Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Льох (погреб) в гаражі


   1. З чого почати
   2. Овочева яма
   3. Основні етапи будівництва льоху під гаражем

Якщо раніше наявність цієї «підсобки» було привілеєм власників приватних будинків, то тепер жителі залізобетонних «джунглів» цілком можуть обзавестися цією корисною площею. Будівництво льоху (підвалу) в гаражі - вірний шлях для цього.

Гараж - багатофункціональна споруда. Це «камера зберігання» для запчастин, інструментів і цінного інвентаря. Тут проводять найпростіші ремонтні роботи і побудова льоху в гаражі доповнить цей чималий перелік корисних властивостей.

Будівництво льоху в гаражі. З чого почати?

Як зробити льох в гаражі так, щоб він став надійним «притулком» для ваших продуктів? У першу чергу облаштування такого підсобного приміщення планують заздалегідь у проекті будівництва «автобудиночок». Існує перелік важливих завдань, вирішення яких допоможе успішній реалізації проекту:

    * Перевірка на наявність підземних комунікацій під місцем споруди
      Облаштування льоху в гаражі можливе лише в тому випадку, якщо технічний план місцевості дозволяє заглибитися в землю на 3 - 3,5 м. Це особливо актуально в міській зоні.

    * Вишукувальні роботи для визначення рівня залягання грунтових вод і типу грунту
      Для того щоб зі 100-відсотковою впевненістю знати, як побудувати льох у гаражі правильно і надійно, слід обов'язково замовити вишукувальні роботи для місця будівництва.
Глибокий фундамент повинен бути добре захищен від підмивання. Для цього служить кругова дренажна система, яка необхідна для місцевості з влагонасищенних грунтом. В іншому випадку вирішити питання, як облаштувати підвал в гаражі без його періодичного підтоплення водою буде вкрай проблематично. Ніякі новомодні способи гідроізоляції не стримають проникнення «зайвої» вологи в цей допоміжне приміщення.

    * Розробляють проект гаража з підвалом (погребом)
      Зазвичай проект льоху передбачає прямокутну форму приміщення. Сховище займає всю площу під «автобудинком» або його певну частину.

    * Вибір оптимального способу будівництва фундаменту гаража і льоху.
      Як побудувати льох своїми руками швидко? Оптимальний варіант - залізобетонні блоки, з яких формують фундамент і стіни сховища. Якщо плануєте облаштувати льох у гаражі своїми руками, то для заливки фундаменту використовують звичайну опалубку.

Як зробити овочеву яму в гаражі?

Часто в інтернеті можна зустріти іншу назву для сховища під «автобудинком» - овочева яма в гаражі. Це народна назва льоху (підвалу) виникло через мініатюрні розміри «запасника». Міні-проект можна реалізувати для вже побудованого гаража, господар якого не проти розширити його функції. Облаштування класичного льоху (підвалу) у вже готовому спорудженні недоцільно.

Підвал в гаражі

Будівництво овочевої ями в гаражі аналогічно будівництву оглядової ями. Головною відмінністю є турбота про належне утепленні верхньої стіни (вона стаціонарна). Окрема вентиляція підвалу - обов'язкова умова, оскільки різниця температур між нижнім і верхнім приміщенням призведе до появи в ній вогкості і конденсату. Періодичне просушування за допомогою вентилятора не врятує від вогкості.

Деякі автолюбителі вирішують проблему «міні-запасника» примітивним способом: вкопують у землю залізну бочку (цистерну). Такий тимчасовий «притулок» підійде лише для малонасичених водою грунтів. В іншому випадку водний натиск видавить споруду наверх.

Правильне будівництво льоху в гаражі.

Візьмемо за зразок зведення гаража з погребом, для якого передбачений стрічковий фундамент. Це економний варіант, оскільки його «підошва» буде частково грати роль стін «сховища». Як побудувати погріб своїми руками? Відповідь залежить від бюджету господаря. Обладнання льоху за допомогою залізобетонних блоків вимагає залучення вантажопідйомної техніки і бригади робочих, що істотно «б'є» по кишені. Економ-варіант довше, але припускає наявність базових знань і практичних навичок. Слід уміти: рити траншеї, використовувати опалубку, заливати і армувати бетон і т.п.

Який би спосіб ви не вибрали, слід знати основні закони, як зробити льох сухим і досить холодним (з постійною температурою), тобто створити оптимальні умови для зберігання продуктів. Перелічимо їх:

    * Ретельна гідроізоляція приміщення
      Якщо серйозно поставитися до цього важливого етапу будівництва, то ви позбавитеся від рішення дилеми, як висушити підвал в гаражі.

    * Достатня теплоізоляція «сховища»
      Утеплення льоху в гаражі дозволить уникнути його перегріву і добре «законсервувати» холод. Також потрібно знати як утеплити стелю льоху.

    * Обладнання вентиляції льоху в гаражі
      Приплив свіжого повітря - гарантія того, що вогкість в підвалі гаража не зашкодить вашим запасам. Правильне устрій вентиляції льоху не дозволить затриматися волозі в приміщенні. Вентиляція підвалу гаража організовується комбінованим способом.

Основні етапи будівництва льоху під гаражем

Як зробити фундамент для гаража з погребом?

Підземний льох розміщують таким чином, щоб поверхня стрічкового фундаменту гаража заміняла частину стін сховища. Рівень його підлоги повинен бути на 30 см вище нижньої позначки «підошви». Глибина викопаної ями для сховища в середньому 2,5 - 3 м.

Якщо льох не займає всю площу під гаражем, доцільно опустити нижче лише необхідну частину його фундаменту, а не весь периметр «підошви». Це заощадить кошти, необхідні для робіт нульового рівня. «Основа» опускається вглиб землі рівномірними кроками (залежно від щільності грунту по 0,5 - 1 м на 1 м її довжини).

Заливають фундамент в траншею (на утрамбовану піщану «подушку»: 10 см щебеню та 5 см піску) за допомогою звичайної опалубки. Якщо використовуються готові залізобетонні блоки, то їх скріплюють між собою цементно-піщаним розчином.

На цьому етапі у фундаменті слід відразу передбачити технічні отвори для вентиляції і бажано утеплити його зовнішню поверхню шаром пінополістиролу.

Як зробити гідроізоляцію льоху?

Фундамент будь-якої споруди вимагає надійного захисту від води. Гідроізоляція підвалів і гаражів - важливий етап будівництва, від якості якого залежить їх подальша «доля».

Якщо рівень грунтових вод високий, то слід обов'язково організувати кругову дренажну систему. Крім цього, із зовнішнього боку фундамент обштукатурюють і захищають подвійним шаром руберойду. Внутрішні стіни льоху так само обробляють цементним розчином і двічі обмазують бітумною мастикою. Більш дорогий варіант - проникаюча гідроізоляція.

Навколо фундаменту по зовнішньому периметру гаража траншею засипають сумішшю грунту, піску і каменів (уламків цеглин).

Як облаштувати стіни льоху?

Стіни льоху облицьовують подвійним шаром шиферу, склеєним бітумним мастилом. Це максимально зміцнити їх і посилить гідрозахист.

Як утеплити льох у гаражі?

Якщо для утеплення стін льоху використовують пінополістирол, то його кріплять із зовнішньої сторони приміщення (в процесі утеплення фундаменту). Він водонепроникний, довговічний і не гниє.

Використовують ПСБ-С-25, товщиною-5 см. Це дозволяє підтримувати стабільну температуру в підвалі.

Іноді автовласники утеплюють льох пінополістиролом тільки зсередини, але таке рішення порушує будівельні норми БНіП, так як утворюється конденсат на місці стику і він буде «підточувати» стіни.

Як зробити підлогу в підвалі?

Дно в погребі поглиблюють на 30 см від рівня підлоги передбачуваного і вирівнюють грунт. Потім укладають щебінь (10 см) і пісок (5 см), гарненько утрамбовувавши кожен шар.

Для гідроізоляції всю поверхню підлоги заливають гарячим бітумом. Зверху формують залізобетонну плиту товщиною 20 см (роблять стяжку підлоги в гаражі, посилену залізною сіткою).

Підлога з залізобетону - оптимальний варіант для льоха.

Як зробити перекриття погреба в гаражі?

Перекриття льоху формують на рівні цоколя гаража. Для цього використовують залізобетонну плиту, в якій облаштовують люк для входу.

Стеля слід гідроізолювати. Для цього його двічі обмазують гарячим бітумом. Для утеплення цієї поверхні і вхідного люка можна використовувати скловату (захистивши її паро-і гідроізоляцією) і закрити утеплювач облицювальним шаром (вагонка, плити, шифер).

Іноді перекриття льоху утеплюють розчином, до якого додають тирсу і цемент (співвідношення 1 до 8). На поверхню наносять шар цієї суміші в 15-20 см. Через кілька днів поверхню обштукатурюють. Таким способом можна додатково утеплити всі внутрішні стіни сховища.

Способи, як обладнати льох на дачі і спорудити його в гаражі - фактично однакові. Єдине обмеження - техніка безпеки. Те, що можна дозволити в домашніх умовах, неприпустимо в технічному приміщенні. Наприклад, холодильне обладнання для льоху тут не встановиш.
Способи вентиляції підвалу в гаражі

Витяжка з льоху - запорука успішного зберігання вашого «запасу». Зайві запахи і вогкість не затримаються в приміщенні, а ваші продукти завжди «отримають» ковток свіжого повітря.

Витяжка льоху традиційно облаштовується двома способами. Опишемо кожен з них:

   1. Природна вентиляція льохи

      Цей метод найпростіший і організовується за допомогою двох труб (припливної і витяжної). Витяжка для льоху базується на різниці температур між вулицею і внутрішнім приміщенням, що викликає постійну циркуляцію повітря.
   2. Примусова вентиляція льохи

      З самої назви методу можна зрозуміти принцип його роботи. Потік повітря створюється примусово, за допомогою спеціальних пристроїв (вентиляторів). Пристрій вентиляції залишається тим же (організація двох труб: припливної і витяжної) або ж організовується повітрообмін через один прохід (двостулкові трубу).

Коли автовласник задається питанням вентиляції підвалів, то схиляється до більш дешевого природного методу. Насправді потрібао комбінація двох описаних способів.

Вентиляція підвалів. Як правильно зробити?

Витяжка у погребі базується на природній і примусової циркуляції повітря. Грамотна організація вентиляції в погребі дозволить вам уникнути вогкості в підвалі і гаражі.

    * Облаштування природної вентиляції підвалу (льохи)

      Біля стелі монтують витяжну трубу, кінець якої розташований вище рівня даху гаража на 0,3 - 0,5 м. По ній нагріте повітря виходить назовні. Внизу льоху (на 5 - 10 см від лінії підлоги) встановлюється припливна труба, що виходить назовні (висота 0,25 - 0,30 м), захищена металевою сіткою (від комах і шкідників). Кінці труб накриті міні-дахами. Всередині є стулки для регулювання рівня циркуляції повітря.

      Природна вентиляція підвалу не вимагає великих витрат (весь витратний матеріал потягне на 20-40 $), але має серйозний недолік: повітряний обмін припиниться у разі однакової або більшої температури повітря на вулиці.
    * Облаштування примусової вентиляції підвалу

      Щоб витяжка в підвалі була постійною і не залежала від погодних умов, вдосконалюється витяжна труба. У її порожнину вставляють електричний вентилятор, який створює повітряний вихор. Виганяючи повітря з приміщення, він забезпечує його свіжий приплив через верхню вентиляційну трубу.

      Вентиляція льоху в гаражі примусовим методом забезпечує постійний повітрообмін в літній період, коли природний метод безсилий.

Існує ще один спосіб забезпечити «підземку» ідеальними умовами зберігання продуктів - повністю механізована вентиляція підвалу. За приплив і витяжку повітря в приміщенні відповідає моноблок (або модульна система), який управляється програмним забезпеченням. Але ціна установки коливається від 1000 $ вище.

Важливо!

    У зимовий період природна вентиляція в льосі так само дає «збій» через закупорку труб інеєм. Для цього їх слід гарненько утеплити і періодично відчищати від снігу. Найзручніше облаштувати вихідну частину трубопроводу знімною, щоб полегшити цей процес. Тоді витяжка підвалу буде легко відновлена ​​за допомогою періодичного чищення тільки «проблемної» частини труби.
Поиск

Календарь

«  Май 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор