Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Фундамент гаража


  1. Важливі нюанси при будівництві фундаменту
  2. Способи заливки фундаменту
  3. Будуємо своїми руками

Будівництво гаража, як і будь-якого іншого споруди, починається з облаштування фундаменту. Міцна «основа» забезпечить довге життя гаража і рівномірно розподілить навантаження на його конструкцію. Як побудувати фундамент для гаража? Чи можна це зробити самостійно? Відповімо на ці актуальні питання, послідовно описавши всі важливі етапи будівельних робіт.

Як зробити міцний фундамент під гараж?

Насамперед слід визначитися, якого виду буде фундамент гаража. Вибір напряму залежить від величини споруди та його ваги. Чим ці показники більше, тим надійніше і ширша повинна бути «підошва». Розрахунки виконуються при підготовці проекту гаража. У ньому вказують потрібні технічні характеристики фундаменту (план, крок і діаметр арматури, марка бетону і т.п.).

Найпопулярніший варіант - стрічковий фундамент, який використовують для будівництва малоповерхових легких будівель.

Увага!

Будівництво фундаменту під гараж починається з геологічних вишукувань. Вони дадуть достовірні дані про склад грунту і рівні залягання грунтових вод. Глибина фундаменту під гараж безпосередньо залежить від цих показників. Геологічні вишукування проводяться фахівцем, який пробурюют кілька невеликих свердловин на місці будівлі і робить аналізи взятих проб грунту і води. Якщо грунт дуже насичений водою або навпаки важко вбирає її, то без облаштування дренажної системи не обійтися.

Фундамент для гаража своїми руками.

На жаль, коли «самоучки» вивчають питання, як зробити фундамент своїми руками, то краще опускати цей важливий момент, покладаючись на народні методи або поради сусідів. Скажімо однозначно - не варто економити на надійності «основи». Часто це призводить до катастрофічних наслідків. Через пученія грунту «підошва» пошкодиться. Серйозний ремонт фундаменту своїми руками зробити неможливо, потрібно залучення фахівців і відповідне обладнання. Така послуга відноситься до розряду дорогих, але якщо вчасно не помітити пошкодження, то наземна споруда буде серйозно пошкоджена.

Гараж - нежитлове приміщення, але зневага будівельних норм неприпустимо, оскільки це призведе до його швидкого руйнування. Є безліч сумних випадків. Наприклад, дачники, облаштували з технологічними помилками фундамент для лазні своїми руками, всього через рік-два позбавилися цієї «зручності». При цьому чимало грошей було вкладено в красу і презентабельність споруди.

Спорудження фундаменту своїми руками.

Будівництво фундаменту своїми руками - відповідальний крок, але при наявності певних навичок цілком здійсненний. Якщо ви вмієте: рити траншею, користуватися опалубкою, замішувати бетон - то чітко ознайомившись з послідовністю робіт, легко впораєтеся з цим завданням.

У випадку, коли будівництво фундаментів своїми руками - непосильна для вас робота, спробуйте задіяти на допомогу більш досвідчених помічників-добровольців. Ця підстраховка позбавить від затримок і допоможе швидко вирішити виниклі питання. Існує ще один зручний спосіб самостійного вивчення будівельного процесу: фундамент своїми руками: фото та відео всіх основних етапів робіт.

Наступний важливий нюанс для успішної реалізації проекту - наявність допоміжного інструмента. Наприклад, бетономішалка значно прискорить і полегшить весь процес будівництва. Деякі умільці створюють цілком функціональні саморобні пристрої (їх схеми можна з легкістю знайти в мережі).

Як залити фундамент під гараж? Оптимальний спосіб.

Існує три основних пристосування для облаштування фундаменту:

  1. Залізобетонні блоки.
  2. Незнімна опалубка.
  3. Звичайна опалубка.

У першому випадку фундамент з блоків своїми руками зробити неможливо, оскільки буде потрібно наймана бригада і вантажопідйомна техніка, за допомогою яких важкі залізобетонні елементи встановлять у траншеї. А це збільшує загальну вартість робіт нульового циклу. Щоб облаштувати фундамент своїми руками під гараж, частіше використовують останні два способи.

Звичайно, логічніше порадити другий спосіб - фундамент з незнімної опалубки. Головним допоміжним елементом тут виступає незвичайний будівельний короб, який залишається невід'ємною частиною конструкції «основи». Він буває двох видів:

    * Незнімна опалубка з бетону для фундаменту.
      Це дві скріплені між собою бетонних плити. Необхідна арматура в фундамент укладається в щілину, і потім туди заливають бетон.

    * Незнімна опалубка з пінополістиролу для фундаменту.
      Вона аналогічна попередньої конструкції, тільки замість плит використовують листи пінополістиролу. У такий спосіб вирішує відразу дві проблеми: формування та утеплення фундаменту.

Своїми руками скласти і скріпити «кубики» між собою дуже легко, завдяки спеціальним виїмкам. Фундамент з незнімної опалубки тільки набирає у нас популярність, а головним гальмом його просування в широкі маси є дорожнеча робочих елементів і жорсткі вимоги до поверхні для їх укладання.

Розвіємо ще один «міф»: незнімна опалубка саморобна.

Класичний спосіб заощадити в будівництві - самостійно виготовити необхідну конструкцію. Але, як не старалися народні умільці гідно повторити заводські блоки, отримана незнімна опалубка своїми руками - малопридатний до «вживання» продукт. Тому якщо хочете побачити новітню технологію в роботі і не розчаруватися результатом, доведеться купувати готові елементи у перевірених виробників. Незнімна опалубка своїми руками - технологічно складний і витратний процес, не виправдовує ваших очікувань. Заощадити не вдасться, а дорогоцінний час буде витрачено.

Найчастіше заливка фундаменту своїми руками виконується за допомогою звичайної опалубки. Саме цей метод ми розглянемо далі.

Будуємо фундамент своїми руками.

Як побудувати фундамент своїми руками, щоб гараж служив довго і без проблем?

Процес трудомісткий, але цілком під силу «новачкові», адже тут головне чітко дотримуватися всіх будівельних правил і норм.

Виділимо основні етапи робіт і детально опишемо, як зробити фундамент під гараж.

Риття траншей.

Заливка фундаменту під гараж виконується після облаштування траншеї. Її можна рити вручну або ж за допомогою будівельної техніки.

 Згідно з планом гаража на участок «накладається» трафарет майбутньої споруди. Виконується розмітка фундаменту своїми руками просто. Знадобляться: рулетка, дерев'яні кілочки, прищіпки та шнур. Визначаємо розташування першої стіни, забиваючи кілочок з 50-тісантіметровим припуском. Потім відмірюємо перпендикулярну стіну, Прищепа шнур на місці стику. У підсумку на землі з'явиться розмітка майбутніх стін споруди.

Після цього починають рити траншею. Зазвичай її ширина дорівнює 70-80 см (для фундаменту в 50-60 см). Глибина залежить від результату геологічних вишукувань. На дно траншеї укладають піщану «подушку»: щебінь (10 см) і пісок (5 см) - кожен шар ретельно утрамбовують.

УСТАНОВКА ОПАЛУБКИ.
Популярне питання самобудів: як зробити опалубку для фундаменту? Ця будівельна споруда являє собою короб для заливки бетону. Його стулки демонтуються після застигання розчину. Можна використовувати готові багаторазові конструкції. Але опалубка для фундаменту своїми руками - значно дешевше. Готові багаторазові щити зручні, але дорогі.

Як самому зробити опалубку для фундаменту?

 Для її виготовлення в траншею встановлюють опори (кожні 40 см), до яких прибивають дерев'яні дошки. Іноді опалубка своїми руками виконується з фанерного листа, але це збільшує витрати. Якщо віддаєте перевагу дошкам, то вони повинні щільно прилягати одне до одного, щоб уникнути витікання бетону. Опалубка під фундамент повинна бути встановлена ​​міцно і рівно. Для надійної фіксації по периметру встановлюють підпори.

УКЛАДАННЯ АРМАТУРИ У ФУНДАМЕНТ.
 Залізні прути в бетоні підвищують міцність «основи». Армування фундаменту своїми руками виконується сталевими прутами (≈ 8-10 мм). На дно траншеї укладають два дроти (відстань від стінок опалубки 5 см), пов'язуючи їх між собою кожні 40-50 см перпендикулярними шматками арматури. Скріплюють залізну «сітку» зварюванням або спеціальним дротом. Від місць стиків піднімають вертикальні прути вгору. Слідкуйте, щоб арматура в фундаменті була встановлена ​​правильно (вертикальні і горизонтальні прути укладають строго під прямим кутом), бо тільки це гарантує рівномірний розподіл навантажень по всій поверхні «підошви» гаража. Процес армування повторюється кожні 20-30 см.

ЗАЛИВКА БЕТОНУ.
 Заливають перший шар розчину, який покриває піщану «подушку». Після його застигання монтують опалубку. Заливають розчин по 20-30 см, даючи йому застигнути протягом 1,5-2 годин. Використовують цемент марки М-300, М-400.

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ФУНДАМЕНТУ.
 Гідроізоляція фундаменту своїми руками простіше виконати за допомогою бітумних матеріалів. Наприклад, руберойду. Всю зовнішню поверхню основи обштукатурюют тонким шаром цементного розчину і покривають гідроізоляцією (два рази). Укладають шар утеплювача (пінополістиролу). Простір, що залишився між зовнішньою стінкою «основи» засипають грунтом з домішкою уламків цегли, піску та каміння. На нульовому рівні облаштовують вимощення для захисту від капілярної вологи.

ОБРОБКА ФУНДАМЕНТУ.

Оздоблення фундаменту своїми руками полягає в захисті цокольної частини гаража. Її облицьовують клінкерною цеглою, каменем, але найчастіше просто обштукатурюють.

Оптимальний бюджет робіт нульового циклу
Оптимальні витрати на фундамент (ціна включає всі етапи робіт) - до 20% від загальної вартості зведення споруди. Природно, автовласникам хочеться заощадити на цьому етапі будівлі, адже загальні витрати на будівництво немаленькі.

Як побудувати дешево, але без втрати якості? Вихід один: використовувати «легкий» будматеріал для будівництва гаража, який дозволяє максимально полегшити «основу».




Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор