Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Залізобетонний фундамент


«Хочу побудувати гараж своїми руками!» - Ось девіз починаючого будівельника.

Наше завдання - систематизувати ваші знання, доповнити і розширити їх, торкнувшись самих ключових моментів будівельних робіт.

Почнемо з найважчої і проблемної теми для новачків - зведення залізобетонного фундаменту гаража.

Залізобетонний фундамент: історія успіху.

Часом, геніальні ідеї приходять до абсолютно сторонніх людям, ні як не пов'язаних з галуззю будівництва. Так і трапилося з винаходом принципу, який лежить в основі устрою залізобетонних фундаментів.

Француз Жозеф Моньє працював садівником і вирішив використати для виготовлення горщиків не дерево, а бетон. Але ємності швидко руйнувалися, не витримуючи натиску коренів рослин. Тоді садівник вирішив проблему за рахунок додавання в бетон металевих пластин. Швидко зрозумівши геніальність своєї знахідки, він розвинув ідею далі і отримав патенти на різні залізобетонні конструкції, які використовуються в будівництві по сьогоднішній день.

Будівництво залізобетонних фундаментів зберегло основну ідею француза. Тільки замість пластин для збільшення жорсткості конструкції використовують металеві прути з загартованої сталі. Їх калібр підбирається залежно від передбачуваних навантажень на фундамент з боку будівлі і грунту.

Армування бетону - складний технологічний процес, з чим найкраще справляються в заводських умовах. Вручну зв'язати металеві прути важко. На професійних будмайданчиках для цього використовують допоміжні інструменти, недоступні початківцю.

Але, тим не менш охочих спробувати впоратися з цією проблемою самотужки достатньо. Адже монолітний залізобетонний фундамент, зроблений самостійно - найдоступніша за ціною основа гаража.

Типи конструкцій залізобетонних фундаментів.

«Основи» за способом зведення діляться на два види:

   1. Монолітні залізобетонні фундаменти.
      Це цілісні «підошви», які заливаються безпосередньо на будівельних майданчиках.

   2. Збірні залізобетонні фундаменти.
      Складаються з декількох цілісних елементів, скріплених між собою цементним розчином. Для їх будівництва використовують різнокаліберні залізобетонні блоки для фундаменту, які виготовляють у заводських умовах.

Останній вид передбачає прискорений спосіб будівництва, але вимагає залучення до роботи вантажопідйомної техніки і великої бригади робітників. Для зведення збірного залізобетонного фундаменту буде потрібно в середньому на 40-50% більше коштів, ніж на монолітного «побратима». Такий спосіб використовують для будівництва масивних будівель, де важливо впоратися з роботами протягом сприятливого сезону (весна-осінь). Крім швидкості є ще одна перевага: висока якість заводських залізобетонних блоків для фундаменту, адже вони виготовлені строго відповідно до ДСТУ (природно, якщо ви є клієнтом легального заводу ЗБВ з гарною репутацією).

Зазвичай, розмір і вага блоків коливається від 0,3 - 1,5 тонни, але підприємства за останні роки помітно розширили свій асортимент. Збірний залізобетонний фундамент можна побудувати вручну з стінових виробів (блоки, розміром 20 × 40 см, вагою 30-35 кг), габарити яких цілком під силу людині. Купуючи таку продукцію з «добавкою» (присадки і пластифікатори), можна наділити фундамент додатковими корисними властивостями.

Якщо порівняти між собою збірні та монолітні залізобетонні фундаменти, то звичайно останні виграють змагання, завдяки абсолютній цілісності поверхні. Шви послаблюють конструкцію основи та тимчасові зміни стосуються їх у першу чергу.

Моноліт позбавлений таких недоліків, але вимагає при зведенні чітких і злагоджених дій будівельників. Якщо будівник-початківець вперше стикається з облаштуванням фундаменту, то дамо декілька практичних рекомендацій для самих популярних і затребуваних в народі видів «підошви».

ВАЖЛИВО!

Вибір типу фундаменту - не примха господаря, а результат розрахунків на основі вихідних даних ділянки і майбутнього гаража. Не намагайтеся самі підібрати потрібну «основу», проведіть вишукувальні роботи та «віддавайтеся» в руки доброго архітектора.

Будуємо стрічковий залізобетонний фундамент.

Отже, у проекті у вас позначений саме цей тип «основи». Вона являє собою бетонні «стрічки», які простилаються під усіма несучими стінами гаража. Архітектор розрахував для вас параметри необхідної начинки стрічкового залізобетонного фундаменту: товщину і крок арматурної сітки, марку бетону. У проекті зазначені і всі лінійні розміри «стрічок».

Перейдемо до практичної сторони питання.

Очищаємо і вирівнюємо ділянку

Перш, ніж приступити до риття траншей, слід зняти з робочої зони ділянки плодоносну м'який грунт. Для цього досить зрізати шар в 5-10 см. Це і буде нульова відмітка для земельних робіт.

Розмітка траншей

Щоб уникнути перекосу бетонних стрічок, потрібен орієнтир. Для мітки використовують дерев'яні кілочки, волосінь і стрічку. На робочу зону переноситься трафарет гаража.

Для кожної «смужки» облаштовується траншея за таким принципом:

Ширина траншеї = припуск (20-30 см) + ширина фундаменту (50-60 см) + припуск (20-30 см)
Додаткові сантиметри з боків потрібні для встановлення опалубки і захисної дренажної засипки.

Глибина траншей.


До проектних показників глибини фундаменту слід додати 15-20 см для облаштування дренажної «подушки» з утрамбованого щебеня (10 см) і піску (5 см).

Установка опалубки.

Найчастіше для самобудів використовують саморобну знімну опалубку, збиту з дерев'яних дощок. Слід відразу заготовити підпори, які встановлюють кожні 0,5 - 1 м, щоб уникнути прориву бетонної «дамби».

Установка арматури.

На дно укладають гідроізоляцію. Щоб забезпечити арматурі пряму «підстилку», заливають враспор стартовий 15-сантиметровий шар бетону, який грає роль опори для каркаса.

Заливка бетону.

Перед заливанням бетону опалубку зволожують і покривають легким шаром розчину. Це запобіжить втягування вологи з бетону.

Заливають розчин у всю довжину траншей шарами по 20-25 см. Потім суміш обробляють вібропрессують, щоб позбутися від бульбашок повітря.

Застигання фундаменту.

Після завершення робіт, фундамент накривають брезентом. У спекотну погоду його кілька разів на день зволожують. Термін повного набору міцності - 28 днів. Для прискорення будівельного процесу використовують спеціальні присадки в суміш.

Далі виконуються заходи по гідроізоляції, утеплення та облицювання фундаменту гаража.

НА ЗАМІТКУ!

Стрічкові збірні залізобетонні фундаменти зводять за аналогією з цегляною кладкою. Виконуються всі правила розрізання: сувора вертикальність і горизонтальність бічних поверхонь блоків, перев'язка швів. Для стрічкових збірних залізобетонних фундаментів важлива щільна і надійна стиковка елементів, тому особливу увагу приділіть технічним щілинам. Шви не повинні перевищувати 10-15 мм. Розчин густий, додавати воду в процесі кладки не можна. Перед роботою його рекомендується перелопатити, щоб уникнути появи грудок.

Будуємо стовпчастий залізобетонний фундамент

Якщо ваш гараж - легка, збірна конструкція, то для її опори досить стовпчастого залізобетонного фундаменту. Він являє собою бетонні «пеньки», які підпирають будівлю. Встановлюють їх з інтервалом 1,2-3 м (залежно від ваги гаража), але обов'язково на кутах будинку і внутрішніх перетинах стін.

Це самий економний варіант по видатках обійдеться приблизно на 40% дешевше стрічкового фундаменту.
Технологія будівельних робіт проста і під силу будь-якому новачкові. Роблять розмітку ділянки, чітко позначаючи місце розташування кожної ями. Потім приступають до земельних робіт: риють поглиблення під стовпчики з запасом, щоб легко встановити опалубку (азбестову трубу). Аналогічно вираховується глибина з урахуванням дренажної «подушки» (щебінь + пісок).

Наступні дії:

    * Установка опорної «подушки»
      На утрамбовану дренажну «подушку» укладають гідроізоляцію і заливають 15-20 см бетону. Опорна сходинка ширше стовпчика і захищає його від «зайвих» рухів. Можна замість бетону використовувати стінові фундаментні блоки 20 × 40 см.

    * Монтаж арматури
      У незастиглу опорну «подушку» вставляємо арматуру. Потім через 5-7 днів після набору міцності бетоні роботи тривають.

    * Установка опалубки
      Для форми «стовпчиків» використовують дерев'яну саморобну опалубку, азбестову або сталеву трубу. Іноді будівельники примудряються для цих цілей застосувати склеєну трубу з гідроізоляції, поступово заповнюючи її бетоном і паралельно підсипаючи боковини ями щоб уникнути прориву нетривкою «форми».

    * Заливка бетону
      Бетон заливають покроково, через кожні 25 см суміш вібропресують.

 Головною складністю робіт з облаштування стовпчастого фундаменту гаража є вирівнювання стовпчиків під один рівень. Для перевірки натягують волосінь і ретельно перевіряють правильне положення кожної «тумби». Будь який перекіс призведе до порушення «рівноваги» гаража, а відповідно навантаження знайдуть «слабинку» в конструкції.

Будуємо фундамент: монолітна залізна плита.

Якщо у вас «складна» ділянка з неоднорідним «рухомим» грунтом, то в проекті гаража буде вказаний фундамент у вигляді монолітної залізної плити. Така «основа» відрізняється дорожнечею, пов'язаної з великою витратою будматеріалу та залученням сторонньої допомоги.

Рухома нетривка структура грунту і високий рівень грунтових вод - «пекельне» поєднання, тим не менш воно дозволяє побудувати малозаглиблену плиту (50-60 см), яка буде «плавати» разом із землею. Такий плаваючий фундамент - оптимальний варіант для раціонального рішення таких складнощів, а будь-який інший вид «підошви» обійдеться значно дорожче.

Малозаглиблений плитковий фундамент активно використовують для місцевостей із суворим кліматом, що відрізняються глибоким рівнем промерзання грунту. Завдяки своїй плавучості він без проблем переживе сезонний струс. Але для захисту від морозу його ретельно утеплюють з внутрішньої сторони і боків.

Технологія робіт аналогічна з вищеописаними типами фундаментів. Різниця лише в розмірі котловану під бетонне «озеро». Докладніше про нього можна прочитати в окремому розділі.

Труднощі виникають при заливці плити, оскільки великий обсяг майданчика вимагає злагодженої та одночасної роботи кількох людей.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор