Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Вентиляція в гаражі


   1. Наслідки відсутності вентиляції
   2. Схема природної вентиляції
   3. Комбінована схема
   4. Механічна вентиляція

Ковток свіжого повітря «життєво» необхідний для «автобудиночка». Як влаштувати вентиляцію в гаражі? Для цього слід вирішити кілька обов'язкових завдань.

1. Вибір методу вентиляції гаражів

Природна вентиляція гаража - Саме їй віддають перевагу більшість водіїв. Ця вентиляція в гаражі своїми руками - простий спосіб, який грунтується на природній циркуляції повітря через різницю температур між вулицею і внутрішнім приміщенням.

Комбінована вентиляція в гаражі - За допомогою вентилятора повітря з приміщення видаляється механічно, звільняючи місце свіжому потоку, що надходить через припливні отвори природним способом.

Механічна вентиляція (або вентиляція з механічним спонуканням) - Штучний повітрообмін відбувається за допомогою спеціальних установок для припливу і відтоку повітря через одно- або двоканальну систему.

Повітрообмін в гаражі облаштовують кількома способами:

Вибір залежить від фінансових можливостей автовласника і конструктивних особливостей гаража. Якщо в ньому є льох або оглядова яма, то в цих «нішах» так само слід передбачити приплив свіжого повітря. Устрій вентиляції в підвалі гаража запобіжить порчу зимових «запасів».

2. Вентиляція гаража схема
На етапі проектування «автобудиночок» розробляється принципова схема системи вентиляції, згідно з якою і будуть облаштовані отвори в цоколі і стіни приміщення. Теж стосується «підсобок» (овочевої та оглядової ями, льоха). До уваги береться площа і висота гаража, кількість машин в ньому. Планується наземне і підземне розміщення трубопроводів, розглядається ефективність «маршруту» повітряного вихору.

Природна і штучна вентиляція можуть використовувати однакову схему (двоканальну) або ж істотно відрізнятися між собою (для штучного потоку достатньо одного отвори).

3. Розрахунок діаметра вентиляційних отворів
Розраховують необхідний діаметр труб по такої закономірності:

1 кв.м. гаража = 15 мм діаметра вентиляційної труби
Наприклад, система вентиляції (схема розташування вентиляційних отворів продумується в залежності від обраного способу) для гаража площею 10 кв.м., передбачає труби діаметром 150 мм.

Інший спосіб, який використовується для розрахунку:
0,3% від площі гаража = площі всіх вентиляційних отворів

Цю формулу частіше використовують для облаштування одноканального механічного повітрообміну.

Важливо!

    Яку ж зробити вентиляцію в гаражі? Яка вентиляція для гаража найправильніша?

    Ці питання - найпопулярніші на тематичних форумах, присвячених гаражестроенію. Щоб зорієнтувати читача, опишемо докладніше кожен із зазначених методів організації повітрообміну, виділивши їх достоїнства і недоліки.

Система вентиляції гаража. Її види та методи реалізації.

Вентиляція в гаражі - це не додаткова, а обов'язкова комунікація, яка є однією з важливих умов для комфортного зберігання машини. Автовласники часто забувають про неї, зосередивши всю увагу на ретельному «консервуванні» тепла. Наявність системи вентиляції в гаражі передбачено в його проекті, але на практиці вентиляційні щілини часто замуровують в гонитві за повною герметизацією приміщення.

Порушення будівельних норм приводить до появи побічних «ефектів», згубно впливають на «здоров'я» не тільки автомобіля, але і його господаря.
Немає гаражної вентиляції? Чекай неприємностей ...

Перелік вимог, необхідних для нормальної експлуатації житлових і господарських споруд, задекларований в БНіП (будівельні норми і правила). Устрій вентиляції в гаражі зафіксовано в цьому документі так:

«Для приміщення, де зберігається один легковий автомобіль, забезпечують постійний приплив свіжого повітря об'ємом 180 куб.м. на годину».

За кордоном цей мінімальний показник вище в два рази.
Що ж чекає машину якщо зробити гараж без вентиляції? Перерахуємо всі неминучі «сюрпризи», спровоковані такою ситуацією:

    * Сирість в приміщенні.
      Вентиляція гаража служить для видалення надлишку вологи в ньому. Взимку машина прибуває на місце стоянки з солідним «багажем»: сніг, лід, бруд. Опинившись в герметичному і теплому приміщенні, вона відтає. Повітря насичується парами вологи.

    * Швидка корозія кузова автомобіля
      Влаштування вентиляції гаража допоможе швидко висушити машину. Якщо припливу свіжого повітря немає, автомобіль «купається» в водяній парі і не просушується. Результат - через рік-два необхідний капітальний ремонт кузова.
  
    * Руйнування конструкції споруди
      Вентиляція гаражів захищає його «коробку» від перенасичення вологою. Вода - потужний руйнівник, тому будь-який будівельний матеріал, з якого зроблений «автодом», рано чи пізно «впаде» перед цим агресивним впливом.
   
    * Отруйне середовище для господаря
      Гаражна вентиляція позбавляє приміщення від отруйних вихлопних газів, запаху бензину та іншої шкідливої ​​хімії. Якщо її немає, господар вдихає цей «коктейль», шкідливість якого нагадає про себе в недалекому майбутньому.

Значний список, чи не так? Поспішаємо розвіяти ще один міф: система вентиляції в гаражі необхідна не тільки для опалювального приміщення, але і для гаража без цієї зручності. Все одно машину спіткає та ж сумна доля, тільки «агонія» розтягнеться трохи довше.

Запам'ятайте «здорову» формулу вашої «автоконюшні»:

ГАРАЖ + ВЕНТИЛЯЦІЯ = «ЗДОРОВИЙ» ГАРАЖ

Дотримуючись її, ви ніколи не зіштовхнетеся з вищеописаними неприємностями. Правильна вентиляція гаража об'єднає і змусить усі наявні «поліпшення» (утеплення, опалення, погріб, оглядова яма і т.п.) ефективно працювати на вас з повною віддачею.

Схема природної вентиляції в гаражі

Розрахунок природної вентиляції приміщення заснований на циркуляції повітря внаслідок перепаду температур між внутрішнім і зовнішнім середовищем. Використовуючи закони фізики, в «автобудиночок» передбачають два вентиляційних отвори: припливний і витяжний.

Витяжна і припливна вентиляція своїми руками облаштовується при будівництві «коробки» гаража. Прості правила дозволять уникнути неприємностей і постійно освіжати ваш «автобудиночок».

Схема природної вентиляції гаража базується на таких принципах:

    * Припливний отвір розташований майже на рівні підлоги (≈ 10 см від його лінії)
      Повітряпровід над поверхнею землі піднімається на 30 см. Він захищається сіткою (від шкідників і комах).

    * Витяжний отвір облаштовується на рівні стелі (≈ 10 см від його рівня)
      Воздуховод виходить на дах гаража. Висота «грибка» над рівнем покрівлі - 50 см.

    * Припливні і витяжні отвори розміщують на протилежних сторонах приміщення (в кутку) і по діагоналі
      Побудова природної вентиляції гаража своїми руками дешева, так як метод не вимагає дорогих матеріалів. Поряд з доступністю і простотою реалізації, він має суттєві недоліки.

Швидкість повітря при природній вентиляції безпосередньо залежить від таких чинників:

   1. Різниця температур всередині і зовні
      У літній період вентиляція, схема якої описана вище, буде не ефективна, так як вулична температура вище, ніж усередині гаража. Для теплих регіонів період бездіяльності - до 8 місяців.

   2. Достатній перепад тиску між припливним і витяжним входом/виходом
      Як правило природна вентиляція приміщень вимагає перепаду рівнів мінімум в 3 метри (бажано більше), що не завжди можливо через мінімальні розміри гаража.

   3. Залежність від розміщення вентиляційних отворів
      Від швидкості повітря при природній вентиляції залежить багато чого. Слід розташувати припливну трубу з навітряного боку. Але передбачити рух вітру з точністю неможливо.

   4. Зимові «проблеми»
      Взимку димарі обмерзають, забиваються інеєм через сильний перепаду температур. Приплив холодного повітря дуже сильний, що може викликати надмірне охолоджування приміщення. Розрахунок природної вентиляції гаража повинен враховувати цей період. Для припливного отвору передбачають заслінку, трубопроводи добре утеплюють і періодично чистять від снігу.

Як бачимо, для природної вентиляції приміщень потрібні «ідеальні» умови, домогтися яких цілий рік неможливо. "Освіжати" приміщення буде лише в холодну пору року і то при ретельній профілактиці трубопроводів.

ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ?

Ціна системи демократична.

Але при вивченні принципу її роботи виникають закономірні питання:

    * Як зробити припливну вентиляцію, яка буде нормально працювати весь рік?
    * Як зробити витяжку в гаражі незалежною від погодних умов?

Без втручання механіки не обійтися. Саме вона допоможе вирішити, як зробити вентиляцію в гаражі вільної від вищеперелічених негативних факторів. Існує два варіанти вирішення проблеми. Спочатку розглянемо більш дешевий спосіб для вищеописаної схеми установки, що компенсує всі наявні недоліки і змушує її працювати цілий рік.

Одним з варіантів такого поліпшення є штучна витяжна вентиляція в гаражі, яка допоможе відновити циркуляцію повітря в «проблемний» період. Такий метод називають комбінованим.

Комбінована схема вентиляції в гаражі.

Схема системи вентиляції цього виду об'єднує в собі механічний і природний способи повітрообміну. Принцип її роботи такий:

  •  Припливна природна вентиляція, конструкція якої описана в попередньому методі, залишається без змін.
  •  Для витяжної вентиляції в гаражі служить повітропровід, в який вставлений електровентилятор. Він витягає відпрацьоване повітря з приміщення, «звільняючи» місце для свіжого вихору, що надходить природним шляхом через припливну трубу.

Витрати на облаштування комбінованої вентиляції не великі. Витяжка в гаражі - електровентилятор споживає мало електрики (≈ 100 Вт) і коштує недорого. Про що слід подбати, так про вибір надійної моделі, розрахованої на тривалу безперервну експлуатацію. Встановлюють вентилятор в стіні або в утепленій частини воздуховода.

Дана схема припливно-витяжної вентиляції нормально функціонує цілий рік. Щоб не залежати від електромережі (через аварію гараж може бути знеструмлений на кілька днів), умільці використовують енергію вітру для забезпечення кругового моменту вентилятора. Для цього конструкцію доповнюють невеликим вітряком, який «примушує» рухатися лопаті приладу. Але в безвітряну погоду механізм працювати не буде.

Комбіновану вентиляцію для гаража своїми руками зробити нескладно. Але така конструкція має свої недоліки:

  •  У зимовий період гараж буде швидко переохолоджуватися
  •  Безперервна робота вентилятора вимагає періодичного контролю. Господарю доведеться самому вмикати і вимикати прилад або ж встановити реле для його автоматичного відключення.

Висновок.

    Таке удосконалення природної схеми припливно-витяжної вентиляції оптимальне. Зазначені недоліки можна підкоригувати, тим самим даний варіант наділений найкращим співвідношенням «ціна/якість».

    Якщо ви готові вкласти кошти для ідеальної вентиляції гаража (без будь-яких недоліків), то слід вибрати повністю механічний метод повітрообміну.

«Вітер» без проблем: механічна вентиляція в гаражі

Розрахунок вентиляції приміщення гаража механічним способом грунтується на створенні штучного вихору повітря за допомогою припливного і витяжного пристрою. Головною перевагою цієї системи є повна або часткова заміна опалення гаража.
 Повітряний потік підігрівається до необхідної температури (+5°С) і створює в приміщенні оптимальні умови для зберігання автомобіля.

При розрахунку механічної вентиляції враховується: площа і конструкція гаража, кількість машин, наявність підсобних приміщень, протяжність воздуховодов. Вентиляційне обладнання керується спеціальною програмою, яка передбачає кілька режимів роботи.

На відміну від комбінованої та природної вентиляції гаража, даний метод повністю незалежний від будь-яких зовнішніх умов середовища. Додатково виконується фільтрація повітря, що захищає приміщення від проникнення пилу і дрібного сміття.

Для деяких конструкцій гаража такий спосіб отримання свіжого повітря - єдиний. Наприклад, вентиляція підземного гаража можлива лише механічним способом.

Існує два варіанти комплектації даного обладнання.

І. Модульна конструкція обладнання

Схема установки вентиляції передбачає окремі блоки для припливу і витяжки повітря. Вони працюють незалежно один від одного, але об'єднані в єдиний «організм» за допомогою автоматичних пристроїв - датчиків, які отримують сигнали від «центру управління» (програмного забезпечення).

Схема припливної вентиляції.

Блок встановлюють у вентиляційний отвір на рівні 2-3 м від підлоги. Він складається з вентилятора, що перенаправляє повітря в фільтр і калорифер. Розігрітий потік рівномірно розподіляється в приміщенні за допомогою сталевих повітропроводів, що мають перфорацію. Труби встановлюють горизонтально або вертикально (одну або дві штуки).

Схема витяжної вентиляції

Для витяжки використовують двошвидкісний вентилятор із захисною сіткою. Якщо датчик зафіксує підвищену концентрацію вихлопних газів, то пристрій буде працювати інтенсивніше.

ІІ. Моноблок

Для вентиляції з механічним спонуканням використовують один блок, який поєднує дві функції: витяжку і приплив повітря. В апараті підібрати дві сумісні по потужності системи, що полегшує завдання при виборі цього устаткування.

Існує безліч моделей моноблоків. Серед їх різноманіття вигідно відрізняються конструкції, в яких використовується пластинчастий рекуператор тепла. Він дозволяє суттєво економити на електроенергії, оскільки передає тепло при витяжці припливному потоку повітря.

Висновок.

    За ідеальні умови доведеться солідно заплатити. Гараж, вентиляція якого облаштовано за допомогою моноблоків, відрізняється особливо «здоровою» атмосферою для машини і водія, але вимагає великих витрат на покупку і установку обладнання. Модульна конструкція обійдеться значно дешевше.
Поиск

Календарь

«  Май 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор