2. Популярний вибір: заливка стрічкового фундаменту
3. Яким бетоном краще заливати стрічковий фундамент?
4. Заливка фундаменту вручну
Заливка фундаменту своїми руками.
«Роботи нульового циклу вимагають вивірених і точних дій робітників, адже від якості їх виконання залежить довга і надійна служба майбутньої споруди».Але почути «голос розуму» намагається аж ніяк не кожен початківець будівельник. А даремно, фундамент «не прощає» найменших помилок.
Стійкість, рівновага і компенсування всіх силових навантажень - ось ті головні властивості «підошви» будівлі. Не можна сказати, що технологія заливки фундаменту складна, скоріше «багата» на дрібні, але важливі нюанси. Стикаючись з ними в процесі роботи, початківець майстер може розгубитися. Але ж рішення слід прийняти негайно і від його правильності залежить успіх всього заходу.
Ми не дарма зупинимося саме на правилах ручної заливки фундаменту, оскільки використання готових залізобетонних блоків хоч і прискорює темпи роботи, але несе за собою додаткові витрати. Вилитий моноліт - еталон фортеці і надійності, тому саме цей метод облаштування «підошви» найчастіше практикується в будівництві.
Для якісної заливки фундаменту своїми руками налаштуйтеся на серйозну теоретичну підготовку. Ми ж у свою чергу грунтовно «озброїмо» вас корисною інформацією, а саме:
* З чого потрібно починати заливку фундаменту гаража.
* Правила і секрети вдалої заливки фундаменту.
* Вибір будматеріалу: склад і марка бетону для заливки фундаменту.
* Підрахуємо, скільки коштує залити фундамент.
* Ефективні «підказки»: заливка фундаменту відео та фото.
Почнемо природно з підготовки, оскільки саме від її скрупульозності залежить, чи буде «основа» міцним «коренем» вашої будівлі.
З чого починається заливка фундаменту?
Перш, ніж приступити до земельних робіт, слід провести ряд обов'язкових заходів. Підготовка до заливки фундаменту включає в себе:* Вишукувальні роботи.
З їх допомогою визначають, як залити фундамент під гараж, щоб уникнути в подальшому підмивання «підошви» грунтовими водами. Не намагайтеся самостійно вгадати: чи потрібен вам дренаж чи ні - бо водна «підземка» не передбачувана. Рішення залити фундамент самому без геологічної розвідки може боляче «вдарити» по споруді у вже недалекому майбутньому.
* Розрахунки навантажень на майбутню «основу» та розробка її схеми.
Визначившись з параметрами будови і розрахувавши його вагу, визначаємо, як практичніше і краще заливати гаражний фундамент (вибираємо тип «основи»). Це самий «трепетний» етап, оскільки від його результатів залежить розмір бюджету робіт нульового циклу. Різні способи заливки фундаменту відрізняються за ціною. Вибравши оптимальний варіант, ви зможете приблизно спрогнозувати свої майбутні витрати.
Наступний етап перед заливкою фундаменту - земельні роботи на ділянці:
* Виконуємо розмітку майбутньої «основи».
За допомогою кілочків і мотузок окреслимо точні межі траншей, так як вони допоможуть не викривити «основу» і правильно залити майбутній фундамент.
* Риття траншей та облаштування піщаної подушки.
На дно траншеї укладають фільтруючу «підстилку»: 10 см щебіню та 5 см піску (кожен шар ретельно утрамбовують).
* Установка арматури.
Це завершальний етап підготовки перед заливкою фундаменту. Для цих цілей використовують арматуру діаметром 8-10 мм. З неї формують сітку, розрахунок «густоти» якої закладено в плані гаража.
Як краще заливати фундамент?
Природно, за допомогою помічників і в один «присід». Гараж - невелика споруда, але треба закласти для нього міцну і цільну «основу». Заливка фундаменту частинами не рекомендується, тому краще найняти помічників, адже при заливці фундаменту частинами (вручну і без сторонньої допомоги) утворюються стикувальні шви. Це слабка ланка будівлі, та й суперечки про правильну орієнтацію стиків (горизонтально, вертикально або навскіс) ведуться до цих пір.Заливати фундамент частинами не варто ще тому, що це веде до ще більшого затягування будівельного процесу. Тижневу перерву для набору граничної міцності кожного шару - обов'язкова умова, нехтувати якою категорично не можна.
Якщо плануєте виконати заливку фундаменту своїми руками, пропонуємо використовувати стандартний проект гаража, щоб не витрачатися на розробку індивідуального плану будови. Але якщо геометрія ділянки вимагає оригінального і компактного розміщення будівлі, то без допомоги досвідченого архітектора не обійтися.
Заливка стрічкового фундаменту.
Даний вид «підошви» є найпопулярнішим рішенням для самобудів. Інші способи заливки фундаменту гаражного застосовуються для таких випадків:* «Стовпчики» для легких збірних конструкцій
Технологія заливки фундаменту стовпчастого підходить тільки для полегшених будівель. Це найдешевший метод «укоренити» тимчасові споруди. Незважаючи на доступність способу, залити такий фундамент самому не так уже й просто через труднощі підгонки однакового рівня всіх окремо розташованих стовпчиків.
* «Суцільне плато» для важких будівель
Технологія заливки монолітного фундаменту дозволяє облаштувати найнадійнішу і стійку «підошву». Але витрати «зашкалюють», так як потрібно: велика витрата матеріалу, тривалий часовий відрізок, велика будівельна бригада, яка працює в безперервному циклі. Так само слід відзначити складність технології заливки монолітного фундаменту.
Для заливки стрічкового фундаменту використовують такий принцип: «основа» підпирає всі стіни гаража, тим самим рівномірно розподіляючи навантаження його «коробки». Бетонна «стрічка» міцно пов'язує невелику будівлю з землею і значно економить кошти в порівнянні з суцільною «підошвою».
Скільки коштує залити фундамент такого типу?
У середньому, витрати на роботи нульового циклу «з'їдають» 1/5 всього бюджету будівництва. Зменшити їх можна лише за ідеальних технічних умов ділянки, де особливості грунту дозволяють облаштувати «неглибоку» основу.
Як залити стрічковий фундамент правильно?
Щоб у підсумку одержати міцну «основу», слід підібрати оптимальні технічні показники бетону.Яким бетоном краще заливати стрічковий фундамент?
У будь-якому проекті гаража архітектор точно вказує необхідну марку бетону для заливки фундаменту. Найчастіше для цих цілей застосовують будматеріал з показником міцності М-200.
Основні компоненти «класичного» бетону: цемент, пісок, щебінь і вода. Можна купити готову суміш з доставкою на ділянку або приготувати її самому. Якщо зупинилися на останньому варіанті, врахуйте, що марка цементу повинна бути в 2 рази вище, ніж вихідна характеристика бетону. Щебінь вибираємо середньої зернистості - 20-40 мм.
Наприклад, для приготування бетону марки М-200, буде потрібно цемент М-400.
Яким бетоном заливати фундамент?
Склад бетону для заливки фундаменту виражається співвідношенням ваги цементу/піску/щебеню:1/3/5
Наприклад, для 50 кг цементу потрібно 150 кг піску і 250 кг щебеню.
Кількість води розраховується зі співвідношення цемент/вода і виражається показником 0,68.
Наприклад, щоб приготувати 1 куб. м. бетону потрібно 0,68 куб.м. води.
УВАГА!
Наведений склад бетону для заливки фундаменту приблизний (розбіжність із заводською сумішшю - 10-15%). Більш точний рецепт можна обчислити самому, використовуючи порівняльні таблиці всіх його компонентів (цементу, піску, щебеню).
Заливка фундаменту вручну.
Отже, як правильно залити стрічковий фундамент під гараж? Для цього найчастіше використовують знімну опалубку. Це будівельний короб, який формує бетонні «стрічки» і демонтується після повного затвердіння «основи».Допускається заливка фундаменту без опалубки для ділянок з щільним, глинистим грунтом. Хоча прийняти таке «ризиковане» рішення під силу тільки досвідченому будівельнику. При заливанні фундаменту без опалубки існує небезпека «пересушити» бетон, оскільки певна частина вологи з нього витягується землею. Оптимальне рішення - укладання поліетиленової плівки по всьому периметру траншеї.
Всі підготовчі етапи заливки фундаменту пройдені і приступимо до опису нюансів самого процесу.
Бетон слід заливати порціями (висота рівня 0,4-0,5 м) і рівномірно розподіляти по всьому периметру траншей. За допомогою сапи чи вібропресу його утрамбовують і звільняють від бульбашок повітря. Маніпуляції припиняють, коли на поверхні суміші з'являється «молочко».
Так, як залити фундамент краще весь відразу, то продовжуємо роботу до потрібного рівня висоти «підошви». Потім поверхню ретельно вирівнюють і після першого схоплювання бетону (2-3 години), накривають мішковиною.
При спекотній погоді найближчі 2-3 дня «основу» слід періодично зволожувати і знову закривати від сонця. Повністю застигає фундамент протягом 4-6 тижнів.
ВАЖЛИВО!
Головне в процесі закладки фундаменту правильно організувати роботу на діляньці. Для наочного прикладу, перегляньте, як виконується заливка бетону (фото та відео) професіоналами.