Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Стіни гаража


   1. Стіни з цегли
   2. Стіни з дерева
   3. Стіни з піноблоків
   4. Стіни з газобетону
   5. Стіни з шлакоблоку
   6. Стіни з бетону

Стіни гаража

Який би спосіб зведення «коробки» гаража ви не обрали, головною умовою успіху є виконання всіх запропонованих норм будівництва. Цей список «зобов'язань» безпосередньо залежить від обраного будівельного матеріалу.

Стіни гаража повинні нейтралізувати мінливості погоди і надійно захистити майно від злих «очей». Крім цих захисних функцій важливим є здатність зберегти взимку тепло і згладити сонячну «атаку» влітку. Матеріали для будівництва стін по-різному справляються з цими обов'язками. Їх різноманітність дає повну свободу вибору оптимального варіанту для вашої будівлі.

Нас в першу чергу цікавить такий матеріал для стін гаража, який дозволяє самостійно впоратися зі зведенням «коробки». Розглянемо всі можливі варіанти для вашого самобуду, відзначивши важливі нюанси:

    * Технічні властивості матеріалу
    * Необхідна товщина стін за ДСТУ
    * Особливості використання матеріалу
    * Чим обробити стіни в гаражі?
    * Яка повинна бути товщина зовнішніх стін з різного матеріалу

 Відповідні будматеріали для зведення гаражної «коробки» умовно поділяють на дві підгрупи: «модерн» і «класика». Саме «старожили» зі своїм набором корисних властивостей є еталоном наслідування для «новачків».
 Почнемо з самого улюбленого в народі будматеріалу - цегли, адже багато ще хто досі впевнен, що тільки зведення цегляних стін є гарантією надійності споруди.

Стіни з цегли

Будівництво стін з цегли не даремно користується такою популярністю в масах, адже є неспростовні докази довговічності таких будівель. У «скарбничці» пам'яток архітектури збереглося чимало цегляних будинків, збудованих понад 400 років тому.

Цегла складається з натуральних компонентів, що забезпечує «здоровий» мікроклімат усередині споруди. За якісним складом розрізняють два види цього будматеріалу:

    * Керамічна цегла (склад: глина + суміші)
    * Силікатна цегла (склад: пісок + вапно + добавки)

Різниця між ними суттєва. Керамічна цегла міцніше і стійкіше до вологи та вогню. Що стосується коефіцієнта теплопровідності, то цей показник у неї приблизно в 2 рази менше (0,4 проти 0,95). Тобто, щоб домогтися однакових теплозберігаючих властивостей, товщина стін з силікатної цегли повинна бути в 2 рази більше, ніж з керамічного аналога.

 Гараж відноситься до малоповерхових бюджетних будівель. Щоб здешевити будівництво використовується пустотіла (з отворами) цегла, яка дозволяє полегшити конструкцію і заощадити на облаштуванні фундаменту.

Зведення стін з цегли виконується вручну згідно з трьома правилами розрізання і за допомогою різних технік кладки (докладніше в розділі «Кладка стін»). Всі елементи в'яжуть між собою піщано-цементним розчином. Розглянемо докладніше основні переваги цього будматеріалу, особливо корисні для гаража.

Ступінь вогнестійкості цегляної стіни.

Гараж відноситься до розряду пожежонебезпечних об'єктів через постійну наявность в ньому легкозаймистих речовин. За правилами безпеки цей нюанс слід врахувати при виборі основного будматеріалу. Готовим спорудам привласнюють певний ступінь захисту від вогню (I - V). Межа вогнестійкості цегляних стін настільки висока, що споруда належить до I-ого найвищого розряду. Цегла - вогнестійкий матеріал, який не горить і не «душить» оточуючих отруйним газом. Якщо гаражна товщина стіни в дві цегли, то така поверхня здатна витримати натиск вогню протягом 10-ти годин.

Міцність цегляної стіни.

 Цегла має високий показник міцності на стиск (наприклад, керамічний зразок 110-220 кг/см2), тому зруйнувати збудовану з його допомогою «коробку» непросто. Несуча здатність цегляної стіни дозволяє без додаткових «хитрощів» витримувати чималу вагу плити перекриття і даху. Адже сама по собі це дуже важка конструкція. Вага цегляної стіни приблизно дорівнює 288 кг на кв.м. Велике навантаження на фундамент будівлі вимагає більш дорогої і глибокої основи, тому слід прорахувати оптимальні розміри майбутнього гаража.

Розрахунок товщини цегляної стіни залежить від її призначення.
За місцем розташування вони поділяються на:

    * Внутрішні
    * Зовнішні

Мінімальна товщина цегляної стіни (перегородки) всередині будівлі - 0,5 цегли. У деяких випадках її зменшують до ¼ цегли (для невеликих площ).

За ступенем навантаження, стіна може бути несучою, самонесучою або навісною. Товщина несучих стін з цегли залежить від припалої на їх «частку» ваги конструкції. Мінімальна величина для гаражної «коробки» - 1,5 цегли, що цілком достатньо для підтримки ваги плити перекриття і будь-якої покрівлі.

Важкий будматеріал вимагає «підстраховки» для рівномірного розподілу всього вагового навантаження. Якщо ширина цегляної стіни більше 3-ох метрів, то її підсилюють кріпильними вузлами. Це обов'язкова умова правильної кладки для підвищення її стійкості. Крім цього в процесі виконується обов'язкове зміцнення цегляних стін шляхом вставки у шви арматурних прутів або сітки. Процес повторюється через кожні 4-5 рядів. Армування цегельних стін надає додаткову жорсткість конструкції. Таку саме «турботу» потребують всі технічні отвори в ній. Проріз в цегляній стіні по периметру посилюють залізним каркасом, щоб компенсувати виникли в цій точці навантаження.

Якщо в гаражі планується монтаж інженерного устаткування, то технічні отвори для нього слід відразу передбачити в проекті. Адже окремо зробити, наприклад вентиляційні канали в цегляних стінах - дуже трудомісткий і дорогий процес.

Теплоізоляція цегляних стін.

Низька теплопровідність цегляної стіни дозволяє істотно зменшити перепад температур навіть у неопалюваному приміщенні. Але цей показник далекий від сучасних вимог «консервації» тепла. Численні шви, що утворюють «містки» холоду, ще більше послаблюють теплоізоляційні характеристики поверхні (в середньому на 20-30%). Необхідна товщина стін з цегли для виконання актуальних норм з енергозбереження має бути близько 1,5 м. Таку будівлю побудувати занадто дорого і нераціонально.

Але вихід є. Для житлових приміщень використовують багатошарові цегляні стіни, де в спеціально передбачені порожнечі укладають ефективний теплоізолятор. Зовнішню і внутрішню їх частини так само комбінують з різних сортів цегли. Завдяки «різношерстості» конструкції значно знижується теплопровідність в цілому.

Показник вологовбирання цегли - 13%. Додаткова гідроізоляція цегляних стін потрібна для сильно зволожених приміщень. Для цього використовують спеціальні грунтовки і захисний облицювальний шар.

Що стосується гаражного будівництва, то оптимальна зимова температура всередині приміщення повинна не перевищувати +5°С, що дозволяє обійтися суцільною «коробкою» товщиною в 1,5 цегли та зовнішнім утепленням всій її поверхні. Устрій теплоізоляції стін найчастіше виконується за допомогою пінопласту ПСБ-С-25 товщиною 50 мм.

Оздоблення цегляної стіни.

Цегельну «коробку» гаража не можна залишити без обробки не тільки через непривабливий зовнішній вигляд. Численні шви конструкції швидко вивітряться, а проникла всередину цегли волога повільно зруйнує його. Обштукатурювання цегляних стін згладжує нерівності і захищає все «слабкі» місця. Гладка поверхня виглядає красиво і доглянуто, а додаткова «шубка» продовжує термін служби конструкції в цілому.

Чим краще штукатурити цегляні стіни гаража? Якщо приміщення не опалюється (або планується періодичний обігрів), то всю внутрішню і зовнішню обробку виконують спеціальною штукатуркою, призначеною для зовнішніх робіт. Вона розрахована на жорстку експлуатацію і не боїться сильних перепадів температур.

Штукатурка цегляних стін буває різною. Найпростіші суміші виготовлені на основі цементу, вапна або комбінації цих речовин. Їх традиційно використовують для облагороджування технічних приміщень. Покращена штукатурка цегляних стін в своєму складі має легкий наповнювач, що підвищує її теплоізоляційні властивості. Такі суміші ще називають «теплими». Вона більш пластична і добре лягає на поверхню.

Як штукатурити цегляну стіну?

Перед початком робіт слід її очистити від залишків розчину, пилу та бруду. Потім нанести шар грунту. Він закриє пори цегли і поліпшить його адгезію. Хочете домогтися рівної і гладкої поверхні? Використовуйте спеціальні маяки. Вони особливо корисні починаючому майстрові, тому що дозволяють без особливих зусиль правильно нанести штукатурний шар потрібної товщини.

Чим пофарбувати цегляну стіну?

Усі види фарбування стін зводяться до однієї мети: прикрасити і зміцнити її поверхню. Це можна зробити вручну або за допомогою фарбопульта. Для гаража використовуйте будь-яку фасадну фарбу, як всередині, так і зовні приміщення. Вона більш стійка до стирання та механічних пошкоджень. Фарбування цегляної стіни виконується після повного застигання штукатурки (через 2-3 тижні) в 2-3 шари.

Актуальні «проблеми» цегляної стіни.

Тріщини в цегляних стінах саморобних гаражів - не рідкість через порушення технології кладки і помилкові розрахунки можливих навантажень. Боротися з ними марно, якщо не ліквідувати основну причину їх появи. Слід серйозно задуматися, як зміцнити цегляну стіну і зупинити процес руйнування. Оптимальний варіант - накладка стяжок, які знімуть наявне «напруження». Якщо тріщина перестала рости, то приступають до подальших ремонтних робіт.

Закладення тріщин у цегляних стінах виконується за допомогою цементного розчину. Якщо її розмір занадто великий (більше 0,5 см), то слід замінити усю пошкоджену ділянку кладки.

Як просвердлити цегляну стіну?

Для цих цілей використовують свердла по бетону, на кінці яких встановлено наконечник з твердого сплаву «победіт» (карбід вольфраму і кобальт).

Як зламати цегляну стіну?

З часом можливо у господаря виникне потреба перепланувати приміщення. Як розібрати цегляну стіну? Процедура непроста і вимагає чималих фізичних зусиль. Розбирання цегляних стін (внутрішніх перегородок) починається з видалення штукатурного шару і оголення одного ряду кладки. Значно полегшує роботу використання електроінструменту, який за допомогою спеціальної насадки легко руйнує шви.
Якщо потрібно зробити отвір в несучій стіні, то краще цю процедуру довірити майстрам, оскільки є реальна загроза серйозно пошкодити всю конструкцію.

Підіб'ємо підсумки

Переваги цегляної стіни:

    * Міцність і надійність
    * Вогнестійкість
    * Екологічна чистота
    * Можливі всі види обробки

Недоліки цегляної стіни:

    * Довгий і трудомісткий спосіб будівництва
    * Тяжкість конструкції
    * Дорожнеча
    * Труднощі переробки

Увага!

    Так як цегла є будівельним «еталоном», то в подальшому оповіданні ми будемо порівнювати його з іншими будматеріалами, які можуть використовуватися для зведення «коробки» гаража.

Стіни з дерева.

Ще одним будматеріалом з розряду «класики» є дерево. Його «дихаючі» властивості дозволяють підтримувати здоровий мікроклімат усередині приміщень, а легкість обробки полегшує роботу будівельників. Володіючи відмінним набором технічних характеристик, цей будматеріал є основою для швидкісного будівництва. Каркасні будинки «виростають» за лічені тижні. Технологія дозволяє максимально спростити всі будівельні етапи, тому більше 80% всіх малоповерхових будинків за кордоном побудовані цим методом.

Побудова каркасних стін позбавляє їх від навантажень. Всі силові дії приймає на себе жорсткий «скелет» будівлі - каркас, частіше за все теж зроблений з дерева. Будівництво каркасних стін зводиться до заповнення його «сот» сендвіч-панелями (пресована плита + утеплювач + пресована плита).

Будівництво дерев'яних гаражів нераціональне, оскільки вони не здатні гідно захистити від злому і вогню. Такі гаражі облаштовують на охоронюваних ділянках, щоб уникнути замахів на своє майно, а для їх зведення використовують брус. Це оброблена колода правильної геометричної форми.

Технологія зведення стін з бруса полягає в коректній збірці всіх дерев'яних елементів конструкції. Для цього в колодах вирізують стикувальні шипи, а ряди закріплюють нагелями. Зведення стін з бруса спрощується, якщо купити готовий проект «коробки». У ньому для зручності складання всі елементи вже пройшли підгонку один до одного і відповідно пронумеровані.

Порівняємо деякі важливі властивості дерева з цеглою:

Теплоізоляція.

Для «теплої» коробки гаража потрібно невелика товщина стін з бруса. За теплоізоляційними властивостями 200 мм цього будматеріалу еквівалентно цегляній кладці в 1100 мм. Дерево набагато краще зберігає тепло, що є його головною перевагою.

Ступінь вогнестійкості

Тут дерево в «аутсайдерах», оскільки дерев'яна необштукатурена будівля відноситься до найслабшого V-го розряду вогнестійкості. Але є кілька можливих варіантів поправити ситуацію:

    * Вогнезахисні просочення, якими обробляють брус
    * Штукатурка дерев'яних стін

Водостійкість.

Ще одна проблема, яка губить дерево - вода. Проводиться обов'язкова гідроізоляція дерев'яних стін, щоб запобігти їх гниття. Для захисту використовують водовідштовхувальні просочення, лаки, мембрани.

Довговічність.

Бюджетний варіант захисту від погодних умов - забарвлення дерев'яних стін. Але його слід періодично оновлювати, що несе додаткові витрати в майбутньому. Якщо не використовувати більш сучасні (читай, дорогі!) методи обробки дерева, то конструкція прослужить недовго (15-20 років).

Підіб'ємо підсумки

Переваги дерев'яних стін:

    * Легкість і швидкість будівництва
    * Дешевизна споруди
    * Висока теплоізоляція поверхонь

Недоліки дерев'яних стін:

    * Недовговічність
    * Постійний профілактичний догляд
    * Вогненебезпечність
    * Слабкі захисні властивості

Стіни з піноблоків.

Піноблок - це сучасний будматеріал з пористого бетону, який отримують із суміші цементу, піску, води та спеціальної піни. У його порах надійно замкнуті численні бульбашки повітря. Будівництво стін з піноблоків спрощується, завдяки масивності і легкості елементів. Стандартний «кубик» дорівнює за обсягом 10-12 цеглин, а важить всього лише 20-22 кг (легше в 3 рази!). Деякі виробники додатково вирізують у них спеціальні пази, тоді зведення стін з піноблоків нагадує збірку дитячого конструктора.

Новий будматеріал створювався з метою увібрати в себе самі корисні характеристики цегли й дерева. І ось що вийшло:

    * Стандартна товщина стін з піноблоків в 36 см за теплоізоляційними властивостями дорівнює 1,38 м цегляної кладки
    * Піноблок легко пиляти і свердлити
    * Він абсолютно водонепроникний
    * Легкий і пожежобезпечний
    * Не гниє, не піддається біологічного впливу

Оздоблення стін з піноблоків спрощується через їх гранично гладку поверхню. Це дозволяє обійтися малою «кров'ю» при їх облаштуванні. Найчастіше виконується просто зовнішнє і внутрішнє обштукатурювання стін з піноблоків. Що стосується облицювального шару, то тут є обмеження по вазі, так як цей матеріал для стін в два рази слабкіше за міцністю цегли.

Як побудувати стіну з піноблоків?

Природно, що більшість читачів цікавить, як зробити стіни з піноблоків своїми руками. Принцип роботи той же, що і з цеглою, але значно полегшується через великий розмір блоків та їх правильні геометричні форми. Конструкція стіни з піноблоків повинна відповідати всім трьом правилам розрізки. Шов між елементами всього 3-4 мм, що в два рази менше, ніж в цегляній конструкції. Та й швидкість будівництва збільшується мінімум в два рази.

Технологія зведення стін з піноблоків застосовується, як у традиційному, так і в каркасному будівництві. Останній варіант вдаліше, оскільки знімає з них зайве навантаження. Якщо плануєте облаштовувати звичайну «коробку» і зверху встановити залізобетонну плиту, то несучі стіни з піноблоків слід зміцнити, сформувавши по периметру армуючий пояс. Він рівномірно розподіляє навантаження уздовж поверхні і компенсує недостатню міцність будматеріалу. Зведення стін з піноблоків дешевше, якщо вибрати легкий варіант покрівлі.

Для будівництва стандартного гаража даний будматеріал значно спрощує «життя» господареві. Швидкий монтаж стін з піноблоків дозволяє в ультракороткі терміни обзавестися власним гаражем. Із-за великого розміру «кубиків» на оригінальність проекту розраховувати не варто, оскільки додаткові елементи, що дозволяють прикрасити будівлю, коштують дорого. В іншому, стіни з піноблоків, технологія їх зведення - простий і доступний шлях для починаючого майстра, який бажає самостійно побудувати собі гараж. Витрати в порівнянні з цегляним «автобудиночком» знижуються в середньому на 30-40%.

Підіб'ємо підсумки.

Переваги стіни з піноблоків:

    * Відмінна теплоізоляція
    * Швидкість будівництва
    * Легкість будівлі
    * Економія коштів

Недоліки стіни з піноблоків:

    * Низька міцність
    * Обмеження в обробці і дизайні
    * Засилля неякісної продукції

Стіни з газобетону.

Близьким «родичем» описаного вище будматеріалу є газобетон (інша назва газоблок, газосилікат). Отримують його шляхом введення в суміш цементу, піску, води і вапна алюмінієвої пудри. Маса різко зростає в обсязі, а бульбашки вуглеводню пронизують її, залишаючи величезну кількість відкритих пор. Після застигання плиту розрізають на блоки і додатково «пропарюють» їх в автоклаві.

Яка товщина стін з газосилікатних блоків забезпечить оптимальні умови для гаража?

Цей будматеріал за своїми технічними характеристиками дуже схожий на піноблок. Тому мінімальна товщина стін з газобетону така ж - 36 см (в один ряд). Головна відмінність газосилікату від піноблоку в тому, що через його відкриті пори проходить пар. Він швидко вбирає вологу (водопоглинання 20%), тому будматеріал слід ретельно охороняти від контакту з водою. У зв'язку з цим остаточна товщина стін з газосилікату більше, ніж з піноблоку, так як фасад вимагає більш серйозного захисту від негоди.

До цих пір ведуться суперечки: що краще піноблок або газоблок? Для будівлі гаража вигідніше використовувати «невибагливий» матеріал. У цьому плані, безперечно, виграє піноблок, адже тут не треба замислюватися, чим обшити стіни в гаражі. Газосилікат вимагає міцного «водяного» захисту і його «дихаючі» властивості більш корисні для житлових приміщень.

Стіни з шлакоблоку.

На хвилі популярності будматеріалів з пористого (спіненого) бетону в «тіні» залишаються - шлакоблоки. Їх виробляють методом вібропресування бетону, вводячи до його складу виробничі відходи: шлак, цегельний бій, зола і т.п. Суміш може виготовлятися на основі конкретних компонентів: щебінь, керамзит, черепашник. Ці добавки «накладають» свій відбиток на технічні властивості штучного каменю.

Стіни з шлакоблоку будувати швидко і просто, завдяки масивності і легкості елементів. Але через малу міцность і морозостійкость, конструкція в майбутньому може швидко прийти в непридатність. Товщина стін з шлакоблоку повинна бути розрахована з «запасом» міцності, а зверху коробку зміцнюють, щоб правильно розподілити навантаження від перекриття та даху, щоб уникнути згубного «точкового» впливу.

Найпопулярнішим представником цієї групи будматеріалів є керамзитоблок. Його назва співзвучна з основним компонентом цього штучного каменю - керамзитом. Дрібні гранули (5-10 мм) надають йому легкість, відмінні тепло- і звукоізоляційні властивості.

Товщина стіни з керамзитобетонних блоків розраховується з урахуванням всіх навантажень на «коробку» майбутньої споруди. Граничний мінімум, як і у подібних «легких» і великогабаритних будматеріалів, визначається параметрами «кубика». Його стандарт - 39 × 19 × 18,8 см.

Яка б товщина стіни з керамзитобетонних блоків не була передбачена в проекті гаража, головне не помилитися у виборі правильного виду цього будматеріалу. Для зведення «коробки» слід використовувати «кубики» щільністю від 750 до 1200 кг/кв.м., міцність яких коливається в районі 35-100 кг/кв.см.

Чому інтерес до шлакоблоку менше, ніж до матеріалів з пористого бетону? Останні перевершують їх за своїми технічними характеристиками і забезпечують більш високу якість виконання.

Стіни з бетону.

Коротко зупинимося на ще одному способі облаштування «коробки» гаража - залізобетоні. Зведення монолітних стін позбавлено основного недоліку всіх перерахованих вище способів будівництва - це безшовна конструкція. Ні вимушених містків холоду, що послаблюють загальні технічні характеристики поверхні. Але побудувати самостійно такий гараж неможливо. Купують або готову цільну «коробку» або збірний комплект з масивних плит.

Яка товщина залізобетонних стін для гаража?

Несучі здатності конструкції настільки великі, що товщина бетонної стіни для «коробки» будинку може бути в два рази менше цегляною. Адже всередині вся поверхня пронизана залізними прутами, що додають їй додаткову міцність.

Недолік будматеріалу в його малих теплозберігаючих властивостях. Щоб товщина стін з бетону відповідала сучасним нормам енергозбереження, потрібно плити з перетином 1,2 - 1,5 м. Побудувати таку «фортеця» дорого й невигідно. Вихід з положення такий: товщина несучих стін розраховується згідно передбачуваним навантаженням, а зовнішня їх частина додатково покривається ефективним утеплювачем.




Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор