Гідроізоляція підвалів матеріали і методи.
Увага!Гідроізоляційні роботи - це ряд спеціальних заходів, призначених для захисту матеріалів споруди або конструкції від руйнівної дії води і агресивних різних хімічних рідин.
Цей комплекс робіт проводиться за допомогою особливих ізоляційних витратних матеріалів, до них відносяться:
* Рідкі матеріали
* В'язкі склади
* Сухі готові суміші, за допомогою яких робиться проникаюча гідроізоляція підвалу
* Ізоляційні матеріали, основою яких є бентонітова глина
* Рулонні матеріали, як традиційні, так і сучасні
* Листи з металу
За призначенням гідроізоляційні будматеріали діляться на:
* Антіфільтраційні - захищаючи приміщення і конструкції від проникнення вологи.
* Антикорозійні - призначені для захисту сталевої арматури будь-якої споруди або будівельної конструкції від корозії.
* Герметизуючі - шо надають герметичність стінам, швам і стикам.
По складу основного застосовуваного речовини гідроізоляційні матеріали поділяють на:
* Бітумні - їх основне наповнення - нафтовий бітум, а зараз стали також використовувати бітумно-полімерні суміші.
* Мінеральні - їх основним компонентом виступають цемент, різного роду глини та інші в'яжучі речовини.
* Полімерні (пластикові, пластмасові) - широко використовуються, коли проводиться обклеювальна, фарбувальна або штукатурна гідроізоляція підвалів і фундаментів.
* Металеві - тонкі металеві листи, можуть бути як звичайними - з нержавіючої сталі, так і виготовлені з міді, латуні, алюмінію.
Пам'ятайте: дуже важливо правильно вибрати той чи інший вид гідроізоляції, а відповідно і матеріал, за рахунок якого вона здійснюватиметься. Від цього залежить надійність виконаних робіт, а, отже, і комфортність і тривалість терміну експлуатації вашого підвалу без його ремонту.
Гідроізоляція стін підвалу: методи та матеріали
Гідроізоляція фундаментів і підвалів проводиться з боку, що примикає до грунту, до рівня зовнішньої відмостки гаража.Якщо ви хочете, щоб проведені роботи вийшли якісними, то попередньо поверхню стін потрібно очистити від пилу, сміття, вирівняти (якщо вони дуже нерівні) і добре просушити.
Незважаючи на високу ступінь міцності і герметичності стін підвалу, викладених з цегли, каменю або зроблених з монолітного бетону, під постійним впливом навіть невеликої кількості проникаючої вологи всередині нього починає з'являтися вогкість і цвіль.
Головні причини появи вогкості в підвалі можуть бути різними:
1. Погана гідроізоляція гаражного фундаменту
2. Невеликі тріщіни на поверхні стін підвалу і фундаменті
3. Низька якість герметичності швів кладки стіни
4. Неправильна збірка водостоку покрівлі гаража і т.д.
З тим щоб уникнути або припинити перераховані наслідки, необхідна гідроізоляція стін підвалу зсередини. Її можна здійснити різними способами, які використовуються, виходячи з джерела проникнення вогкості, а також від виду матеріалу, з якого змонтовані підвальні стіни.
Найбільш відповідні матеріали щоб вийшла якісна гідроізоляція підвалів зсередини:
1. Мастики, основою яких служить цемент. Особливо ефективні серед них розчини на цементі, здатному розширюватися в процесі затвердіння.
Мастики на цементі, незамінні при впливі на приміщення підвалу підгрунтових вод, які проникають в тріщини і поступово руйнують його стіни зсередини.
2. Фарбувальні матеріали для гідроізоляції. Вони володіють особливістю заповнювати всі, навіть найдрібніші мікротріщини і пори на стінах і цим самим перешкоджають просочуванню вологи.
3. Для санації виниклих тріщин, а також герметизації швів будівельних, краще всього використовувати ін'єкційні проникаючі матеріали.
4. Якщо стіни приміщення утеплені плитною ізоляцією, то найкраща технологія гідроізоляції підвалів - заснована на застосуванні сучасних рулонних матеріалів - полімерних плівок. Спочатку прокладаються і закріплюються вони, а потім вже монтується утеплювач.
Сама дешева і проста внутрішня гідроізоляція підвалу з цегляними стінами - їх оштукатурювання модифікованими цементно-піщаними розчинами. Як модифікуючих, що підвищують властивості водонепроникності розчину, присадок може виступати рідке скло, різні полімери і т.д. Штукатурка робиться в три прийоми. Спочатку наноситься шар грунтовки. Після його затвердіння наносяться другий і трохи пізніше третій шари. Вони вирівнюють стіни й укупі з модифікатором створюють щільну кірку, яка не дає волозі проникати всередину підвалу гаража.
Гідроізоляція підвалів, викладених природним каменем, має здійснюватися спеціальними смолами на основі бітуму, вони використовуються дуже часто при обробці кузовів автомашин. Наносити цей склад слід в два шари. Після його висихання волога практично не зможе впливати на кам'яні стіни. Також кам'яні і бетонні стіни можна захистити від вологи з допомогою різних готових просочень. Їх основою виступають різноманітні полімери - полівінілхлорид, метилметакрилат, поліуретан, поліпропілен і т.д.
Якщо на стінах утворюється конденсат, то їх потрібно обробити за допомогою ін'єкцій зі спеціальною сумішшю. Вона заповнює внутрішні порожнечі стін і не дає волозі просуватися далі.
Як зробити гідроізоляцію підвалу: обробляємо підлоги
Методи і види матеріалів для гідроізоляції підлоги підвалу індивідуальні для кожного випадку. Якщо підлоги підвалу бетонні, то немає нічого кращого за фарбувальну гідроізоляцію. Це найдешевший і простий спосіб антикорозійного захисту. Він широко застосовується для гідроізоляції залізобетонних споруд. Раніше фарбувальну ізоляцію робили за допомогою бітумних мастик. Але вони з часом втрачають еластичність і тріскаються, що веде до втрати гідроізоляційних властивостей. Тому зараз стали застосовуватися бітумно-полімерні і бітумно-гумові склади, а також чисті полімери.Обклеювальна гідроізоляція підлоги підвалу. Дуже популярна протягом вже багатьох десятиліть.
Важливо!
Вона проводиться перед облаштуванням остаточної бетонної стяжки підлоги на попередній шар грунтовки розчину.
Проводиться шляхом укладання на підлогу або рулонних бітумних (руберойд, толь) або листових полімерних, матеріалів і утворення з них багатошарового килима. Шари між собою проклеюються. Відповідно: бітумні матеріали - гарячим бітумом, полімерні - грунтовками на основі полімерів. Зазвичай буває достатньо трьох шарів матеріалу.
Просочувальна ізоляція підлоги підвалу. Проводиться даний вид гідроізоляції перед облицюванням підлоги плиткою або якщо ви хочете покрити їх, наприклад, лінолеумом або зробити дерев'яні підлоги. Здійснюється за допомогою сумішей, які мають у своєму складі в'яжучі речовини - бітум або полімерні лаки.
Лита гідроізоляція підвалу гаража і його підлоги. На думку більшості фахівців, такий спосіб гідроізоляції підлоги найбільш надійний. Між спеціальним встановленим огородженням і поверхнями підвалу заливаються розчини або мастики. У результаті цього виходить суцільний гідроізолюючий шар. По робочих температурах будматеріалу литу гідроізоляцію підрозділяють на гарячу, холодну і асфальто-полімерну.
Важливо!
Гідроізоляція всіх поверхонь повинна бути безперервною (це не стосується рулонного її різновида). Особливо ретельно треба виконувати гідроізоляцію робочих швів і примикань: стіна-стіна, стіна-пол, плита-плита. Гідроізоляцію в місцях примикання поверхонь стін і підлоги потрібно безперервно продовжувати від рівня площини підлоги на висоту не менше 30 см.