Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Стрічковий фундамент


Фундамент має величезне значення для будь-якого вигляду споруди. Роль «основи» - добре скріпити його із землею, забезпечивши надійний «тил» капітальній будівлі. Так як будівельний етап в середньому «з'їдає» до 25-30% усього закладеного на будівництво бюджету, то у багатьох власників виникає бажання трохи урізати цю статтю витрат. Але заощадити на фундаменті можливе лише вибравши оптимальний спосіб його облаштування. В іншому випадку, віднявши спочатку, ви ризикуєте довго вкладати назад, виправляючи свої помилки.

Найпопулярнішим видом «підошви» для цегляної, бетонної або блокової конструкції гаража є стрічковий фундамент. Ось про нього ми і поговоримо, відповівши на такі актуальні питання:

    * Які види стрічкових фундаментів бувають?
      Мета одна, а способів її досягнення досить багато. Охарактеризуємо кожен з них і підкажемо читачеві найоптимальніший варіант.

    * Як розрахувати стрічковий фундамент?
      Тут ми торкнемося нюансів «правильного» самобуду, попередимо про наслідки недбалих розрахунків. Познайомимо з «секретними» документами, які характеризують стрічковий фундамент - креслення, схема і т.п.

    * Як підготувати ділянку до роботи?
      Будуємо стрічковий фундамент швидко і злагоджено! Підкажемо, як раціонально підготувати ділянку до майбутніх робіт.

    * Як правильно зробити стрічковий фундамент?
      У першу чергу нас цікавить, як зробити стрічковий фундамент своїми руками. Адже не останнім стимулом для початківця є економія. Для вас - технологія виготовлення стрічкового фундаменту від «А» до «Я».

    * Скільки коштує стрічковий фундамент?
      Животрепетна інформація факт для власника, що  хоче облаштувати стрічковий фундамент - ціна такої «підошви».

    * Як допомогти собі осмислити прочитану інформацію?
      Один з ефективних способів закріпити теоретичний курс і зрозуміти, як зробити стрічковий фундамент - відео матеріал. Підкажемо, де шукати в інтернеті достовірні ролики та інші посібники, щоб остаточно переконатися у важливості ключових правил будівництва.

Отже, почнемо з методів зведення «основи» гаража.

Стрічковий фундамент: вибір способу виконання робіт.

Конструкція стрічкового фундаменту являє собою залізобетонну стрічку з прямокутним перетином, яка простилається під несучими стінами гаража. Це забезпечує рівномірний розподіл всіх навантажень, що діють на «підошву».

Технологія будівництва стрічкового фундаменту передбачає два способи проведення робіт:

   1. Стрічковий фундамент монолітний.
      «Підошву» заливають прямо на будмайданчику. В результаті отримують цілісну безшовну «стрічку» із залізобетону.

   2. Стрічковий фундамент збірний.
      «Основа» складається з готових залізобетонних блоків, і збирається воєдино безпосередньо на будмайданчику. Для їх кріплення використовують цементний розчин.

Якщо як монолітних конструкцій немає сумніву, то стрічкові збірні залізобетонні фундаменти викликають законні підозри. Головна претензія до них, якою апелюють опоненти такого способу облаштування «підошви» - велика кількість стикувальних швів, схильних до швидкого зношування. Не дарма стрічкові фундаменти збірні «живуть» у три рази коротше монолітних «побратимів».

Ще одна незручність - стандартне заводське армування. Якщо збір навантажень на стрічковий фундамент більше технічних можливостей блоків потрібного калібру, то їх вже серйозно не підсилиш. Можна лише додати металеву сітку в шви, тим самим трохи збільшивши їх «потужність».

Наступний мінус - «небагатий» заводський асортимент блоків. Якщо потрібен стрічковий фундамент, ширина якого трохи менше моделі «кубика», то доведеться змиритися з перевитратою коштів. Відрізати частину блоку не можна, так як порушиться його схема армування.

Останній аргумент «проти» - витрати. Стрічковий фундамент з бетонних блоків - найдорожчий спосіб облаштування «підошви». Потрібні кошти на доставку, розвантаження і установку «кубиків» в траншею. Трохи дешевше обійдеться стрічковий фундамент з блоків ФБС дрібного калібру (стінові зразки 20×40 см), цегли або буту. Але дуже глибоку «основу» з таких будматеріалів зводити не рекомендується через велику загальну площу стиків.

Але є й плюси. Стрічковий збірний фундамент забезпечений «ідеальним» металевим каркасом. Армування блоків в заводських умовах позбавляє будівельника серйозного ризику: нерідко ручна в'язка лозин без спеціальних інструментів призводить до перекосу або розриву сітки при заливці моноліту. Крім цього заводське виробництво залізобетонних виробів включає удосконалений спосіб «закалки»: пропарка в камері і набір граничної міцності в ідеальному мікрокліматі. Стрічковий блоковий фундамент - без «внутрішніх» вад, так як на легальних заводах ЗБВ строго стежать за якістю своєї продукції.

Ще одна істотна перевага - можливість взяти навантаження практично відразу після монтажу. Побудова збірного стрічкового фундаменту дозволяє без технологічних пауз швидко продовжити зведення наземної частини будівлі. З монолітом слід «відпочивати» місяць, адже багато досвідчених будівельники досить скептично ставляться до
«прискорюючої» бетонної присадки. Стрічковий збірний фундамент дозволяє без проблем вписується в ультракороткі терміни швидкісного будівництва, де застосовуються новітні технології будівлі «коробки» гаража.

Стрічковий блоковий фундамент: нюанси технології робіт.

При будівництві фундаменту з блоків дотримуються правил розрізки:

    * Блоки укладають рядами. За аналогією з цеглою: широка поверхня, на яку він «лягає» встановлюються строго перпендикулярно навантаженню на «основу».
    * Короткі боковини блоку повинні бути строго перпендикулярні нижньому ряду кладки.
    * Обов'язково слід дотримуватися перев'язки швів: поперечні і поздовжні стики в сусідніх рядах не повинні співпадати.

Особливу увагу слід приділити «рецепту» розчину. Залізобетонний стрічковий фундамент з блоків будують з шириною швів 10-15 мм. Порожнину ретельно зашпаровують жорстким розчином. При його замісі не можна «грішити» водою: у жодному разі не додавайте її в ході роботи. Приготуйте потрібну кількість розчину безпосередньо перед кладкою і гарненько його перелопатьте.

Який масштаб використання стрічкового фундаменту?

Популярність такого виду «опори» будівлі пояснюється розквітом малоповерхового будівництва. Наприклад, будують:

    * Стрічковий фундамент для лазні на дачі.
    * Стрічковий фундамент для паркану з важкого матеріалу (цегла, камінь) навколо котеджу.
    * Стрічковий фундамент під колони.

Як бачимо, область застосування «підошви» для самобудів досить велика, тому народ активно цікавиться її облаштуванням. Стрічковий фундамент з плитою перекриття - класичне поєднання для міцної основи дачних будиночків. І для кожного забудовника перед початком будівництва в голові малюється «рожева мрія» - дешева і міцна основа споруди. Так, така ідилія для цього типу «підошви» існує і «ім'я» їй - малозаглиблений стрічковий фундамент. Але не для всіх ділянок доступна така «розкіш», тому розглянемо особливості його облаштування.

Будова малозаглибленого стрічкового фундаменту.

Такий стрічковий фундамент, глибина якого всього лише 50-70 см, вигідно відрізняється своєю економічністю. Витрата матеріалу менше, та й обсяг робіт помітно скромніший. Для нашого регіону заглиблений монолітний стрічковий фундамент вимагає глибини стрічок 1,5-1,80 метра, тому його більш дрібний «побратим» притягує винахідників своєю доступністю.

Але не поспішайте з висновками. Підходить такий «приз» не кожній ділянці. Є ряд чітких умов, які роблять можливим облаштувати стрічковий фундамент неглибокого закладання:

    * Грунт на ділянці піщаний, скельний або конгломерат (великоуламковий)
    * Однорідна структура грунту.
    * Рівень грунтових вод набагато нижче рівня промерзання грунту (між ними мінімум-0,5 м)

Легше всього будувати стрічковий монолітний малозаглиблений фундамент на піщаному грунті. А ось конгломерати і скельні «родичі» - міцні горішки, тут доведеться не тільки рити, а й попрацювати кувалдою. Зате в них малозаглиблений стрічковий фундамент прослужить необмежений термін.

А ось як розрахувати потрібну вам глибину і товщину стрічок? Який стрічковий малозаглиблений фундамент ідеально підійде під вашу конструкцію гаража?

Ми плавно перейшли до головної частини нашої розповіді, яка стосується дуже болючої теми для початківця. Розглянемо етап «народження» «підошви»: проектування стрічкового фундаменту і визначення всіх його вихідних характеристик.

Самостійний розрахунок стрічкового фундаменту.

Це важливий етап підготовки і не «по зубах» кожному. Стрічкові фундаменти виготовляються за ДСТУ, де прописані параметри, на які повинен орієнтуватися забудовник. Всі нюанси підрахунків містяться в спеціалізованій інструкції для архітекторів "Основи і фундаменти споруд». Простому майстру, не пов'язаному з такою професією, подужати технічно складний документ не під силу.

Але спробуємо наочно роз'яснити принцип, як розробляється стрічковий фундамент, креслення якого додається до стандартного проекту, зробленого фахівцем.

Отже, що нам треба для розробки його конструкції?

1. Геологічна розвідка ділянки.

Процедура визначає тип грунту: однорідність, пластичність, стисливість, «водяні повадки» (водопоглинання, водоутримання, водонасиченість, ступінь розчинності і розмиття), рихлість і стисливість. «Ого!» - Скажете ви. Так, стрічковий фундамент, розрахунок якого ведеться професійно, враховує всі ці характеристики грунту.

Наступні важливі дані георозвідки: рівень грунтових вод та рівень промерзання грунту. Стрічковий фундамент, схема його будови безпосередньо залежать від цих показників. З їх допомогою фахівець оцінює шанси даної «основи» побороти виштовхуючі сили. Головна помилка самобудівців у визначенні цієї величини - не беруться до уваги коливання рівнів під робочою зоною і сезонні «сюрпризи».

2. Вага майбутнього гаража.

Для того щоб був точно визначений склад стрічкового фундаменту, слід знати ступінь навантаження на нього з боку будівлі. Скрупульозно підраховується вага всіх елементів його коробки: дах, стіни, вікна, двері. Для гаража ще слід врахувати вагу машин, які будуть там зберігатися і припуск на решту дрібниць (інструменти та інше).
Сукупність цих даних і дає нам можливість порахувати потрібні параметри «основи». Першочергова інформація, яка потрібна будівельникові, що бажає облаштувати стрічковий фундамент - розміри бетонних «стрічок».

Площа опори розраховується по математичній формулі:

S = P/R

P - навантаження на фундамент. Визначити їх можна зі стандартних таблиць для всіх частин конструкції (перекриття, дах і т.п.)
R - опір грунту (так само за табличними даними)

Дізнавшись загальну площу всіх бетонних стрічок, легко визначається необхідна ширина стрічкового фундаменту.

Залишається дізнатися важливий параметр, який суттєво впливає на дорожнечу даного проекту. Глибина стрічкового фундаменту визначається, виходячи з особливостей грунту. Як було зазначено вище, для деяких видів грунтів можна обійтися «малою кров'ю» і опуститися вниз лише на 50-70 см. А ось якщо в «життя» так не пощастило і земля на вашій ділянці глиняна, то доведеться додатково витратитися, щоб надійно скріпити гараж із землею.

Стрічковий фундамент на пучинистих грунтах доведеться поглибити нижче рівня промерзання грунту (не менше 0,5 м). Тільки тоді можна зміцнити його позицію і уникнути процесу видавлювання. Сама основа повинна упиратися на опорні подушки, щоб збільшити дотичну площу зі стійким шаром грунту.

Ще один фактор, який впливає на параметри «підошви» - географія ділянки. Стрічковий фундамент на схилі повинен компенсувати рельєфний недолік і забезпечити будівлі правильну орієнтацію. Для цього його будують уступами, рухаючись від низини до височини.

Стрічковий монолітний фундамент, креслення
якого вже готове на основі знайдених параметрів, слід зміцнити зсередини. Належить визначити його якісну начинку. Сюди входять такі показники:

    * Схема армування стрічкового фундаменту.
      Традиційно для капітального гаража всі джерела вказують діапазон перетину прутів 10-12 мм. Але для кожної споруди слід виконувати індивідуальний розрахунок армування стрічкового фундаменту.
      Вертикальні прути захищають основу від продавлювання і вигину, а горизонтальні - від випадкових навантажень, які неминучі при сезонних коливаннях грунту. Вузол стрічкового фундаменту - це стик двох бетонних стрічок, що потребує додаткового посилення.

      Правила укладання арматури такі: слід дотримуватися «санітарних» зон по краях стрічки (≈ 5-7 см). Там бетон «чистий» і його шар захищає метал від видавлювання. В'яжуть прути блоками, щоб полегшити їх укладання в траншеї. Між вертикальними і горизонтальними напрямними повинен бути прямий кут.

      Полегшити завдання допоможуть спеціалізовані програми: фок пк стрічкові фундаменти - це швидкий підбір потрібних параметрів «основи», виходячи з даних ділянки і майбутньої будови. У мережі досить багато прикладів таких «лічилок». Вони ж допоможуть зробити розрахунок вартості стрічкового фундаменту.

    * Марка бетону для стрічкового фундаменту.
      Підібрати відповідний «рецепт» суміші допоможуть розрахункові таблиці всіх вхідних компонентів: цементу, піску, щебеню. Бетон для стрічкового фундаменту підбирають, використовуючи інформацію про грунт та вагові навантаження гаража. Плюс грають роль погодні умови, при яких виконуються роботи. Найчастіше використовують важкий розчин марки В15-В25, для якого підбирають щебінь 20-30 мм і крупнозернистий річковий пісок.

ВАЖЛИВО!

Про те, як армувати стрічковий фундамент, написано багато, але через складність робіт у новачків цей етап пов'язаний з багатьма помилками. Є більш практичний спосіб уникнути їх, скориставшись замість арматури бутовим каменем. Закладка стрічкового фундаменту за допомогою бетону і буту технологічно простіше і позбавляє від трудомісткої в'язки залізних прутів.

З вищесказаного можна зробити єдино вірний висновок: без виконання вишукувальних робіт технологія устрою стрічкового фундаменту буде серйозно порушена. Не намагайтеся будувати «основу» на око - дорожче буде. Серйозний ремонт стрічкового фундаменту - дороге задоволення, фактично доведеться перенести весь вантаж гаража на опори і потім ремонтувати його «днище». Ця процедура під силу тільки досвідченим фахівцям, які обійдуться недешево. Те ж стосується, якщо потрібно посилення стрічкового фундаменту. Краще заздалегідь прорахувати можливість прибудови і внести поправки в проект.

В результаті у забудовника на руках є:

    * Стрічковий фундамент на кресленні, де вказані всі його лінійні розміри.
    * Схема, де зсередини намальований стрічковий фундамент, розріз вказує «густоту» і товщину арматурної сітки.

Розрахунок пальового стрічкового фундаменту.

Його ще називають стовбчато-стрічковим. Пальово стрічковий фундамент складається зі стовпів і стрічки-ростверки. Стрічка поєднує стовпи на поверхні грунту. Фундамент має ряд особливостей. Перш за все, необхідно залишати повітряні зазори в 10-15 см. Ці зазори дозволять уникнути небезпеки руйнування при пучиністості грунту. Саме цей вид «основи» дуже надійний, і його використовують при будівництві на пучинистих грунтах, які є найбільш проблемними.

Не вірте тим, хто пише про простоту його облаштування. Особисто ми б вам не радили зв'язуватися з його самостійним облаштуванням, а викликати на допомогу досвідченого помічника.

Будівництво стрічкового фундаменту своїми руками.

Єдиний спосіб заощадити - виконати роботи нульового циклу самостійно.
Устрій стрічкового фундаменту не так складно, якщо чітко дотримуватися встановленої послідовності робочого процесу. Розглянемо найдоступніший спосіб формування «підошви» гаража - моноліт.

Як правильно залити стрічковий фундамент?

Ось поетапний план робіт:

1. Підготовка будівельної ділянки.
Робоча зона очищується від сміття та зайвих заростей. Знімається верхній шар землі (5-10 см). Для полегшення «творчого» процесу слід обдумано розкласти весь будівельний матеріал, щоб все потрібне було під рукою, а зайве - не заважало проїзду бетономішалки до траншеї.

2. Розмітка траншей.
Не хотілося б, щоб заливка стрічкового фундаменту обернулася для вас розчаруванням можливостей свого «окоміру», коли на землі вималюються криві лінії стрічок. Для цього слід розмітити ділянку і провести собі мотузками орієнтири.

3. Земельні роботи.
Копати, копати і ще раз копати. Щоб уникнути завалу країв пухкого грунту слід формувати укоси.

4. Дренажна подушка.
Складається з піску і щебеню (10 см +5 см). Кожен шар добре утрамбовують. Поверх укладають шар гідроізоляції (руберойд або плівку).

5. Установка опалубки.
Опалубка монтується строго вертикально, через кожні 0,5 метра встановлюють підпірку щоб уникнути її перекосу під вагою суміші.

6. Заливка стартового шару бетону.
Це невеликий шар бетону (10-15 см), який охороняє арматуру від «вологого» контакту. Він же створить рівну поверхню для їх укладання.

7. Армування.
Арматурні сітки пов'язують блоками і укладають їх в траншею. Перший шар встановлюють на «стартовий» бетон.

8. Заливка бетону.
Перш опалубку слід зволожити і злегка обмазати розчином. Заливають бетон по 20-25 см по всьому рівню бетонних стрічок. Потім розчин «відбивають» сапкою, щоб позбутися від порожнеч і зайвих бульбашок повітря.

9. Захист застигаючого фундаменту.
Заливши бетон до потрібної позначки, його ретельно вкривають (наприклад, руберойдом) і періодично зволожують.

Так як робити стрічковий фундамент самому досить важко через динамічность процесу, необхідні помічники, які дозволять завершити роботу в один присід.

Далі йдуть оздоблювальні роботи і додаткові заходи, що сприяють довговічності «підошви»: гідроізоляція та утеплення стрічкового фундаменту.

Ефективні помічники самобуду.

Наочні посібники, які допомагають побудувати стрічковий фундамент своїми руками - фото, відео уроки. У нас на сайті такого матеріалу присвячено окремий розділ. Але перш гарненько ознайомтеся з теоретичним курсом, щоб ваші знання не похитнули аматорські відео з демонстрацією технологічних помилок.




Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор