Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Фундамент з блоків


Одним з найшвидших способів зведення «підошви» гаража є укладання фундаменту з блоків. Роботи нульового циклу завершуються в надкороткі терміни, оскільки цей метод не вимагає вимушених технологічних затримок, як у разі формування монолітної основи. Так, цільна поверхня з точки зору будівельників ідеальна, але для набору міцності бетону, будівельні роботи припиняються, щонайменше, на чотири тижні. Фундамент для будинку з блоків спрощує життя господаря і значно зменшує витрачений на будівництво час, дозволяючи легко вписатися в «золотий» період року (весна - осінь).

Але чи реально не переплачувати за швидкість і вкластися в пристойний бюджет? У першу чергу нас цікавить, чи існує можливість зробити фундамент з блоків своїми руками без залучення важкої будівельної техніки і бригади робітників.

Щоб відповісти на ці питання, слід ближче познайомитися з «кубиками», з яких планується облаштувати фундамент гаража.

Що являють собою блоки під фундамент?

Це будівельні елементи, які використовують для формування збірної «підошви» будівлі. Найбільшою популярністю серед них користуються бетонні блоки для фундаменту ФБС. Виготовляють їх на заводах ЗБВ, де створюються оптимальні умови для всіх етапів «народження» виробів:

   * Точний підбір «рецепту» суміші
   * Закладка арматури
   * Заливка готового бетону у форми
   * Вібропресування для щільної усадки суміші
   * 8-годинний пропарка у спеціальних камерах
   * «Фінішний» набір міцності бетону

Щоб виконати всі ці маніпуляції в «домашніх» умовах, доведеться витратити немало часу і грошей. Замість економії забудовник отримає лише значні витрати. Головна перевага, якою характеризуються заводські бетонні блоки для фундаменту - ціна. Масовість і автоматизація виробництва дозволила зробити залізобетонні «кубики» більш доступними і зняти з них «клеймо елітності». Купити блоки для фундаменту достатньо просто з-за великої кількості профільних заводів, що випускають цю продукцію. Велика конкуренція дозволяє клієнтові варіювати і змушує виробників йти на поступки при формуванні кінцевої вартості виробів.

Але ціна - це не головне, на що повинен орієнтуватися покупець, що збирається придбати бетонні блоки для фундаменту. Критерій вибору - граничні навантаження, що припадають на фундамент майбутньої будови. Необхідні норми для кожного виду виробу прописані в ДСТУ, тому заводська продукція обов'язково проходить сувору перевірку на якість. Але є додаткові властивості, які розширюють асортимент блоків під фундамент:

    * Морозостійкість
      У бетон додатково вводять морозостійкі присадки. Така властивість корисно для будівництва фундаментів в регіонах з суворим кліматом, оскільки вдосконалені бетонні блоки здатні витримати більш широкий діапазон перепадів температур.
  
    * Стійкість до кислих середовищ
      У бетон вводять гранітний щебінь, що робить фундамент з фундаментних блоків стійким до кислих грунтів.

    * Розмаіття розмірів виробів
      На заводі виготовляють широкий асортимент продукції різного «калібру». Фундамент для висотного будинку, де активно задіяна будівельна техніка, вигідніше зібрати з великих блоків. Що стосується дрібних проектів, то під них випускають більш «легкі» зразки.

Різновиди фундаментних блоків

Для будівництва фундаменту з блоків використовують два види виробів:

    * Стінові
    * Подушкові

Перші в перетині утворюють чотирикутник і з боків можуть бути оснащені вирізами для щільного стикування один з одним. Їх роль полягає у формуванні підземної і наземної частини фундаменту гаража.

Подушкові блоки - трапецієподібної форми, що допомагає збільшити їх опорну площу. Вони призначені для укладання першого ряду «підошви», який забезпечує граничну стійкість всієї конструкції в цілому.

Для будівництва фундаменту потрібні особливі фундаментні блоки, які передбачають технологічні щілини для проведення комунікацій. Адже самостійно зробити отвори в готовому виробі вельми проблематично. Для цього на заводах випускають три види блоків:

    * ФБС - цілісні залізобетонні блоки без отворів
    * ФБВ - цілісні залізобетонні блоки з вирізами, які полегшують укладання комунікацій
    * ФБП - П-образні пустотілі залізобетонні блоки

 Детальніше зупинимося на вазі і габаритах цих елементів. Адже саме ці характеристики є вирішальними для тих, хто хоче зробити фундамент з блоків ФБС своїми руками. Масивні вироби важать від 350 до 1400 кг, що вимагає обов'язкового залучення вантажопідйомної техніки для їх монтажу. А це - додаткові витрати, що зводить нанівець всю вигоду від швидкісного способу будівництва фундамента гаража.

 Але для самобуду є оптимальний вихід - звести фундамент з блоків 20×20×40 см. Вони спеціально призначені для ручної кладки «підошви» та цоколя малогабаритних легких будинків. «Кубики» виготовляють не тільки з класичного (важкого) бетону, а й з полегшених аналогів (керамзитобетон). Наприклад, такий легкий фундамент для лазні з блоків без проблем витримує вагу дерев'яної споруди. Теж стосується одномісного «полегшеного» гаража. Фундамент з керамзитобетонних блоків, завдяки своїм «корисним» технічним характеристикам, вирішує відразу дві проблеми:

    * Облаштування міцної основи
    * Її утеплення

 До того ж такий будматеріал обійдеться дешевше. Але є один нюанс, який слід врахувати при покупці такої продукції: для фундаменту з керамзитобетонних блоків використовують будматеріал від перевіреного виробника. Адже щільність «кубиків» повинна бути не нижче 1500 - 1800 кг / куб.м. Перевірити на око цей показник неможливо, але в ході експлуатації недолік міцності виллється у серйозну проблему. Тому зайвий раз подумайте, перш ніж купити керамзитобетонні блоки для фундаменту «з рук».

Як зробити фундамент з блоків ФБС?

 Розглянемо основні способи будівництва фундаменту з блоків. Гараж - невелика споруда, тому для нього підходить два варіанти облаштування основи:

    * Стовпчастий фундамент з блоків
      Це найдешевший варіант для легких будівель. Наприклад, такого фундаменту достатньо для дерев'яної лазні: за один робочий день з блоків можна змонтувати необхідну «основу».
      Вона являє собою опорні тумби, які встановлюють по периметру майбутньої «коробки» гаража (під стінами і їх точками перетину).

    * Стрічковий фундамент з блоків
      Такий спосіб підходить для важчих малоповерхових будівель із цегли або шлакоблоків.
      Фундамент формують у вигляді бетонних стрічок, які розташовуються під усіма несучими елементами конструкції будівлі.

      З причини масивності стандартних ФБС, для самостійної споруди фундаменту з блоків використовують вищезгадані керамзитобетонні зразки 20 х 20 х 40 см, вага яких не перевищує людських можливостей (≈ 30 кг).

Технології зведення цих двох типів «підошов» прості, але вимагає обов'язкових підготовчих заходів:

   1. Проводять геологічну розвідку ділянки
   2. Виконують його розмітку
   3. Земельні роботи з формування траншей (ям)

 Фундамент з блоків ФБС забезпечить надійну опору гаража тільки в тому випадку, якщо дотримуватися всіх будівельних норм: те, що його роблять своїми руками, не дає право на виключення з правил. На жаль, дуже багато будівників минують перший пункт підготовки, вважаючи за краще покластися на інтуїцію або некомпетентні поради.

ЗАПАМ'ЯТАЄТЕ!

«Незаглиблений» стовпчастий або стрічковий фундамент з блоків ФБС - привілей для місцевості з ідеальними умовами. Таку розкіш можуть дозволити собі лише господарі ділянок з піщаним грунтом і низьким рівнем водоносного шару (нижче 2 м). Тоді, наприклад, фундамент під блок контейнер може являти собою «злегка» вкопані бетонні «стовпці» (на 40-50 см).

У всіх інших випадках необхідний більш глибокий «контакт» з грунтом.

Для стрічкового і стовпчастого фундаменту з блоків ФБС використовують однакову техніку кладки:

   * Елементи скріплюють між собою цементним розчином. Готують суміш безпосередньо перед кладкою, так як зробити фундамент з блоків ФБС можна лише тоді, коли всі складові «підошви» будуть надійно скріплені між собою. Тому в процесі роботи в розчин не можна додавати води: її надлишки послаблять «контакт». Щоб уникнути появи грудок перед використанням суміш рекомендують добряче перемішати.
   * Блоки укладають аналогічно цегляної кладки, тобто виконують усі правила розрізання. Допустимі мінімальні відхилення рядів від горизонталі (на 10 м не більше 15 мм).
   * Особливу увагу приділяють наповненню розчином швів і стиків, щоб не залишати найменшої «дірки» в основі. Їх товщина - 10-15 мм (залежно від габаритів блоків).

Облаштування стовпчастого фундаменту з блоків.

Стовпчастий фундамент встановлюють для дерев'яних споруд, під блок контейнери і щитові будинки.

По периметру гаража формують тумби 40 х 40 см. Їх кількість залежить від площі і ваги споруди. У кожній ямі готують фільтруючу «подушку»: дно утрамбовують, потім укладають 10 см щебеню та 5 см піску. Добре вирівнявши поверхню, встановлюють перший ряд блоків (2 шт), скріплюючи їх між собою цементним шаром.

Усі труднощі роботи полягає в точності дій, оскільки слід домогтися однакового рівня всіх тумб. При помилку виправити перекоси буде проблематично. Для орієнтиру використовують натягнуту між точками опори мотузку.

Облаштування стрічкового фундаменту з блоків.

Для стрічкового фундаменту з ФБС блоків у траншеях аналогічно поміщають фільтруючу «подушку» з піску і щебеню. Нижній ряд вибудовують з «кубиків» подушкового типу, починаючи з «маячків» - кутів і місць перетинання стін. Встановивши перші елементи, перевіряють їх правильність монтажу, а потім укладають всі інші рядові «подушки», орієнтуючись по натягнутих мотузках між маяковими блоками. Поверх укладають шар гідроізоляції (наприклад, покривають «кубики» бітумним мастилом).

На «подушках» відзначають місця для маякових стінових елементів, покривають шаром цементу і встановлюють наступний ряд блоків.
Недоліки фундаментів з блоків

Прискорений метод «з'їсть» більше грошей, тому збірний фундамент обійдеться на 25 - 30% дорожче монолітного. Якщо виберете великий «калібр» блоків, то доведеться залучити робітників і підйомний кран - загальна вартість робіт нульового циклу збільшиться вдвічі.

Ще один істотний недолік - проміжні шви. Це «пролом» у фундаменті, який слід добре захистити від згубного впливу вологи. Тому гідроізоляція повинна бути дуже ретельною.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор