Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Установка крокв даху гаража


Монтаж даху гаража починається з установки крокв. Так як дана частина конструкції буде піддана постійним навантаження, від надійності і міцності її кріплення залежить подальше благополуччя будь-якої будівлі чи гаража.

Щоб зрозуміти, як проходить установка кроквяної системи, слід визначити основну задачу даної деталі даху і ближче ознайомитися з усіма її «запчастинами». Знаючи ці вихідні дані і схему з'єднання елементів, можна самостійно взятися за цей досить трудомісткий і відповідальний етап будівельних робіт.

Отже, кроквяна система, установка якої вам належить, служить каркасом для покрівельного матеріалу. «Скелет» має тримати удар стихії, адже його чекають додаткові навантаження від вітру і опадів.

Основним елементом каркаса є кроквяні ноги - балки (крокви), кінці яких упираються на «коробку» будівлі. Їх виготовляють із хвойних порід дерева і ретельно просушують (менше 20% вологості), після чого обробляють антисептиком і протипожежним просоченням.

Всі інші елементи кроквяної системи допоміжні і служать для її єдиної роботи:

    * При установці крокв балки з'єднують між собою перемичками, що надає їм додаткову жорсткість
    * Установка крокв для об'ємної даху вимагає монтажу підпірок, що захищають довгі балки від прогину
    * Для монтажу покрівельного матеріалу перпендикулярно кроквам монтується решетування з тонких дерев'яних брусків

Установка крокв для гаражного даху спрощена, тому що для допоміжних технічних споруд каркас для покрівлі не відрізняється складністю дизайну. Переважно використовують два варіанти:

    * Односхилий дах
      У такого даху найпростіша схема установки крокв: балки впираються на протилежні стіни «коробки» гаража. Нахил забезпечує різна висота підпір (допустимі значення похилого кута 50-60°).

    * Двосхилий дах
      Для цієї схеми установки крокв потрібно більш складна конструкція. Зазвичай, це прямокутний трикутник з балок, верхні кінці яких з'єднані в конику (верхівка прямокутника), а нижні опираються на «коробку» гаража.

В обох випадках крокви (або кожна пара кроквяних ніг) встановлюються строго паралельно одна одній. Залежно від масивності даху та виду покрівельного матеріалу вираховують лінійні розміри балок і крок в системі (детальніше про розрахунок ви можете прочитати у розділі «Будуємо дах своїми руками»).

Технологія установки крокв для односхилого даху.

Якщо гараж передбачає таку конструкцію даху, то установку крокв легко виконати своїми руками, адже односхилий варіант покрівлі не вимагає від монтажника особливих знань і навичок. Головне, правильно визначити необхідний перепад стін для відповідного кута нахилу даху ( оптимальна величина - 45°).

Для цього використовують формулу:

Н = Ш×tanL

Де,
Н - перепад стін,
Ш - ширина гаража між двома опорними стінами,
L - кут нахилу даху.

Заготовивши потрібну кількість крокв (зазвичай для гаража їхній крок - 60-70 см) і обробивши їх антисептиками, починаємо монтаж даху в такій послідовності:

Установка мауерлата.

Виконується установка крокв на балки, які обрамляють всю верхню площину підпірних стін гаража. Вони мають спеціальну назву - мауерлати. Балки відповідають товщині робочої стіни. Іноді через економію для опори крокв використовують невеликі бруски (60-70 см), а порожнечі між ними замуровують тим матеріалом, з якого будується «коробка» гаража.

Мауерлати повинні бути жорстко прикріплені до стіни, для цього використовують анкерні кріплення. Перед установкою підпірних балок для крокв, робочу поверхню слід добре вирівняти і гідроізолювати. Найчастіше для цих цілей використовується бітумна мастка або руберойд. Під час установки мауерлата ведеться строгий контроль над горизонтальністю його поверхні.

Після монтажу «пояса» на балках відзначають місця проходження крокв, а потім вирізують гнізда для їх установки. Готові пази додатково обробляють необхідними захисними засобами.

Установка крокв.

Крокви укладають в готові гнізда мауерлатів так, щоб їх кінці виступали на 30-40 см. У місцях з'єднання їх кріплять до балки за допомогою анкерних болтів і скоб, додатково скручуючи дві «запчастини» мідним дротом.

Монтаж решетування і підпір.

Підпори для встановлених крокв потрібні в тому випадку, якщо їх довжина понад 4,5 м. Решетування для монтажу покрівельного матеріалу набивають з тонких брусків строго перпендикулярно несучої конструкції поверх гідробар'єра. Густота «сітки» залежить від ваги покрівлі.

Технологія установки несучих крокв для двосхилого даху.

Існує два способи облаштувати найпростіший двосхилий дах гаража. Так як установка крокв своїми руками для даного типу конструкції - непростий етап будівництва, логічно для монтажника краще обрати стандартну форму покрівлі, а саме рівнобедрений трикутник.

Для кроквяної системи двосхилого даху використовують два види крокв:

1. Висячі

Висячі крокви впираються в стіни будівлі і сходяться в конику, а фіксуються системою затяжок (горизонтальними перемичками) і підпірок. Перевага вони використовуються для облаштування широких дахів. Розробити схему такої ферми слід спочатку «на папері» з урахуванням всіх виникаючих навантажень в системі, а саме:

    * Визначити висоту коника (чим вона вище, тим більше буде потрібно матеріалу)
    * Визначити довжину крокв із припуском 30-40 см для козирка даху
    * Розрахувати кількість і визначити місцезнаходження всіх зрівноважувальних систему деталей (затягувань, підпірок)

2. Похилі

Відмінною рисою похилих крокв є їх спосіб укладання: балки впираються в мауерлати і сходяться в конику, а розподілити навантаження допомагають підпори, що фіксують коньковий прогін і впираються в несучий стовп або внутрішню стіну. Так як гараж зазвичай складається з одного приміщення, то така конструкція даху ідеально підійде для «автобудиночка» з горищем.

Для гаражного даху краще вибрати похилі крокви через економію будматеріалу і простоти схеми «ферми» (менше додаткових перемичок, «страховок»). Вони відмінно підійдуть для приміщення, ширина якого не більше 6,5 м. Для великих прольотів потрібно передбачити додаткові опорні стійки щоб уникнути прогину балок.

Пропонуємо інструкцію з виготовлення та монтажу найпростішої схеми кроквяної «ферми» двосхилого даху, яка спростить процес заготівлі балок потрібного розміру:

   1. Виготовляємо заготівлю-мірку
      На тесіни відмірюємо відрізок, що дорівнює відстані між пазами мауерлата двох протилежних стін. Посередині прибиваємо перпендикулярний брусок, рівний висоті даху (відстань між затягуванням і коником).

   2. Примірка кроквяних ніг
      Використовуючи заготівлю, відміряємо потрібну довжину крокв із запасом для можливого коректування в місцях кріплення з мауерлатом. Місце стику відзначають будівельним олівцем.

За допомогою такої заготовки ви швидко сформуєте пари кроквяних ніг. Першими встановлюють крайні елементи каркаса і між ними натягують мотузку для точності розміщення наступних балок. Кріпимо крокви між собою скобами і анкерами, додатково зміцнивши пару перемичкою трохи нижче гребеня.

На допомогу будівельника-початківця на нашому сайті є докладна розшифровка, як проводиться установка крокв: фото і відео уроки. Наочний інструктаж допоможе новачкові в будівництві впевнено впоратися з поставленим завданням.

Установка крокв відео - це репортаж безпосередньо з будівництва, де майстер дохідливо пояснює кожен крок будівельних робіт, а фото допоможуть швидко знайти і проаналізувати конкретний етап монтажу.

ВАЖЛИВО!

    Така наочність не позбавляє початківця від ознайомлення з теоретичним курсом. Відео і фото уроками по установці крокв слід користуватися, вже прочитавши всю корисну інформацію з теми (наприклад, рекомендуємо ознайомитися з усім розділом «Будуємо дах гаража своїми руками»).


Скільки коштує установка крокв, ціна даної послуги? Зазвичай майстри оцінюють свою роботу за 1 кв.м. майбутньої даху (в середньому 10-20 $). Але треба врахувати, що мізерна кількість будівельних бригад пропонують виконати тільки установку крокв, зазвичай вони озвучують ціну за повний спектр робіт:

    * Монтаж кроквяної системи
    * Монтаж гідро- і паробар'єру
    * Настил покрівельного матеріалу

Неважко здогадатися, що за цей труд ціна набагато вище (від 50 $ і вище).
Поиск

Календарь

«  Апрель 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор