Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Оглядова яма в гаражі


Оглядова яма.

    1. "За" і "проти" будівництва оглядової ями
   2. Як побудувати гараж з ямою
   3. Габарити оглядової ями
   4. Облаштування ями
   5. Гідроізоляція оглядової ями
   6. Як утеплити яму

 Машина вимагає систематичного контролю над її технічним станом. Промивання систем, заміна мастила і запчастин - все це запорука її «здоров'я» та «довголіття». Є чимало автолюбителів, які відмінно справляються з ремонтними роботами будь-якого рівня складності. Якщо ви ставитеся до їх розряду, то напевно не раз замислювалися над питанням: як зробити яму в гаражі для зручного доступу до всіх агрегатів автомобіля. Особиста оглядова канава позбавить від зайвого візиту на станцію техобслуговування і дозволить вчасно попередити серйозне «захворювання» свого улюбленця.

Будівництво оглядової ями. Усі «за» і «проти»

 Яма оглядова - комфорт і зручність для автовласника, який самостійно ремонтує свою машину. Гараж перетворюється на власну автомайстерню. Але слід добре подумати і зважити всі «за» і «проти», перш ніж зайнятися переробкою свого гаража, адже оглядові канави - серйозне випробування споруди «на міцність».

АРГУМЕНТИ «ЗА»

    * Гараж + оглядова яма = своєчасна профілактика
      Оглядова яма для авто дозволяє бути завжди в курсі його технічного стану, адже чимала кількість важливих вузлів заховано під днищем машини. Автовласник зацікавлений у надійності залізного «друга», тому легкий доступ до його «нутрощів» дозволяє строго стежити за справністю транспортного засобу.

    * Оглядова яма гаража - економія коштів і часу
      Більшість візитів на станцію техобслуговування зводиться до дрібного ремонту автомобіля. Ціни на такі послуги високі, оскільки компенсують витрачений час висококваліфікованого фахівця, що займається вирішенням складних завдань. Устрій ями в гаражі дозволить за рік заощадити солідну суму, для якої знайдеться більш «приємне» застосування.

    * Оглядові ями в гаражі - можливість додаткового заробітку
      Велика кількість машин призвела до споживчого попиту на всі види ремонтних робіт. Якщо власник гаража - майстер, то яма для ремонту авто дає можливість організувати свій «міні-бізнес». Талановитий автослюсар забезпечить себе непоганим заробітком, тому що його послуги будуть завжди затребувані. В такому випадку оглядова канава - реальний шанс поліпшити своє фінансове становище.

АРГУМЕНТИ «ПРОТИ»

    * Улаштування оглядової ями в гаражі - ризик появи в приміщенні води.
      Необдумані дії з реалізації даного проекту можуть привести до катастрофічних наслідків. Якщо грунтові води розташовані на глибині вище 2,5 м, то яма в гараж - «відкритий люк» для них. Ефективна боротьба з цим природним явищем - облаштування складної дренажної системи, про яку слід було подбати ще перед будівництвом цієї споруди. Її монтаж для готового гаража - досить дороге задоволення.
   
    * Гаражна яма - постійне джерело вологи.
      Навіть якщо розташування грунтових вод дозволяє зробити оглядову яму в гаражі, то вона є потужним джерелом вологи в приміщенні (особливо якщо воно опалюється). Автомобіль, постійно розміщений над «нішею», буде покритий конденсатом, що призведе до швидкої корозії днища.

    * Як викопати яму в гаражі? Проблеми «саморобки».
      Інтернет рясніє питаннями на автомобільних форумах: «Як побудувати оглядову яму в гаражі самостійно?» При цьому люди беруть до уваги поради «досвідчених» колег, які суперечать будівельним нормам. Але ж тільки їх суворе дотримання - запорука успіху даного проекту.

 Існують певні вимоги до оглядової ями, як до будь-якої будівельної споруди. Їх виконання дозволить безпечно і комфортно експлуатувати цю ремонтну зону. На жаль, не завжди оглядова яма своїми руками відповідає цим правилам, що тягне за собою навіть загрозу життю для автовласника.

Як побудувати гараж з ямою? Важливі і корисні «дрібниці»


 Кращий варіант подбати про належний комфорт і автовласника і машини - запланувати проект оглядової ями при будівництві гаража. Власну земельну ділянку дозволить облаштувати цю споруду по всім належним правилами і позбавить від скрутних ситуацій, можливих при переробці вже готового «автожитла». Для оформлення гаражів з ямою вказувати наявність ями не потрібно.

Облаштування оглядової ями

 Будівництво гаража з ямою починається з облаштування фундаменту. Нюанс цього етапу полягає у формуванні робочої «коробки» споруди та належної турботи про її гідроізоляцію і дренаж (з урахуванням глибини «ніші»). Оглядова яма буде ефективно захищена від грунтових вод.

- Місцезнаходження автомобіля в гаражі з оглядовою ямою
- Оглядова яма
 Як будувати яму в гаражі, щоб запобігти її негативний вплив на автомобіль? Фахівці радять передбачити для машини робочу зону (з ямою) і зону відпочинку (без неї). Така конструкція гаража дозволить уберегти її від надлишку вологи, що виходить з «ніші», тим самим уникнути швидкої корозії днища.

 Оптимальний варіант не завжди можна реалізувати, але якщо площа ділянки дозволяє, то не пошкодуйте зайвих квадратних метрів і «подаруєте» машині і собі оптимальний комфорт.

 Зручне розташування інструментів

 При ремонтних роботах необхідно користуватися спеціальним інструментом. Для зручності автовласника слід передбачити в бічних стінах оглядової ями ніші для його зберігання.

«Кришка» для оглядової ями

 Якщо робоча зона не буде часто використовуватися, краще її закрити. Для цього підходять палубні дошки, які встановлюють вздовж отвору оглядової ями. Опорою для них служить металева страхувальна рейка.

Оптимальні габарити оглядової ями

 Оглянувши кілька гаражів, облаштованих цієї робочої зоною, на перший погляд здасться, що існують окремі види оглядових ям. Насправді, вони відрізняються між собою лінійними розмірами і способами обробки.

 Щоб не помилитися в розрахунках, слід врахувати таку закономірність при плануванні ремонтного «тунелю»: розмір ями в гаражі безпосередньо залежить від «габаритів» господаря та його автомобіля.

 Ширина оглядової ями
 Цей параметр пов'язаний з маркою вашого автомобіля і його колісної бази. При розрахунках слід врахувати всі його можливі модифікації. Якщо планується ремонт різних видів машин, то оптимальні розміри ями в гаражі (тобто ширина) - 75-80 см.

 Глибина оглядової ями
 Для розрахунку глибини отвори слід прийняти за основу зроста автовласника і його зручне положення під час ремонтних робіт. Оптимальний варіант - висота оглядової ями на 10 - 15 см більше зросту господаря, що забезпечує легкий доступ до будь-якого агрегату автомобіля.

Довжина оглядової ями
 Оглядова яма, розмір якої довше машини мінімум на 1 м, повинна забезпечувати простий вхід/вихід автовласника в/з неї. Часто в проекті відразу передбачають сходинки або ж при обмеженій площі гаража використовують приставні сходи.

Послідовність робіт по облаштуванню оглядової ями для гаража

 Перед початком удосконалення гаража слід провести вишукувальні роботи для визначення рівня залягання грунтових вод. Якщо він вище 2,5 м, то варто відмовитися від задуманого щоб уникнути вищезгаданих плачевних наслідків. В оглядовій ямі вода буде періодично з'являтися, і боротьба з цим явищем без облаштування складної дренажної системи тягне за собою безглузду витрату грошей.

Корисна порада!

    Якщо облаштовується оглядова яма в гаражі - своїми руками і без належної розвідки рівня грунтових вод, то не заливайте відразу її «коробку» бетоном. Протягом сезону паводків ви самі наочно переконаєтеся, наскільки вони загрожують вашому «творінню» і на якому вигляді гідроізоляції варто зупинити свій вибір. Якщо на місці ями утворюється «міні-басейн» - відмовляйтеся від задуманого. Така страховка допоможе уникнути зайвих розтрат.


Розглянемо поетапно найпоширенішу реалізацію процесу «переробки»: як вирити яму в гаражі з стрічковим фундаментом.

Котлован для ями.
Необхідні розміри оглядової ями послужать орієнтиром для майбутнього котловану. До цих параметрів слід додати припуски для облаштування стін і підлоги:

    * Для ширини і довжини - 40-50 см
    * Для глибини - 20 - 25 см

Наприклад, для оглядової ями 1м × 1,80 м × 2 м (ширина × глибина × довжина), виривають котлован 1,40 × 2 м × 2,40 м.

Формування підлоги оглядової ями.
Перед заливанням бетону поверхню ями засипають гравієм (≈ 10 см) і піском (≈ 5 см), ретельно вирівнюють і утрамбовують кожен шар. Ця піщана «подушка» дозволить відвести надлишок води від конструкції. Встановлюють гідроізоляцію, попередньо змастивши поверхню глиною. Заливають бетон з його обов'язковим армуванням. Поверхня ще раз гідроізолюють після застигання підлоги. Потім слід фінішна обробка.

Зведення стін оглядової ями
Стіни оглядової ями обмазують глиною і кріплять до них поліетиленову плівку. За допомогою опалубки нарощують боковини «ніші» (товщина - 10-15 см), обов'язково їх арміруя. Ще одне популярне рішення - цегляна кладка.

 Оздоблення стін в оглядовій ямі: фасадна штукатурка, керамічна плитка, скловолокнисті плити та ін Зустрічаються різні варіанти облицювання «ніші». Наприклад, повністю металева оглядова яма, що досить непрактично, так як вимагає «ідеальної» гідроізоляції.

Установка страхувальної рейки
Конструкція оглядової ями не повинна дозволити машині випадково наїхати на неї. Для цього на рівні підлоги гаража в опалубку закріплюють Т-подібну металеву рейку, яка перешкоджає випадковому попаданню колеса в яму. Крім цього вона служить опорою для дощок, що закривають нішу, і не дозволяє стікати вниз воді (взимку з мокрих коліс автомобіля).

Сучасні способи гідроізоляції оглядової ями.

Вищеописаний спосіб будівництва оглядової ями - найдешевший і простий. Ми спеціально описали його основні етапи, щоб водії змогли без технологічних помилок звести свої витрати до мінімуму. Але деякі кроки можна вдосконалити, завдяки сучасним будматеріалів.
Наприклад, новітня гідроізоляція ями в гаражі дозволить зміцнити «водяний» захист цієї робочої зони і ефективно утеплити її. Якщо гараж опалюється, то такий спосіб облаштування «ніші» дозволить заощадити дорогоцінне тепло.

Гідроізоляція оглядової ями.

Сучасна гідроізоляція, яка застосовується для облаштування оглядової ями:

    * Бітумні матеріали

      Вони прослужать до 15 - 20 років. Це найдешевший спосіб захисту від води. Бітумні матеріали продаються в рулонах, що полегшує їх монтаж. Для цього їх укладають внахлест (15 см) і місця стиків склеюють, нагріваючи або змащуючи їх спеціальним розчинником. Популярні представники: руберойд, євроруберойд, рубемаст. Всередині приміщення використовують мастило на бітумній основі.
    * Полімерні мембрани

      Така гідроізоляція слугуватиме весь термін експлуатації гаража. Існують одношарові (1,5 - 2 мм) і багатошарові мембрани (до 3,1 мм). Але їх монтаж вимагає практичної навички та спеціального обладнання для спайки шматків. Тому такий спосіб гідроізоляції самий надійний, але і дорогий, оскільки вимагає залучення фахівців.
    * Проникаюча гідроізоляція

      Це мастило, яке наноситься на зволожену поверхню, проникає далеко в пори бетону або цегли, блокуючи їх від води. Всі роботи легко виконати самостійно. Використовується для внутрішньої гідроізоляції приміщення.

Як утеплити яму в гаражі?


Якщо гідроізоляція оглядової ями виконана на належному рівні, то можна подбати про її утеплення. Це дозволить уникнути в ній різкого перепаду температур і перевитрати енергії на обігрів гаража.

Оптимальний вибір утеплювача - пінополістирол. Він водонепроникний, не піддається гниттю і легко клеїться до цегли й бетону. Для підлоги використовують ПСБ-С-35, стіни облицьовують ПСБ-С-25. Стандартна товщина шару з пінополістиролу - 50 мм. Якщо плануєте утеплити оглядову яму, то слід збільшити лінійні параметри котловану на відповідну товщину утеплювача.
«Вигоди» для гаражної ями

Для нормальних умов роботи необхідно висвітлення в оглядовій ямі. Допустима напруга в ній 36 В (прописано в нормах БНіП). Якщо вам радять обладнати в ніші розетку 220 В - це грубе порушення техніки безпеки і реальна загроза для життя!

Освітлення у цій робочій зоні організовується двома способами:

   1. Спеціальні світильники для оглядових ям, які живляться 36 В
   2. Переносні акумуляторні лампи

 Наступним аспектом «комфорту» є вентиляція в оглядовій ямі, щоб уникнути затхлості і вогкості в ній. Для цього внизу необхідно передбачити отвір для притоку свіжого повітря. Гнучкий повітропровід прокладають під землею і виводять назовні, піднімаючи над поверхнею землі на 20-25 см. Вихід обов'язково захищають міні-дахом у вигляді грибка.

Поиск

Календарь

«  Май 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор