Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Стовпчастий фундамент


 Фундамент - головна частина будь-якого гаража. Вибір типу основи істотно зачіпає бюджет будівництва, оскільки на роботи нульового циклу припадає 20-30% від усієї закладеної в нього суми. Якщо майбутній гараж - досить легка споруда, то ви можете відчутно знизити свої фінансові затрати, побудувавши найпростіший вид фундаменту для гаража - опорно стовпчастий фундамент.

 Його переваги дуже корисні для самобуду:

  * Будівництво стовпчастого фундаменту обійдеться вам дешевше будь-якого іншого варіанту «опори». Економія будматеріалів і часу в порівнянні з популярним стрічковим фундаментом - майже в 2 рази.
  * Конструкція стовпчастого фундаменту технологічно проста і доступна для розуміння людині, далекій від будівництва.
  * Для будівництва стовпчастого фундаменту своїми руками не потрібно помічників. З усіма роботами цілком реально впоратися самостійно.

 При всій вигоді опорно стовпчастого фундаменту слід розуміти, що він підходить не для кожної конструкції гаража. Спиратися в виборі слід на чітко вивірені розрахунки всіх допустимих навантажень на майбутній фундамент гаража. А тут враховується не тільки легкість споруди, а й грунтові «перешкоди».
Розглянемо детальніше конструкцію стовпчастого фундаменту і його підвиди для самостійного будівництва.

Будівництво опорно стовпчастого фундаменту.

Стовпчастий фундамент являє собою ряд стовпів, на які спирається «коробка» гаража. Вони розміщені на відстані 1,2 - 3 м один від одного і в обов'язковому порядку фіксують точки перетину зовнішніх і внутрішніх стін гаража.

Виготовлення стовпчастого фундаменту крім «водяного» захисту вимагає установки стовпів на гідравлічну «подушку» - монолітну чи збірну залізобетонну плиту. Вона ширше «тумби» і служить додатковою опорою, що перешкоджає сильному просіданню грунту.

За способом виготовлення стовпчастого фундаменту розрізняють такі типи «підошви»:

  •  Монолітні
Стовпчастий залізобетонний фундамент виливають з армованого бетону за допомогою спеціальної «форми» (опалубки, труби). Це довговічний тип «основи», завдяки своїй однорідній безшовній структурі.

  •  Збірні
      Збірний стовпчастий фундамент складається з готових залізобетонних блоків (стінові зразки 20 × 20 × 40 см), цегли, натурального каменю. При кладці «тумб» орієнтуються на класичні правила розрізання. Головна перевага збірних стовпчастих фундаментів - швидкість. Недоліки: вразливість швів, дорожнеча.

Глибина стовпчастого фундаменту визначається, виходячи з результатів геологічної розвідки ділянки. Тип грунту, висота грунтових вод та рівень промерзання грунту - ось основні дані, що дозволяють з розумом підійти до облаштування «підошви» будь-якого виду.

Залежно від глибини стовпчастого фундаменту розрізняють два його типи:

    * Малозаглиблений стовпчастий фундамент.
      Для формування малозаглибленого стовпчастого фундаменту досить «опустити» стовпці в землю на 40-70 см. Це можна робити лише на  ділянках з піщаним, скельним або крупнообломистим типами грунтів та низьким рівнем підземних вод (нижче позначки промерзання на 0,5 м).

    * Заглиблений стовпчастий фундамент.
      Глибина такого стовпчастого фундаменту нерідко доходить до 1,8-2 м, що на 0,3-0,5 м нижче рівня промерзання грунту. Це вимушений крок для глиняних водонасичених грунтів, де занадто інтенсивні сили пученія.

 Про те, як зробити стовпчастий фундамент «стабільним» на пучинистих грунтах будівельники замислювалися давно. Адже легка конструкція не може гідно протистояти виштовхуючим силам: стовпчики з часом будуть повільно витіснятися з грунту і деформувати наземну споруду. Для ефективної боротьби проти сил пученія використовують загострену до верху конструкцію «тумб» (конус або паралелепіпед), що збільшує площу їх опори і запобігає виштовхуванню. Додатково боковини таких стовпів обмазують мастилом, щоб полегшити дотичний рух грунтів під час сезонних струсів.

Для стабільних грунтів використовують круглий або прямокутний перетин стовпчиків, які встановлені на гідравлічній «подушці».

Простота зведення і дешевизна - незаперечні причини популярності стовпчастих залізобетонних фундаментів. Але щоб дійсно заощадити, слід точно визначити відповідні параметри фундаменту для будівництва гаража. Для цього виконується розрахунок і розробка схеми стовпчастого фундаменту під конкретну ділянку і тип гаража.

Розрахунок стовпчастого фундаменту.

В ідеалі про те, як розрахувати стовпчастий фундамент, повинен думати профільний спеціаліст - архітектор. На його могутні плечі лягає ряд завдань:

    * Визначити кількість «тумб» та їх місце розташування під основою гаража
    * Розрахувати лінійні розміри і форму стовпів
    * Позначити густоту металевого «каркаса» для армування стовпчастого фундаменту
    * Визначити, чи установка ростверку
    * Підготувати схему і креслення стовпчастого фундаменту

 На практиці самобудівці вирішують цю проблему найчастіше так: використовують стандартний проект гаража з готовою схемою «основи», зовсім не турбуючись, як слід правильно розрахувати стовпчастий фундамент під їх ділянку. Наслідки такого необдуманого кроку можуть бути різного ступеня складності, але висновок один - будувати «всліпу» не можна. Пошкодження «основи» - серйозний промах, виправити який дорого і не завжди можливо.

 Технологія будівництва стовпчастого фундаменту так само вимагає перевіреної і достовірної інформації:

    * На якій глибині «заховані» грунтові води: їх сезонні коливання і можливі перепади водоносного шару
    * Рівень промерзання грунту
    * Тип грунту і його властивості
    * Майбутня вага гаража (+ приблизно вся його начинка)
    * Загальна вага стовпчастого фундаменту
    * Сезонні навантаження

У питанні визначення основних параметрів «тумб» технологія стовпчастого фундаменту ні чим не відрізняється від інших більш складних його видів. Але чомусь багато хто  любить переносити його простоту облаштування та на розрахункову частину проекту.

Можна звичайно викрутитися і «забабахати» максимально поглиблений для своєї місцевості стовпчастий фундамент, а кількість стовпчиків «здерти» з готового проекту гаража. Але в цьому випадку велика вірогідність, що гроші, необхідні для оплати роботи фахівця ви не заощадили, а просто «поклали» в землю, переплачуючі за будматеріал і обтяжуючи себе зайвою роботою. Або навпаки, такий «максималізм» призводить до фатальних помилок, якщо грунти на вашій ділянці «не сприймають» стовбчастої ​​основи. А це буває в таких випадках:

    * Грунти рухливі й нестійкі
    * Слабкий грунт (наприклад, торф)
    * Зайве водонасичення глиняного грунту (економічно нераціонально)
    * Ділянка на схилі з перепадом більше 2 м

Якщо ви вирішили самі розрахувати кількість і розмір стовпів, то слід перевірити їх несучу здатність, враховуючи тип грунту на ділянці.

 Для цього:

   1. Визначте граничне навантаження стовпа на грунт (навантаження від споруди + вагу стовпа)
   2. Звірте з допустимим навантаженням, виходячи з несучої здатності грунту (обсяг стовпа × на показник міцності грунту)

Армування стовпчастих фундаментів

 Найбільш небезпечні для стовпчастих фундаментів бічні навантаження від здимання грунтів. Залізний каркас в моноліті повинен в першу чергу забезпечити захист від вигину і завалювання стовпчиків, бо бетон відмінно протистоїть силі стиснення від ваги гаража.

 У зв'язку з цією особливістю, посилення стовпчастих фундаментів у вертикальній площі виконується за допомогою ребристої арматури перетином 10-12 мм. Для стовпчиків шириною до 20 см і висотою до 1 м достатньо двох прутів. Якщо «тумби» більше (40 см), то їх потрібно вже три (і т.д.). Горизонтально арматура скріплюється тонким гладким дротом діаметром 6 мм через кожні 50-70 см.

Різноманіття «форм»: технологія будівництва фундаменту стовпчастого типу.

 З усього різноманіття технологій нас в першу чергу цікавить, як побудувати стовпчастий фундамент своїми руками. Опишемо самі прості і доступні способи його облаштування і вкажемо головні нюанси виконання робіт.

Як зробити стовпчастий монолітний фундамент за допомогою знімної опалубки?

 Моноліт вважається найнадійнішою та міцною основою для будь-якого виду будівлі. Так як побудувати стовпчастий фундамент з цілісного залізобетону - найдешевший метод для самобуду, то зупинимося на ньому більш детально.

Послідовність виконання будівельних робіт така:

   1. Очищення ділянки від сміття та підготовка робочої зони.
      Ділянка звільняють від заростей і мотлоху, а верхній м'який шар землі зрізають (5-10 см).

   2. Розмітка ям під «тумби» та їх риття.
      Слід чітко визначити місцезнаходження кожної ями і приготувати орієнтир для визначення однакової висоти стовпів (натягнуті мотузки, прикріплені до кілочків). Особливо уважно звірте глибину отворів. Не намагайтеся зробити розбивку «на око», а використовуйте спеціальні вимірювальні інструменти (прямокутник, теодоліт, будівельний рівень, рулетку).
      До ширині сторін «підніжки» стовпа додаємо припуск по 20 см для коректної установки опалубки для стовпчастого фундаменту. Глибина ями повинна бути так само з запасом, що дозволяє укласти дренажну і гідравлічну «подушки» (20-25 см + 20-30 см).
  
   3. Укладання дренажної «подушки».
      На дно ями укладають 10-20 см піску та 5 см щебеню. Шари ретельно утрамбовують. Дренажна «подушка» служить для швидкого відведення води від основи фундаменту. Зверху її накривають шаром гідроізоляції (внахлест).

   4. Установка опалубки і формування гідравлічної «подушки».
      Гідравлічна «подушка» - це підставка під фундамент, що збільшує площу опори стовпа. Для її формування встановлюють невисоку опалубку (15-20 см). Ширина «щаблі» на 20-30 см більше ширини стовпа.
      Для прискорення робіт при формуванні гідравлічної «подушки» найчастіше використовують стінові залізобетонні блоки 20 × 20 × 40 см, щоб позбутися від вимушеної технічної паузи для набору міцності бетону.
      Далі встановлюють опалубку для стовпів з підпорами, щоб уникнути витікання розчину.

   5. Закладка арматури.
      Прути встановлюють на гідравлічну «подушку». Їх довжина повинна бути на 10-15 см коротше розрахункової висоти стовпа. Це захищає їх від корозії, пошкодження і видавлювання з бетонної основи. Можна укласти прути у вже залиту на 2/3 бетоном «тумбу».

   6. Заливка бетону.
      Заливають розчин по 20-25 см і гарненько вібропрессують, щоб позбутися від випадкових порожнеч і бульбашок повітря. Для «тумб» використовують важкий бетон марки В15-25. Суміш готують з цементу марки М300, щебеню 20-30 мм, крупного річкового піску і води.
      Пропорція вода ÷ цемент ÷ пісок ÷ щебінь = 0,5: 1: 3: 5.

   7. Технічна перерва для набору міцності бетону.
      Після формування стовпця, його накривають шаром руберойду. Через тиждень опалубку знімають. 28 днів «тумби» не можна навантажувати. Рекомендується зволожувати їх поверхню кілька разів на день.
      Потім стовпи гідроізолюють, утеплюють і обштукатурюють, після чого продовжують будівництво наземної частини гаража.

НА ЗАМІТКУ!

 Ні в якому разі не залишайте стовпи без навантаження «зимувати». Великий ризик їх видавлювання з грунту: до весни замість рівного ряду «тумб» ви отримаєте різнорівневі «сходинки».

Як облаштувати стовпчастий фундамент з труб.

 На відміну від попереднього способу для формування стовпів використовується незнімна опалубка для стовпчастого фундаменту - азбестова або сталева труба потрібного діаметру (20см, 40 см і т.п.). Коли грунт має стандартну несучу здатність (близько 4 кгс/кв.см), то потрібно просто вирити круглий отвір і вкласти в нього «форму» потрібного перетину. В отриману ємність заливають бетонну суміш на третину висоти. Труба повільно піднімається, і розчин випливає на попередньо покладений внахлест шар гідроізоляції. Так формують розширені підставки - гідравлічну «подушку». Після схоплювання бетону роботи продовжують. Поступово в трубу за 10-15 см до нульової відмітки заливають розчин (по 20 см і вібропрес). Для фіксації з зовнішнього боку «форму» ущільнюють грунтом щоб уникнути її перекосу.

 Решта етапів робіт з облаштування стовпчастого фундаменту з труб проводяться аналогічно з попереднім способом.

Фундамент стовпчастий: ТІСі технологія.

Головною незручністю при облаштуванні стовпчастого фундаменту є ручні земельні роботи. Якщо стовпи тонкі, а їх підстава йде глибоко в землю (1,5 м і нижче), то інакше, ніж мукою риття ям не назвеш. Доводиться працювати з «розмахом» і значно розширювати отвір, щоб самому поміститися в ньому для нормальної та безпечної роботи лопатою.

Є більш практичний і швидкий спосіб, як облаштувати стовпчастий фундамент - ТІСі технологія. Спеціальний ручний або автоматичний бур в лічені хвилини зробить отвір потрібного розміру. Мало того, він розрахований для укладання конусоподібніх стовпів, які призначені для пучинистих грунтів. Бур оснащений спеціальним плужком, який вирізає у нижній частині ями потовщення потрібної конфігурації.

ТІСі технологія буріння для стовпчастих фундаментів активно використовується в будівництві. Повний «комплект» передбачає готові розширені біля основи палі, оснащені гідроізоляцією. Зверху «основу» зміцнюють ростверком, який надає остаточну жорсткість її конструкції.

Стовпчастий фундамент з блоків.

Для облаштування стовпчастого фундаменту з блоків використовують стінові вироби 20 × 20 × 40 см. Це швидкісний спосіб будівництва, технологія якого повністю відповідає цегляній кладці (обов'язкові всі правила розрізання). Перед складанням «основи» виконуються стандартні підготовчі роботи, потім облаштовується дренажна «подушка», укладається шар гідроізоляції і формується гідравлічна «підкладка» (з тих же блоків).

Для кріплення елементів збірного стовпчастого фундаменту використовують жорсткий цементний розчин. Ні в якому разі не розбавляйте його водою в процесі роботи! Ретельно зашпаровуйте кожен шов (8-12 мм) кладки і оштукатурьте поверхні стовпа.

Стовпчастий фундамент з ростверком.

Для посилення стовпчастого фундаменту та об'єднання стовпців в єдину систему їх пов'язують ростверком. Це верхній каркас (з'єднувальні перемички з балки, колод та ін.), що допомагає рівномірно розподілити вагу на «тумби» і злагоджено боротися проти бічних навантажень. Будівництво стовпчастого фундаменту з ростверком - оптимальний спосіб застерегти перекидання стовпів та їх перекосу в процесі експлуатації гаража. Такий метод обов'язковий для глиняних пучинистих грунтів на ділянці. Каркас ізольований від грунтових «впливів» (відстань від землі 15-40 см) і міцно «тримає» стовпи, гасячи всі сторонні навантаження.

Ростверк - одна з найвідповідальніших частин такого фундаменту, тому слід уважно поставитися до його формування. Для його створення застосовують:

    * Монолітний залізобетон
    * Збірні залізобетонні елементи
    * Двотаврова сталева балка

Метал краще не використовувати, оскільки загальна вартість стовпчастого фундаменту з ростверком значно зросте із-за великої витрати металу, його антикорозійного обробки та залучення вантажопідйомної техніки.

Облаштування стовпчастого фундаменту з монолітним залізобетонним ростверком.

Залізобетонний монолітний ростверк вимагає створення досить потужного просторового арматурного каркаса. Зверху і знизу арматурні пояси повинні бути ідентичними - в цьому випадку різні деформації будуть однаково сприйматися і рівномірно компенсуватися, як від верхньої частини гаража, так і від нижньої (в тому числі і сил при морозному обдиманні, усадки і т.д.). Традиційно ростверк - прямокутник в перерізі, при цьому арматура розміщується на значній відстані від зовнішньої поверхні бетону (приблизно 2-3 діаметра або більше).

На попередньо вирівняні стовпи укладають залізобетонні перемички. Їх надійно скріплюють на стовпах (точка стику на середині «тумби»), скрутивши між собою їх петлі дротом. Зверху монтують знімну опалубку. Уклавши арматуру, в заготовку заливають бетон. Після набору міцності ростверк гідроізолюють.

Стовпчастий фундамент палі.

Ще одним зі швидкісних способів будівництва основи легкого гаража є облаштування стовпчастого пальового фундаменту. Роль стовпчиків грають готові заводські або заливні палі, які спеціальною установкою вбиваються в грунт на потрібну глибину.

 Але за швидкість доведеться доплатити. Адже головний недолік, який негативно характеризує пальовий стовпчастий фундамент - вартість. Це дуже дороге задоволення, що зводить нанівець головну ідею економії при будівництві гаража своїми руками.
Поиск

Календарь

«  Апрель 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор