Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Автоматичні гаражні ворота


Автоматичні ворота своїми руками.


З кожним роком світлі «уми» вдосконалять конструкцію гаража, додаючи в неї ту чи іншу корисну «дрібниця». Але справжнім проривом в індустрії гаражних «зручностей» стала система автоматичного відкривання дверей, яка значно спростила життя водіям.

Занадто багато часу забирає ручне відкриття/закриття гаража. Автоматичні в'їзні ворота звільняють автовласника від «зайвих» рухів, що дозволяє значно прискорити цю повсякденну процедуру. Не будемо вдаватися в статистику, підбиваючи кількість звільнених хвилин за місяць або рік. І без цих складних розрахунків зрозуміло: автоматичні ворота для гаража - це зручно, практично і стильно.

Ви ще не відчули цей комфорт? А хотілося б?

Тоді для вас ознайомча екскурсія в «світ» автоматичних воріт і дверей. Одночасно дамо відповідь на найбільш животрепетні питання автовласників:

    * Які автоматичні ворота та двері бувають? Їх переваги та недоліки.
    * Скільки коштують автоматичні ворота? Який бюджет покупки.
    * Які виробники автоматичних воріт надійні? А яких варто уникати.
    * Чи можна зробити саморобні автоматичні ворота? Який варіант легше і вигідніше втілити в «життя».
    * Який пристрій автоматичних воріт надійніше і довговічніше?

Види автоматичних воріт.

«Серце» автоматичних воріт - приводний механізм лінійного або важільного типу. Це залізна «рука», яка по команді водія переміщує двері «автобудиночка» в потрібну позицію. Привід для автоматичних воріт найчастіше електричний. Гідравлічні моделі використовують для більш важких конструкцій і жорстких умов експлуатації (наприклад, автоматичне відкривання воріт значного розміру при в'їзді на промисловий об'єкт). Потужність механізму підбирається індивідуально і залежить від технічних і лінійних характеристик всієї конструкції.

«Тіло» автоматичних в'їздних воріт - дверне полотно, яке поєднує в собі не тільки захисну, але і декоративну роль, дозволяючи ефектно прикрасити гараж. Тип і спосіб підйому цього елементу - головні характеристики, за якими ця продукція класифікується. Вони відображають суть роботи механізму автоматичних воріт і дають відповідні назви моделі. Розглянемо кожну з них.

АВТОМАТИЧНІ ВОРОТА РОЗПАШНІ.

Це всім звичні двостулкові двері, які часто можна побачити в старих гаражах. Розпашні ворота автоматичні складаються з цілісних полотен (зі сталі або алюмінію), рами, кріпильних петель і електроприводу. Якщо гараж опалюється, то стулки додатково обшиваються утеплювачем. При бажанні водій може удосконалити наявні в нього розстібні двері, встановивши рушійний механізм.

Щоб підібрати необхідний електро привід, потрібні такі параметри:

    * Лінійні розміри стулок полотна
    * Загальна вага воріт
    * Довжина від дверної петлі (її середини) до бічної стіни.

Автоматичні приводи для розпашних воріт можуть переміщувати стулки всередину або назовні. Але через обмеженя внутрішнього приміщення гаражів, перевага віддається останньому способу.

Немає особливої ​​різниці в технічних характеристиках між лінійною і важільної моделлю механізму. Автоматичний привід для розпашних воріт гаража захований всередині приміщення, тому його зовнішній вигляд не такий важливий. Найчастіше більш елегантний і компактний лінійний механізм вибирають для в'їзних дверей на територію ділянки.

Природно, головний аргумент для більшості покупців, що вибирають автоматичні ворота - вартість.

Розпашні ворота тут у виграшній ситуації, оскільки є найдоступнішими в цьому секторі гаражних «зручностей». Стандартна неутеплена модель розміром 2×4 м обійдеться від 800 $. Треба врахувати, що вартість автоматичних гаражних воріт такого виду кардинально залежить від ваги конструкції, потужності приводу і декоративного оформлення полотна. У разі якщо в одній із стулок ви захочете облаштувати двері, то такі вдосконалені автоматичні розпашні ворота (вартість готового зразка) обійдуться дорожче на 20-30%.

До переваг даного типу дверей слід віднести універсальність, надійність і довговічність. Механізм автоматичних воріт орного виду простий і «не примхливий», швидкість відкриття стулок 12-15 с.

Недолік цієї системи - найменші перешкоди на шляху руху полотен можуть призвести до замикання дверей. Щоб уникнути поломки приводу і для коректної роботи автоматичних в'їздних воріт, слід скрупульозно стежити за відсутністю перешкод у цій «червоній» зоні.

АВТОМАТИЧНІ ВОРОТА Відкатні.

Такий вид дверей являє собою цілісне полотно, яке повністю відсувається вправо або вліво. Ворота відкатні автоматичні (або як їх часто називають автоматичні розсувні/зсувні ворота) більше популярні для в'їзду на ділянку, ніж при облаштуванні гаража. Справа в тому, що полотно пересувається на спеціальних роликах і не забезпечує належної герметичності внутрішнього приміщення, що неприпустимо, якщо воно опалюється в зимовий період.

Розсувні ворота автоматичні так само вимагають великого додаткового простору (більше ширини дверного отвору) для руху стулки. Всередині приміщення окремій стандартного гаража, розрахованого на одну/дві машини, його явно недостатньо.

Автоматичні зсувні ворота отримали широке застосування на промислових, господарських та охоронних об'єктах. Найчастіше вони оснащені гідравлічними приводами, розрахованими на велику вагу полотна. Тобто, такий зручний варіант підходить для широких огороджених площадок.

Переваги відкатних воріт: елегантний зовнішній вигляд, міцність та перекриття прорізів будь-яких розмірів. Для них не потрібно окремо передбачати вхідні двері.

Недоліки - дорожнеча, погана теплоізоляція і потреба в додатковому просторі для руху полотна.

Скільки коштують автоматичні відкотні ворота?

Дати однозначну відповідь важко. Але скажемо так: відкатні ворота автоматичні гаражні, ціна яких залежить від ваги дверей, розміру отвору, консолі і обшивки, обійдуться дорожче аналогічної розпашної моделі в середньому на 40-50%.

ВОРОТА ПІДІЙМАЛЬНІ АВТОМАТИЧНІ

Функціональність і продуманість конструкції - головні особливості, які виділяють ці сучасні автоматичні ворота. Фото, де зображено зарубіжні приватні будинки, завжди вражають елегантно облаштованими, наче влиті в основну споруду, гаражами. Така гармонія як раз і досягається за допомогою використання автоматичних підйомних воріт, які ефективно вирішують проблему економії простору. Розглянемо всі можливі варіанти таких конструкцій.

Рольставні - гаражні ворота автоматичні

Це самий компактний «представник» підйомних автоматичних воріт. Дверне полотно представляє собою рулон зі скріплених між собою шарнірами металевих ламелей (стулок) шириною до 150 мм. Найчастіше для цього використовують алюмінієві напрямні, щоб максимально полегшити конструкцію.

Є звичайні і швидкісні автоматичні ворота, для яких рулонне полотно в лічені секунди (мінімум 2,7 с) намотується на вал, розташований в спеціальному коробі.
 Перевагами такої конструкції є: взломостойкость, довговічність і мінімальні «витрати» простору. Металеві ламелі заповнюють спеціальною поліуретановою піною, яка надає їм додаткову міцність (заповнювач в 2 рази твердіше монтажної піни). Алюмінієве полотно не піддається корозії і не зношується.

Недоліків у рулонних воріт теж достатньо. Ось головні з них:

   1. З-за великої кількості зазорів вони не підходять для опалювальних гаражів.
   2. Взимку автовласник стикається з проблемою обмерзання стулок, через які механізм заїдає. Теж стосується примерзання кінця полотна до підлоги. Доведеться вручну відкривати двері, попередньо постукавши по ній.
   3. Головне що бентежить автовласників, які обрали такі гаражні автоматичні ворота - ціна. При всій привабливості моделі, вона досить висока.

Рулонні двері найчастіше застосовуються усередині опалювальних приміщень. За своїми захисними характеристиками таке спецобладнання, як рольставні, автоматичні ворота-шлагбауми - відмінні «помічники» для контрольованих точок доступу. Їх активно використовують для підземних і наземних паркінгів. Рольставні, на відміну від автоматичних воріт-шлагбаумів (використовуваних для пропускних пунктів) дозволяють облаштувати окремі бокси для машин.

Ну і головне, що хвилює автовласника, якого зацікавили ці автоматичні ворота - вартість даної моделі. Все залежить від матеріалу (сталь або алюміній), кольору, величини отвору і виробника. У середньому 1 кв. м. коштує від 120 $ (зазначена ціна на ці автоматичні ворота для гаража наведена для стандартного сталевого зразка).

Підйомно-поворотні автоматичні ворота.

Такі ворота складаються з цілісного полотна, яке зроблено з сендвіч-панелі (метал + утеплювач + метал - для опалювальних гаражів) або тонкого шару профнастилу (для неопалюваних приміщень). Вони забезпечують відмінну герметизацію гаража, так як щільно прилягають до дверної рами.

При відкритті дверей полотно повертається і ховається під стелею у внутрішньому приміщенні гаража. Для цього ворота оснащені шарнірно-ричажковим механізмом, де вага полотна компенсується за допомогою потужних пружин, захованих у чохлах.

Перевагою такої конструкції воріт є їх взломостойкость, безшумний рух щита і його щільне прилягання до рами.

До недоліків слід віднести швидку зношуваність пружин (особливо при важкому полотні) і високу ціну. Це найдорожчі зразки, так як всі моделі виготовляються і збираються тільки за кордоном, що значно підвищує їх остаточну вартість. Зазвичай, якщо набрати запит «підйомно-поворотні ворота автоматичні гаражні ціна», то пошуковик видасть масу результатів, де потенційного клієнта культурно попросять передзвонити продавцю. Справа в тому, що розкид цін на цей товар дуже великий: від 3 до 10 тис. доларів.

Підйомно-поворотна модель воріт не завоювала у нас такої популярності, як за кордоном, оскільки вимагає додаткового простору в гаражі для безперешкодного повороту/підйому полотна, що в наших стандартних проектах не передбачено.

Автоматичні ворота гаражні секційні.

Це найпопулярніший вид сучасних підйомних дверей. Гаражні ворота (автоматичні, секційні) поєднують переваги рулонних і підйомно-поворотних моделей.

Їх рушійний механізм складається з направляючих рейок, системи торсіонних пружин з валом, барабаном і запобіжником обриву. Завдяки такій «допомозі» полотно легко піднімається електро приводом для автоматичних воріт (від 0,5 кВт).

Щит виготовляють зі скріплених між собою шарнірами панелей (їх стандартна ширина: 385, 500, 610 мм) завтовшки 20 - 45 мм (20 мм - для неопалюваного гаража, 35-45 мм сендвіч-панель для опалювальних приміщень).

Зазначені лінійні розміри елементів однакові для більшості зарубіжних і вітчизняних виробників автоматичних воріт. Тому збирають готовий комплект клієнтові, виходячи зі стандартних величин панелей. Ще один нюанс, який слід врахувати, плануючи встановлювати такі гаражні ворота: автоматичні секційні двері повинні бути обов'язково більше дверного отвору на 25-50 мм. При підйомі полотно заломлюється і компактно складається під стелею (можливі варіанти: вертикально, горизонтально і під кутом). При бажанні в ньому може бути передбачені двері. Якщо розміри полотна дозволяють, то її можна вписати в автоматичні секційні ворота: ціна виробу виросте на 35-40%.

Перевагою моделі є компактність, незалежність від зовнішніх перешкод, універсальність і величезний вибір дизайну. Розглядаючи фотографії цих автоматичних воріт, дивуєшся різноманітності можливих оформлень полотна.

Їх суттєвий недолік: швидка зношуваність і «примхливість» механізму. Комплектуючі для автоматичних воріт повинні бути строго підібрані для вашого режиму експлуатації гаража. Тільки тоді можна уникнути швидкої поломки приводу.

Ціна на автоматичні секційні ворота коливається від 1800 $.

Довгий час усі комплектуючі для автоматичних воріт виготовлялися лише за кордоном. Адже саме там «двері-самоходи» завоювали популярність ще 40 років тому. Для нашого ринку вони стали актуальними лише недавно. Спочатку всі автоматичні ворота, ціни на які були малодоступні пересічному автовласнику, ставилися до розряду елітної продукції. До того ж це був дефіцит, що підтверджувала велика цінова накрутка.

Значний прорив у сфері продажів стався після закупівлі відповідного обладнання для виробництва автоматичних воріт вітчизняними підприємствами. У світ вийшла більш доступна серія дверей, яка змусила врівноважити ринок і знизити «апетити» перекупників. Поступово сформувалися адекватні і реальні ціни на закордонні моделі.

Російські автоматичні ворота, обладнання для яких уже розроблялося самостійно, дещо поступаються за якістю своїм закордонним аналогам. Надійна і довговічна автоматика від німецьких (Horman, Sommer) та італійських (FAAC, CAME) фірм займає лідируючі позиції на світовому ринку даної продукції.

Російські моделі дверей значно зміцнили свої позиції, завдяки розробкам компанії DOORHAN, яка зуміла завоювати Європу.

Класом нижче представлена ​​продукція чеських і литовських фірм. Ну і не варто довіряти гаслам «міцні автоматичні ворота дешево» від китайських виробників. Вони зіпсували собі репутацію поганою якістю та недовговічністю дверей.

Як зробити автоматичні ворота самостійно?

Таке питання дуже популярний на форумах інтернету. Адже «саморобки» обходяться значно дешевше заводських автоматичних воріт. Які моделі реально зробити самому?

По-перше, оціните свої сили. У мережі ви можете знайти схеми для саморобних автоматичних воріт, але багато з них - лише «проба пера» техніків-самоучок. Ніхто вам не дасть гарантії довговічності такої конструкції. Особливо це стосується приводу - найважливішого її елемента. Слід критично оцінити його «життєздатність», а для цього треба бути технічно підкованою людиною. Не варто купуватися на захоплені відгуки «вдячних» користувачів.

Легше всього зробити своїми руками автоматичні розпашні ворота. Це найпростіша модель в'їзних дверей. Принцип виготовлення полотна і рами ми докладно описаний в розділі «Гаражні ворота своїми руками». До них лише потрібно підібрати відповідну автоматику (критерії вибору вже згадувалися вище). Віддайте перевагу заводській відомій моделі, тоді автоматичні розстібні ворота своїми руками будуть служити вам «вірою і правдою».

Інша популярна в народі саморобка - секційні ворота. Їх зробити складно, тому багато виробників випускають готові комплекти для самостійної збірки. Вони дешевші готових зразків, а безліч варіантів дозволить підібрати відповідний зразок для гаража.

Багато, хто питає про те, як зробити недорогі автоматичні ворота, забуває, що навіть для заводської моделі необхідно докупити «пакет безпеки». Що це означає?

За нормами ДСТУ заводські підйомні двері оснащені страхувальним тросом, який не дасть полотну впасти в разі обриву пружин. Що стосується другорядних аксесуарів «безпеки», то вони не завжди входять в комплект «конструктора».

Наприклад:

    * Датчики для дверного отвору, що фіксують перешкоду на шляху полотна і зупиняють його рух.
    * Замикаючі/відмикаючі ключі для розблокування воріт у разі поломки приводу або відсутності електрики.
    * Система дистанційного керування.

Важливо точно зняти розміри майбутніх автоматичних гаражних воріт. Для цього виміри виконують для кожного кута рами і вибирають більше значення.

Установка автоматичних воріт.

Монтаж автоматичних воріт - справа непроста, але якщо добре підготуватися заздалегідь, то весь процес займе всього лише кілька годин. Для правильної установки автоматики під час проектування гаража слід передбачити додатковий простір: 45 см з боків дверного отвору і 30 см над ним. Висота стелі повинна бути не нижче 2,1 м. Якщо під ним проведені комунікації, то нульовою відміткою вважати не стелю, а лінію їх проходу. Для монтажу автоматичних воріт опорна поверхня, до якої буде виконуватися кріплення, повинна бути міцною і не містити нестійкого облицювального матеріалу. Якщо такий є (наприклад, утеплювач), то робочу зону слід очистити до твердого несучого шару.

Як правильно встановити автоматичні ворота?

Найменший перекіс полотна може привести до заклинювання або поломки механізму. Особливо в цьому плані вимогливі секційні моделі. Рама і напрямні повинні бути строго виставлені, щоб надалі уникнути подібних проблем.

Вищеописані правила більш м'якші для мініатюрної і практичною рольставні. На відміну від інших автоматичних гаражних воріт підйомного типу, вона вимагає мінімальних уступів з боків рами (10-15 см) для фіксації основи. Необхідна відстань від рами до стелі - 20см. Щоб звичайні або швидкісні ворота автоматичні (рулонні) додатково захистити, механізм зашивають в короб, який облаштовують над в'їздом в гараж.

Для цього виду дверей слід особливо точно вимірювати їхню висоту. Рулонні автоматичні гаражні ворота, розміри для яких будуть зняті неправильно, будуть, або коротше, або довше, і не зможуть функціонувати. В обох випадках доведеться підганяти рівень підлоги.

Хоча для суворого кліматичного поясу «рулонні» ворота непрактичні, але при належній підготовці в'їзної ділянки все ж їх використовувати можна. Для цього слід передбачити підігріваючий кабель в підлозі отвору, який не дасть їм обледеніти. Для всіх автоматичних воріт слід обов'язково облаштувати козирок і похилий майданчик в'їзду (або подбати про його дренажі).

Як встановлювати автоматичні ворота без проблем? Запросити зробити заміри фахівців, які на цьому процесі «з'їли собаку». Тоді подальша самостійна установка пройде точно без проблем.

Обслуговування та ремонт автоматичних воріт.

Кращий спосіб уникнути поломки - своєчасна профілактика. Всі деталі, що вимагають мастила, повинні періодично змащуватись. Навіть, якщо механізм заклинило (наприклад, через механічні перепони), ні в якому разі не застосовуйте зайвих зусиль для відкриття дверей.

Якщо все ж поломка сталася, то автоматичні ворота, ремонт яких необхідний, слід показати досвідченому майстрові.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор