Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Дах гаража


Гаражний дах.

    1. Як правильно будувати дах гаража?
   2. Чим покрити дах.
   3. Односхила покрівля даху своїми руками.
   4. Двосхилий дах своїми руками.
   5. Гідроізоляція даху гаража.
   6. Труба димоходу в гаражі. Гідроізоляція стику.
   7. Утеплення даху.

 Гаражний дах не відрізняється складним дизайном. Автовласники часто віддають перевагу простому односхилому варіанту, який оптимально підходить для гаража. Проект даху гаража плоского типу характерний для збірних конструкцій, де для цих цілей використовують залізобетонну плиту. Насправді вона має мінімальний нахил 20-30°. Для нашого регіону, багатого на опади, така форма непрактична, тому її можна побачити тільки на старих будівлях.

 Власники приватних ділянок облаштовують свої гаражі більш раціонально. Їх дах, фото яких удосталь розміщено в інтернеті, нічим не відрізняються від житлових будівель. Двосхила структура покрівлі дозволяє облаштувати горище, де можуть зберігатися інструменти і обладнання. Який би дах для гаража вам не припав до душі, слід детально вивчити і зрозуміти його будову. Тільки в цьому випадку ви можете розраховувати на коректну самостійну збірку конструкції, що забезпечить її довгу й успішну експлуатацію.

Як правильно побудувати дах гаража?

 Щоб заощадити кошти, автовласники часто беруться за будівництво гаража самостійно. Дах гаража своїми руками - складний етап споруди, оскільки не пробачає технологічних помилок. Будь-яке відхилення від затверджених норм загрожує плачевними наслідками. Якщо тече покрівля гаража - це тривожний сигнал, який свідчить про допущені недоліки в її конструкції.

Дах гаража

 Існує класичний алгоритм будівництва цієї частини споруди. Будуємо дах своїми руками, дотримуючись такого плану дій:

    * Облаштування кроквяної системи.
    * Покриття гідроізоляцією.
    * Покриття покрівельним матеріалом.
    * Установка теплоізолятора.
    * Покриття пароізоляцією.
    * Внутрішнє облицювання.

 Споруда даху своїми руками спрощується, якщо її не утеплювати. Але тоді розраховувати на комфортні умови зберігання автомобіля в зимовий період не варто. Холодний «верх» не дозволить раціонально обігріти приміщення. Ощадливий господар завжди візьме на замітку прописну істину: «будуємо дах самі з обов'язковим утепленням - економимо на опаленні в майбутньому».

 Зараз в інтернеті є достатня кількість інформації, що дозволяє детально вивчити технологію необхідних робіт. Набравши запит «будівництво даху своїми руками відео» або «гаражний дах своїми руками фото» можна знайти достатньо корисних посилань з даного питання. Ролики і ілюстрації - це наочний матеріал для самонавчання. Але не варто нехтувати «теоретичним курсом».

 Ми опишемо популярні способи облаштування покрівлі і вкажемо на важливі «дрібниці», які допоможуть успішно впоратися із запланованою роботою. Інформація однаково згодиться для тих, хто хоче детальніше дізнатися, як побудувати дах гаража своїми руками, так і для потенційних замовників, які шукають бригаду покрівельників. Адже щоб краще проконтролювати хід робіт, потрібно самому розбиратися в технології. Практика показала, що це найнадійніший спосіб уникнути «халтури» з боку найманих робітників.

 Розповідь про те, як побудувати дах своїми руками, почнемо з вибору покрівельного матеріалу, адже для забудовника важливо підібрати оптимальний тип покрівлі, який простий в монтажі і забезпечить весь мінімальний набір корисних властивостей (міцність, довговічність і доступний ремонт). Деякі покриття самостійно монтувати вкрай не рекомендується, оскільки завдання буде явно не «по зубах» новачкам.

Чим покрити дах гаража?

 Будова даху гаража залежить від виду покрівельного матеріалу. На сьогоднішній день асортимент досить великий і вибір того чи іншого варіанта швидше відображає фінансові можливості автовласника. Не слід забувати, що покриття даху гаража має бути міцною «бронею» не тільки від води, але і від грабіжника.

 Традиційно покрівля гаражів скромніше, ніж у житлових будинків. Але якщо гараж і розташована поруч будівля являють собою єдиний архітектурний ансамбль (прибудований тип конструкції), то господарю доведеться розщедритися і накрити технічне приміщення тим же матеріалом, що й основна будівля. Такий дизайн будівель гармонійний і прикрашає ділянку. Будь-яка «елітна» покрівля для гаража (наприклад, металочерепиця) вимагає залучення фахівців з монтажу, так як робота дуже складна, де просто необхідний практичний досвід і знання.

 Чим крити дах гаража, розташованого далеко від будинку? Перевагу віддають більш доступним покрівельним матеріалами: рубероїду, оцинкованому металу (профнастил або фальцева покрівля), шиферу. Така покрівля дахів своїми руками монтується без проблем і дозволяє справитися з роботою людині без навичок і спеціальної освіти. Для кожного з них існують певні правила установки, що дозволяють сформувати міцну водонепроникну покрівлю.

Як покрити дах руберойдом?

 Такий вид покрівлі вимагає жорсткого суцільного каркасу обрешітки. Гідроізоляція плоского даху (і інших видів), де перекриття формується із залізобетонної плити, виконується за допомогою руберойду. Він виконує подвійну функцію: ефективно захищає від води і створює міцне недороге покриття. Рівна стяжка даху гаража з бетону забезпечує хорошу адгезію наплавленого «килима».

 Цей будматеріал випускається в рулонах, що полегшує його монтаж.

 Укриваємо дах гаража трьома шарами руберойду: два нижніх пласта - підкладкові, верхній - покривний з щільною посипкою. Розуміння того як покрити дах гаража у вас складеться тільки після вивчення послідовності робіт:

    * Основу змащують бітумною мастикою і накривають першим «килимом» паралельно «конику» даху. Руберойд укладається смугами внахлест (15 см). На краях даху його загортають під козирок (на 15-20 см). Додатково шар прибивають цвяхами шиферними (нижній і верхній край з кроком 0,3-0,5 м).
    * Вся поверхня покривається бітумним мастилом. Укладають наступний підкладковий руберойд. Напрямок смуг повинно бути перпендикулярно попередньому шару. Краї даху знову загортаються.
    * Подвійний «килим» обробляється бітумним мастилом, потім аналогічно наносять останній покривний шар руберойду.
      Термін служби такого покриття 10-15 років.

 Чим залити дах гаража можна ще? Існують більш сучасні аналоги руберойду: рубемаст, євроруберойд. Вони відрізняються від «класики» більш високою пластичністю, що дозволяє продовжити термін служби покрівлі до 30 років.

Увага!

    Заливка даху гаража вимагає акуратного укладання смуг матеріалу. Не допускається поява складок на поверхні, так як цей дефект призведе до швидкого псування покриття.

Дах з оцинкованого заліза?

 Така покрівля легка, тому дозволяє заощадити на каркасі даху. Для неї достатньо установки крокв з кроком 90-120 см і решетування з дощок 50×50 мм, 30×70 мм або 30 × 100 мм (залежно від розрахунку навантажень). Такий каркас даху своїми руками досить легко зробити.

 Розрізняють фальцевую покрівлю та профнастил. З гладкого оцинкованого листа легко стікає вода, не затримується сніг. Але для монтажу крівлі фальца потрібно спецобладнання для підготовки та кріплення шматків. Тому без допомоги бригади робітників не обійтися.

Як покрити дах профнастилом?

 Якщо будуємо дах самі, то краще зупинити свій вибір на профнастилі. Для покрівельних робіт використовують будматеріал марки НС.

 Монтаж профнастилу спрощується завдяки гофрованій формі та широкому вибору розмірів листа. Його кріплять внахлест (20 см) за допомогою саморезов (4,8 × 38) або заклепок, які встановлюють вглиб гофри. Укладання двосхилого даху починають з її торця і знизу вгору. Вирівнювати профнастил слід по звису.

 По краях лист кріплять у кожну хвилю, уздовж коника і звису - в кожну другу складку, по периметру - в брусок обрешітки (крок - 0,5 м). Для оформлення краю, боковин і верхівки даху є спеціальні профілі.

 Термін служби профнастилу - 50 років.

Дах із шиферу?

 Це перекриття даху гаража - легка азбестоцементна плита. Для її монтажу слід спочатку просвердлити отвори в листі, а лише потім забивати в них оцинкований цвях (з обов'язковим припуском 2-3 мм). Укладається шифер аналогічно профнастилу. Так як листи товсті, то для кращого прилягання слід спилювати куточки внутрішніх прольотів кладки.

 Шифер поступається за своїми характеристиками і легкості монтажу більш сучасному профнастилу, тому все рідше використовується. Термін служби покриття - 30-40 років.

 Тепер ви знаєте чим покрити дах гаража краще і дешевше, пропонуємо розглянути популярні конструкції покрівлі: односхилі і двосхилі.

Односхила покрівля даху своїми руками.

 Щоб описати, як будується односхилий дах своїми руками, розберемося в її конструктивних особливостях. Це найпростіша покрівля, яка спирається на стіни різної висоти. Односхилий дах будують з різним кутом нахилу (між горизонтом і кроквами), величина якого залежить від кількості опадів, сили вітру в регіоні і вибору покрівельного матеріалу. Допустима величина ската від 5 до 60 градусів.

 Кожен матеріал для даху гаража диктує свій мінімальний нахил. Це обумовлено його технічними властивостями.

Наприклад, наведемо показники можливого крену, де односхилий дах покритий:

    * Руберойдом (або м'яка покрівля гаража) - ≥ 5 градусів.
    * Профнастилом - ≥ 8 градусів.
    * Фальцевою покрівлею - 18-30 градусів..
    * Шифером - 20-35 градусів.
    * Металочерепиця - ≥ 30 градусів.

 При будівництві даху спирайтеся на ці показники, так як вони пов'язані з можливими «зимовими» навантаженнями. Якщо зменшити нахил легких покрівельних матеріалів (профнастил, оцинкований метал), то вони можуть прогнутися під вагою снігу. Для металочерепиці та шиферу важливо дотримуватися мінімальний кут ската через стикувальні вузли, у які може потрапити вода.

 Для кожного кліматичного поясу є свій оптимальний показник нахилу, який підкаже, як зробити дах своїми руками з будь-якого обраного матеріалу.

Оптимальний нахил для нашого регіону 20 - 30 градусів. Для місцевості, «багатій» на снігопади, будуємо дах гаража своїми руками з мінімальним скатом - 45 градусів.

 Основними частинами даху є крокви. Для цих цілей використовують бруси з хвойної деревини без сучків. Балки повинні бути добре просушені і оброблені антисептиками (від шкідників, води і вогню). Система крокв для односхилої конструкції покрівлі називають похилої.

 Як зробити дах гаража своїми руками і розрахувати перепад стін для необхідного нахилу? Поверхні утворюють уявний прямокутник, тому знаючи ширину гаража і похилий кут, використовуємо тригонометричну функцію для визначення перепаду протилежних стін (H):

H = ширина гаража × тангенс кута нахилу

Наприклад:
Ширина гаража = 4 м.
Кут ската = 30 градусів.

Розраховуємо величину перепаду стін:

H = 4 × tan (30) ≈ 2,31 м.

Всі потрібні величини відомі, опишемо докладніше, як зробити односхилий дах.

Монтаж даху своїми руками (односхилий тип)

 Для кріплення крокв до стін гаража використовуються мауерлати. Так називаються напрямні балки (120×120 мм або 100×100 мм - залежить від ширини стін), які укладають поверх стін споруди. З причини економії можна встановити окремі бруски, а просвіти між ними замурувати. Для жорсткого з'єднання мауерлата і стіни використовують довгі анкерні болти.

 Крокви встановлюють на поверхню направляючих балок за допомогою вирубаних гнізд. Додатково їх кріплять анкерами або прикручують дротом. При ширині гаража більше 4,5 м крокви обов'язково підпирають, що запобігає їх прогину.

 Звичайний крок для них - 60-70 см (але остаточна величина залежить від тяжкості покрівлі та розрахунків навантажень). Винесення кінців балок за поверхню стін 30 - 50 см. Перпендикулярно їм встановлюють обрешітку зі струганих сухих дощок або брусків (так само оброблених антисептиком).

 Будуємо дах (фото всіх процесів можете побачити на нашому сайті) з урахуванням обраного покрівельного матеріалу. Від його ваги залежить густота обрешітки.

 Готовий каркас є несучою конструкцією і на нього встановлюють наступні елементи (гідробар'єр, покрівлю, утеплювач, паробар'єр).

Двосхилий дах своїми руками.

 Ця будова даху гаража найчастіше утворює рівнобедрений трикутник. Таку конструкцію зробити простіше, та й для самостійних розрахунків не буде потрібно поглиблених знань з математики (досить знати теорему Піфагора зі шкільного курсу).
 
 Що являє собою двосхилий дах, як будувати його?

 Найпростіший дерев'яний каркас складається з послідовних рядів двох однакових кроквяних «ніг», що на верху з'єднуються в «конику» (найвища точка покрівлі), а внизу опираються на стіни гаража. Чим крутіше скат, тим більше потрібно будматеріалу.

 Як розрахувати висоту даху? Як дізнатися довжину кроквяних ніг для вибраного кута нахилу (в конику)? Як побудувати двосхилий дах правильно?

 Висота, проведена з точки коника даху, розділяє рівнобедрений трикутник на два однакових прямокутника. Для того щоб розрахувати висоту коника даху і довжину стропіли необхідно знати Ш - ширину гаража і Z-потрібний кут нахилу:

Висота коника даху Н = 0.5Ш/tan(Z/2)

Довжина кроквяної ноги С = 0.5Ш/sin(Z/2)

Наприклад, ширина гаража - 4 метри. Кут нахилу крокв (у конику) - 120 градусів.

Вважаємо результат:

Н = 0,5х4/1,732 ≈ 1,16 м.
С = 0,5х4/0,866 ≈ 2,31 м.

Увага!

    До довжині кроквяної ноги слід додавати припуск для козирка даху (від 30 - 50 см). Щоб полегшити розуміння теоретичного курсу, наберіть в пошуковику «будуємо дах відео» і перегляньте наочний приклад роботи покрівельників.

Як зробити двосхилий дах: секрети монтажу.

 Для гаражів використовують найпростіший каркас похилого типу (коли дах будуємо самі, не варто ускладнювати собі життя), який збирають по частинах. Спочатку по периметру укладають підпірний брус - мауерлат і надійно кріплять його до стін за допомогою анкерів. Кроквяна система даху своїми руками виготовляється за допомогою шаблонної мірки:

    * Заготовлюємо шалівку, довжина якої дорівнює затягуванню (відстань між двома протилежними гніздами мауерлата).
    * Строго посередині бруса перпендикулярно кріплять опору, довжина якої дорівнює висоті гребеня даху.
    * Дві кроквяні ноги з тесіни кріплять на рівні коника, зазначивши на нижніх кінцях місця врубки для мауерлата.

 Виготовлені за шаблоном кроквяні ноги повинні бути трохи більше зразків, щоб була можливість відкоригувати правильність кріплення в конику. Заздалегідь заготовляють гнізда стиків з мауерлатом.

 У першу чергу встановлюють крайні пари кроквяних ніг. За їх коника натягують шнур для орієнтиру інших крокв. Проміжок між ними 0,6 - 1,2 м (залежить від покрівельного матеріалу і розрахунків навантажень). Для жорсткості конструкції кроквяні ноги додатково кріплять за мауерлатом дротом або анкерами, а трохи нижче гребеня з'єднують планкою.

 Потім перпендикулярно крокв набивають обрешітку з необхідним кроком (в залежності від виду покрівлі).

Важливо!

    Між стіною і дерев'яним мауерлатом для цегельних і бетонних стін потрібна гідроізоляція. Для цього використовують руберойдну підкладку.


Докладніше про будівництво даху гаража (відео та фотоматеріал) можна знайти на нашому сайті.

Гідроізоляція даху гаража.

Гідроізоляція покрівлі гаража - важливий етап при будівництві даху. Для цих цілей використовують тонку мембрану подвійної дії, яка запобігає проникненню води (вологи) в нижні шари покриття. Це особливо важливо для утеплення даху.

Гідроізоляційна мембрана «працює» в різних напрямках так:

    * Із зовнішнього боку не пропускає воду і вологу.
    * З внутрішньої сторони пори «відкриті» для пари.

Завдяки такій структурі, мембрана дозволяє «дихати» ватяним утеплювачам, що запобігає його замочуванню і втраті теплоізоляційних властивостей.

Як зробити гідроізоляцію даху? Слід враховувати наявність обов'язкових вентиляційних зазорів для мембрани. Між нею і покрівельним матеріалом повинна бути щілина в 25 мм. Відстань до утеплювача - 50 мм.

Для цього мембрану розміщують на крокви, а зверху облаштовують решетування. Або встановлюють її на готовий каркас даху, набиваючи додаткові бруски для кріплення покрівлі.

Укладання смуг матеріалу (знизу вгору) роблять внахлест (10-15 см). Виробники для зручності вказують на плівці пунктирну лінію стику. Мембрану ретельно склеюють водонепроникним скотчем і прикріплюють до каркаса за допомогою степлера залізними скобами. Уникайте натяжки покриття, оскільки мембрана може надалі пошкодитися. Слід укласти її вільно, але без провисання. Краї даху загортають на 15-20 см.

Важливо!

    Покрівля своїми руками «багата» на елементарні помилки. Одна з найпоширеніших - неправильна установка мембрани. Перед монтажем гідроізоляції ретельно перевірте, якою стороною її укладати. Виробники позначають спеціальними позначками її верхній і нижній шар.

Місце розташування труби димоходу в гаражі. Гідроізоляція стику

Якщо в гаражі передбачена система опалення, то на даху потрібно зробити отвір для димаря. Його вирізають після завершення всіх покрівельних робіт. Висота труби над дахом залежить від кута його нахилу, віддалення від коника і виду покрівлі.

Ось основні правила знаходження:

    * Висота ≥ 50 см при куті нахилу даху до 30. (Плоский вид).
    * Труба повинна бути не нижче коника даху при видаленні від нього до 3 м.
    * При відстані більше 3-ох метрів трубу можна розташувати трохи нижче гребеня даху (на 100 від горизонтальної лінії, проведеної через вищу точку покрівлі).

Висота димоходу над дахом збільшується до 1,5-3 м при використанні горючих покрівельних матеріалів.

Актуальна проблема гідроізоляції місця стику труби і покрівлі. Існують готові димоходи, де для цих цілей передбачено оцинкована металева накладка на дах. Якщо використовується проста конструкція труби, то слід облаштувати гідроізоляцію самостійно, так як покрівельний матеріал щільно не прилягає до її поверхні. Існують спеціальні герметики, якими заливають утворену порожнину. Але на практиці вони служать 1-1,5 року і потім пропускають воду.

Гідроізоляція труби на даху довговічніша, якщо залити щілину цементно-піщаним розчином у вигляді конуса, попередньо обмотавши трубу залізним дротом.

Утеплення даху гаража.

Утеплення даху своїми руками під силу не тільки тим автовласникам, які мають практичний досвід будівництва. Сучасні теплоізоляційні матеріали максимально спрощують даний етап роботи.

Для утеплення даху гаража найчастіше використовують скловату. Для скатної покрівлі випускають спеціальний вид цього утеплювача, який відрізняється щільною структурою і фасується в рулонах. Його ширина відповідає стандартному кроку крокв.

Як утеплити дах гаража? Теплоізоляційний матеріал укладаються щільно між кроквами. Такий спосіб використовують лише в тому випадку, якщо товщини брусів вистачає для організації вентиляційного отвору між утеплювачем і гідробар'єром. В іншому випадку скловату слід кріпити поверх крокв. Рекомендована товщина теплоізолятора - 10 см.

Утеплювач накривають паробарьером, який захищає його від водяної пари усередині приміщення. Поверх набивають бруски для кріплення облицювання: сухої штукатурки (гипсокартона), вагонки або скловолокнистих плит.




Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор