Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Монолітний фундамент


Монолітний фундамент своїми руками.

Ніхто не буде сперечатися, що довговічність капітальної споруди залежить від міцного і надійного фундаменту. Недоліки стін і даху можна досить легко підправити, а ось пірнути вглиб і підлатати «днище» будинку - технічно складно, а іноді і зовсім неможливо.

Гараж - промислове приміщення і частіше за все відноситься до розряду «економ-класу». Але дешевизна і простота будівлі не дає право обділити увагою її «підошву». Тут діють всі правила і нормативи, що і для елітного багатоповерхового будинку. Різниця лише в «ваговій категорії» і красивій «упаковці».

Серед різноманіття способів облаштування «основи» гаража вигідно виділяється своїми корисними властивостями монолітний фундамент. Розглянемо його популярні та доступні для самобуду різновиди, роблячи акцент на факторах, які відіграють ключову роль для успішного виконання робіт нульового циклу.

Монолітний залізобетонний фундамент.

Причина такої «любові» будівельників і самобудів до цього виду «основи» полягає в його невразливій структурі. Зведення монолітного фундаменту передбачає цілісну безшовну конструкцію укріплену зсередини арматурною сіткою. Таким винаходом ми зобов'язані аж ніяк не маститому конструктору, а ... садівникові. В кінці XIX століття француз Жозеф Моньє удосконалив горщики для квітів, використовуючи для їх виробництва бетон. Але «новинки» не витримували натиску коренів рослин, тому садівник змінив спосіб виготовлення горщиків, додавши в бетон залізний каркас. Справа пішла далі, і народилася технологія заливки монолітного фундаменту, яка до цього дня вважається ідеальним рішенням для конструкції основи капітальної будівлі.

Головна перевага - однорідна структура і відсутність «слабинок». Будівництво монолітного фундаменту забезпечує надійну опору будівлі, а поверхня позбавлена ​​швів, які в жорстких умовах рано чи пізно піддаються руйнуванню. Залізний каркас посилює жорсткість «основи», допомагаючи рівномірно розподілити навантаження по всій її площі.

Технологія устрою монолітного фундаменту збагатилася у зв'язку з розвитком будівельної галузі. Якщо раніше ретельно підбирали відповідну ділянку під будинок, то тепер будують скрізь, вирішуючи складні кліматичні та геологічні завдання. Щоб захистити людей від фатальних будівельних помилок, держава строго стежить за якістю зведення капітальних будівель. Норми та вимоги для «запчастин» будівлі зібрані в єдиному державному документі, де описуються всі існуючі монолітні фундаменти. БНіП - це напрацювання дослідних лабораторій, де вивчають і перевіряють на «міцність» будматеріали та технології будівництва.

 Якщо проект капітального гаража порушує перевірені правила, то дозвіл на будівництво ви не отримаєте. Теж стосується готового об'єкта: є технологічні помилки - рішення про введення будівлі в експлуатацію буде негативним.

Як зробити монолітний фундамент гаража?

Перш ніж приступити до зведення гаража, технологія будівництва монолітного фундаменту зобов'язує забудовника провести ретельну розвідку ділянки. Геологічні вишукування дають відповідь на два питання:

    * На якій висоті розташовані грунтові води?
    * Яка структура і особливості грунту на будмайданчику?

Тільки після збору цих даних можна з упевненістю вирішити, як побудувати монолітний фундамент, врахувавши усі переваги та недоліки вашої земельної ділянки. Якщо кілька століть тому цей процес був пов'язаний з містикою, то зараз пробні свердловини і хімічні аналізи виключають можливі фатальні помилки.
Технологія зведення монолітного фундаменту чітко описує дії будівельників за будь-яких сюрпризів природи. Важливим параметром, який впливає на дорожнечу робіт нульового циклу, є глибина «підошви». Малозаглибленний монолітний фундамент - мрія забудовника, але здійснити її можна в ідеальних умовах: однорідний піщаний грунт з низьким рівнем грунтових вод (нижче позначки промерзання). На жаль, багато власників ідеалізують свою ділянку і без тіні сумніву використовують такий тип «основи». Їхній головний аргумент: «Якби я будував монолітний фундамент з підвалом, тоді б рив глибше». Невігластво приводить до плачевного результату і незабаром «оптиміст» стикається з серйозними наслідками свого необдуманого кроку.

Але не тільки глибина «кореня» будівлі є ключовим показником його якості. Важлива ще «начинка» підошви. Розрахунок монолітного фундаменту включає цілий набір дій:

    * Аналіз всіх навантажень на майбутню споруду.
      Це важливий розрахунок, від якого залежать всі параметри «підошви».

    * Креслення монолітного фундаменту.
      Схема описує його параметри та конструктивні особливості. Це зменшений у декілька разів розріз «підошви» з чітким зазначенням необхідних розмірів її «запчастин». Наприклад, монолітні фундаменти стаканного типу вимагають розрахунку величини і кроку підпірних ступенів.

    * Який бетон для монолітного фундаменту слід обрати.
      Марка бетону для монолітного фундаменту - ключовий показник його «важкості». Підбір «рецепту» суміші ведеться за допомогою розрахункових таблиць.

    * Армування монолітного фундаменту.
      Розраховується товщина і густота металевого каркаса для правильного розподілу всіх існуючих навантажень на будівлю.

    * Гідроізоляція монолітного фундаменту
      Водяний захист захистить «основу» від згубного впливу і позбавить її від швидкого «старіння».

    * Дренаж монолітного фундаменту
      Там, де вода надто агресивна, слід подбати про її коректний відвід від поверхні «основи».

    * Утеплення монолітного фундаменту
      Додаткова «шубка» захистить «підошву» від промерзання.

 Всі ці дані використовуються для будь-якого виду монолітного фундаменту. Зупинимося на кількох популярних типах такої «основи» під гараж середньої тяжкості, описавши їх особливості конструкції.

Увага!

    Головною проблемою під час виконання будівельних робіт з формування монолітного фундаменту є безперервна подача бетону. Ручний заміс - пережитки минулого, тому заздалегідь слід придбати на будівельну ділянку бетономішалку. Раціональніше використовувати дві менш потужні одиниці, встановлені в протилежних його точках.

Монолітний стрічковий фундамент

 Для капітального гаража це оптимальний варіант «підошви», оскільки бетонні «стрічки» простягаються тільки під несучими частинами конструкції, що значно економніше, ніж цільне бетонне «плато». Будівництво монолітного стрічкового фундаменту досить складний процес: у підготовлені траншеї встановлюють опалубку (будівельний короб), яка грає роль "форми" для бетону. Її надійна фіксація забезпечується підпорами, встановленими з обох сторін кожні 0,5 - 1 м.

Залежно від геологічних умов ділянки фундаменти розрізняють:

    * Стрічковий монолітний малозаглибленний фундамент.
      «Візитна картка», яка характеризує даний монолітний фундамент - ціна. Через його невелику глибину (в середньому 50-60 см) забудовник значно заощадить свої кошти.

    * Заглиблений монолітний стрічковий фундамент.
      Це вимушений крок при поганому грунті, що вимагає більш глибокої опори. Заглибитися доведеться і у випадку, коли господар бажає доповнити гараж підвалом. Але і тут можливо заощадити, опускаючи фундамент сходинками, тим самим формуючи максимально поглиблені «стрічки» тільки під коморою.

Розрахунок монолітного стрічкового фундаменту виконується архітектором, в обов'язки якого входить повна розробка його проекту. Часто власники намагаються самі підібрати параметри фундаменту, але краще так не ризикувати і довіритися профільному спеціалісту. Стрічковий монолітний фундамент, креслення якого буде складене недбало, навряд чи в «житті» виправить свої огріхи. Недбалість у розрахунках зіграє злий жарт і обернеться великою втратою грошей у майбутньому.

 Коли план готовий і будматеріали закуплені, приступають до будівельних робіт:

1. Розмітка ділянки і риття траншей
2. Облаштування на їхньому дні дренажної подушки (10 см - щебінь, 5 см - пісок)
3. Установка опалубки
4. Армування
5. Заливка бетону

 Більш докладно про кожен етап будівельних робіт описано в розділі  «Стрічковий фундамент своїми руками».

 Вартість монолітного фундаменту такого типу ближче до категорії «дешево і економно». Дорожче, ніж проста стовбчаста «основа», але значно дешевше суцільної плити. Точні дані будуть зазначені в спеціальному документі, де прописані всі статті витрат на монолітний фундамент - кошторис. Та й він всього лише орієнтир. В середньому на роботи нульового циклу йде ≈ 25% від загальної суми витрат на будівництво.

Рішення для «проблемної» ділянки: фундамент монолітна плита.

 Для рухомих грунтів одним з перевірених способів будівництва «основи» є фундамент у вигляді монолітної плити. Правильність вибору можна довести на легкому прикладі: людина загрузне в глибокому снігу, але легко подолає перешкоду, одягнувши на ноги лижі. Аналогічно «працює» і цей фундамент. Монолітна плита, технологія будівництва якої передбачає її плоску або ребристу підземну частину, захоплює всю площу основи будівлі і рівномірно розподіляє навантаження. Напруга в окремих точках значно зменшується.

Фундамент монолітна плита - ціни.

Дійсно, фундамент - залізобетонна монолітна плита є найдорожчим проектом, не дарма його так бояться забудовники. Але якщо ділянка «не сприймає» іншого варіанту, то доведеться розщедритися.

Є одна «пом'якшуюча» обставина. Гараж - неважка споруда, тому розрахунок монолітної плити фундаменту дозволяє вибрати варіант «грати». Це плато, пронизане осередками розміром 1,5 м × 1,5 м. Такий монолітний фундамент-плита нагадує стрічкову основу, але відрізняється від неї рівномірним розподілом сот під усім гаражем, а не тільки під його стінами, що несуть.

Але не слід вважати цей спосіб облаштування «підошви» гаража самим нераціональним.

Іноді будівництво фундаменту «монолітна плита» - найбільш економний варіант для нестійкого грунту з високим рівнем грунтових вод. Стрічкова основа в даній ситуації обійдеться значно дорожче.

 Набагато складніше формувати плиту з моноліту для масивних будівель. Для прискорення роботи тут застосовують комбінований спосіб: збірно монолітний фундамент. Він складається з окремих цілісних плит, скріплених між собою розчином. Для їх установки використовують вантажопідйомну техніку.




Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор