Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Горищне перекриття гаража


 В приватному будівництві використовуються перекриття двох видів: з балок або плит, які укладаються на несучі стіни. Балкові перекриття обладнуються з дерева, залізобетону або металу, плитні - із залізобетону або продуктів деревообробки. Перекриття з даних матеріалів мають свої особливості: залізобетонні дуже важкі, тому їм потрібен посилений фундамент, залізні - недешеві. У зв'язку з цим, найчастіше застосовуються перекриття з дерева. Залежно від розташування, ці елементи будівлі діляться на міжповерхові, цокольні, горищні та підвальні, і методи їх утеплення істотно розрізняються. Наша стаття присвячена горищному перекриттю і способам його утеплення.

Важливо!

    Теплоізоляція горища дуже важлива, тому що істотно впливає на енергозберігаючі властивості всього гаража.

Конструкція горищного перекриття балочного типу.

 Горищне перекриття, розташовується між приміщенням гаража і його горищем, і таке «стратегічне» місце розташування, впливає на особливості його монтажу і підбір утеплюючих матеріалів. При зведенні гаражів, як ми вже говорили, в більшості випадків використовується дерев'яне горищне перекриття по балках технологія якого проста і нехитра і не вимагає застосування складних механізмів, а теплоізоляційними властивостями воно володіє високими. Його можна зібрати самостійно.

 При влаштуванні горищного перекриття такого типу, несучу здатність йому забезпечують балки з дерева. Діаметр і тип матеріалу розраховується, відповідно до сукупної величини очікуваних навантажень і довжини прольотів між зовнішніми стінами. Зазвичай перетин опорних елементів складає 5, 7.5 або 8см. Що стосується розмірів балок, то їх висота вибирається не менше 1/24 довжини прольоту. Опорні елементи робляться з клеєного або масивного бруса, на малих прольотах допустима установка збитих спарених балок з дощок, товщиною не менше 5 см. У більшості випадків опори робляться з хвойних сортів дерева. Проміжки між ними заповнюються звуко -, паро- та теплоізоляційними матеріалами.

 Горищне перекриття по дерев'яних балках починають з розмітки крейдою місць, куди вони будуть укладені.
Кінці бруса при монтажі лягають на зовнішні стіни, а якщо конструкція має великий прольот, то середня частина спирається на несучі внутрішні стіни. Кладуть опори від країв і йдуть до центру, встановлюючи при цьому їх крок, виходячи з розрахунків по проекту. Будь-яка зміна довжини кроку допустима тільки в сторону, меншу від проектних величин.

Важливо!

    Правильність укладання крайніх опор обов'язково перевіряється або будівельним рівнем, або нівеліром.

 Проміжні бруси можна вирівнювати по рейці або нитці. Усі частини конструкції дерев'яних горищних перекриттів повинні бути оброблені антисептиками і антипіренами.

 При облаштуванні опорних конструкцій по кам'яних і цегляних стінах, перед їх закладенням, кінці брусів необхідно просмолити або обернути в гідроізоляцію. Проміжок між кінцем балки і стіною потрібно прокласти утеплювачем з мінеральної вати, залишивши при цьому вентиляційний зазор, щоб запобігти утворенню конденсату
на деревині. При монтажі горищного перекриття по балках технологія передбачає кріплення брусів до стін за допомогою анкерів, забитих у залізобетонний пояс або цегляну кладку.

 У рублених гаражах балки між вінцями врубують так щільно, щоб обійтися без додаткового кріплення, а в каркасних спорудах їх спирають на обв'язку і кріплять цвяхами, шпильками або скобами.

 При монтажі конструкції дерев'яних горищних перекриттів пильну увагу треба звертати на проходження через неї камінних, пічних і вентиляційних труб. Відстань між трубами і елементами перекриття не повинно бути менше 25 см, а навколо самої труби необхідна теплоізолююча прокладка з мінерального волокна або листового азбесту. Для додання горищному перекриттю по дерев'яних балках хороших властивостей шумоізоляції і заощадження тепла, проміжки між балками заповнюються різними видами утеплювачів. Про що ми і поговоримо нижче.

Плитне горищне перекриття

 Іноді, якщо гараж виконує будь-які додаткові функції і передбачається зведення грунтовної одно-або двоповерхової споруди з цегли, бетону та інших важких елементів, власниками ділянок обираються плитні конструкції горищного перекриття. У них несуче навантаження сприймає плита, яка служить також і основою для укладання звуко-і теплоізоляційних матеріалів, підлог і закріплення підвісних стель. При цьому застосовуються суцільні або пустотні залізобетонні панелі. Пустотні плити з товщиною в 22см можуть перекрити проліт до 6,6 м, монолітні - при товщині в 12см перекривають прольоти до 4,2 м. При товщині в 16см - до 6,6 метрів.

 Ці типи панелей задовольняють всі вимоги по нормам параметрів звукоізоляції перекриттів. Використання монолітних з/б плит з товщиною менше 12 см вимагає додаткового поліпшення звукоізоляційних властивостей перекриттів.

Утеплення горищного перекриття - найважливіший елемент конструкції

Горище втрачає тепло набагато інтенсивніше, ніж сам гараж, оскільки володіє більшою загальною поверхнею взаємодії з зовнішнім середовищем.

Важливо!

    Для забезпечення його ефективного захисту треба створювати безперервний утеплюючий контур для всієї поверхні приміщення.


 Пиріг горищного перекриття (тобто сукупність всіх його конструктивних елементів) повинен зберігати взимку тепло і перешкоджати його вступу всередину гаража влітку, захищати утеплювач від парів вологи, що проникають з приміщення і пропускати їх на вулицю, якщо все ж вони в нього потрапили.

 Теплоізолюючі характеристики утеплювача помітно знижуються при зволоженні матеріалу. Тому, перед тим, як утеплювати горищне перекриття - одна з найважливіших завдань - оснастити ізолюючий матеріал ефективним захистом від зволоження водяними парами, які містяться в повітрі, що йде з внутрішнього приміщення, а також від конденсату та атмосферних опадів, що скупчуються на покритті покрівлі. Для успішності виконання всіх цих умов треба споруджувати правильну структуру пирога горищного перекриття.
 Вибрати складові частини для нього необхідно з будь-якого утеплювача і як мінімум - два види ізолюючих плівок: паро-і гідроізоляційну. Подбайте і про вентиляційні зазори в покрівлі - вони необхідні для видалення з неї надлишкової вологи. Кожен із шарів пирога має своє призначення і однаково важливий для нього. Якщо хоча б один з елементів виявиться неналежної якості або буде погано змонтований, постраждає весь устрій горищного перекриття.

 Не економте на складових конструктивних елементах «покрівельного пирога». Правильне його облаштування дозволить без подальших додаткових витрат експлуатувати дах і горище довгі роки.

Як правильно утеплити горищне перекриття.

 Згідно БНіП "Тепловий захист будівель", оптимальна товщина теплоізоляції з мінеральної базальтової вати, а також спіненого пінополістиролу повинна бути близько 20см, екструдованого пінополістиролу - 15 см.
 Важливо: рекомендується утеплення горищного перекриття робити багатошаровим, тобто класти не один мат товщиною 20см, а чотири по 5см, або два по 10см. Це необхідно щоб з'явилася можливість класти плити в шаховому порядку і тим самим перекрити стики.

 Ми радимо вам нарізати матеріал довжиною, яка дорівнюватиме скату покрівлі. Так зменшиться число стиків, а, отже, і потенційних так званих «містків холоду».

 При зведенні гаража, перед вами постане вибір, чи облаштовувати  горище, як повноцінне приміщення, іншими словами - зробити мансарду або провести монтаж конструкції звичайного типу. У мансарді утеплювач для горищного перекриття укладається по скатах даху, а в звичайному горищі матеріал монтується між стельовими балками. Якщо ви плануєте використовувати потім ваше горищне приміщення як додаткову нежитлову кімнату, треба буде закрити утеплюючий матеріал яким-небудь настилом, щоб не пошкодити теплоізоляцію при експлуатації мансарди. Якщо ж ви плануєте підніматися на горище гаража лише зрідка для його огляду, то цілком достатньо буде зробити пішохідні трапи, вони так само захистять і утеплювач від пошкоджень. Щоб потім вам не довелося займатися ремонтом теплоізоляції горищних перекриттів, необхідно дотримуватися технологію її монтажу. Саме ця частина покрівельних робіт є прихованою і промахи, допущені при спорудженні пирога утеплення, в більшості випадків усуваються, тільки якщо розкрити все покрівельне покриття.

 Теплоізоляція горищних перекриттів, як правило, проводиться плитами з пінополістиролу або матами з мінеральної вати, які кладуться між балками або на плити перекриттів. Величина шару матеріалу підбирається, виходячи з його теплоізоляційних властивостей, а також вимог БНіП до температурного опору споруд залежно від зони клімату. Перед укладанням утеплювача проводиться пароізоляція горищного перекриття або спеціальними плівками або звичайною товстою поліетиленовою. Щоб запобігти розривам в утеплювачі, а також утворенню «містків холоду», шар теплоізоляції повинен прокладатися безперервно і перекрити розташований вертикально утеплювач зовнішніх стін.

 Для утеплення горищних перекриттів з несучими конструкціями у вигляді монолітної або пустотною залізобетонної плити, проводиться аналогічний комплекс робіт. Залізобетонні панелі мають дуже невисоку паропроникність, тому облаштовувати пароізоляцію горищного перекриття на них необов'язково.

 Для зменшення винесення тепла з ізолюючих матеріалів у результаті впливу вітру і протягів, їх рекомендується захищати вітрозахисними паропроникними плівками. Їх застосування дає можливість не тільки збільшити теплоізоляцію приміщення, але і захистить утеплювач для горищного перекриття від намокання в результаті проникнення в нього води (наприклад, при дрібних пошкодженнях або протіканнях даху). З боку карниза ізолюючий матеріал також необхідно позбавити впливу вітрів. Для цієї мети можна застосувати базальтову вату з високою щільністю.

 Несучі частини перекриттів не повинні переривати або порушувати шар ізолятора в тих місцях, де вони спираються на зовнішню стіну. Тому бетонні плити або дерев'яні балки треба заглиблювати в зовнішні стіни на оптимальну відстань і не доводити їх краю до самого утеплювача.

 Застосовуючи при спорудженні гаража сучасні та високоефективні утеплювачі, ви маєте можливість знизити фінансові витрати на його обігрів до 50 відсотків і при цьому максимально поліпшити мікроклімат приміщення. Гараж, горищне перекриття якого утеплено за вищеописаними технологіями, на багато років захистить вас і ваш автомобіль від вогкості, протягів, холоду і непомірних витрат на опалення.




Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор