Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Освітлення гаража


 Традиційно гараж для автовласника - це ремонтна «база», де господар зберігає весь цінний скарб. Гаражна майстерня може бути обладнана як для своїх потреб, так і для заробітку, адже ремонтні послуги завжди затребувані серед колег-гаражників.

 У будь-якому випадку оптимальне штучне освітлення гаража - ключ для створення комфортної робочої атмосфери. Денне світло не дуже допоможе виправити ситуацію, тому що панорамні вікна в цьому допоміжному приміщенні - велика рідкість (через необхідність дорогого «захисту» - ролет). Більшість автовласників максимально зменшують розміри віконних отворів, а то і зовсім не передбачають їх у гаражі. До того ж швидкоплинність дня не дозволяє задовольнятися лише природним освітленням.

 Отже, да буде світло! Здавалося б, все просто. Світильників більше, та потужніших, благо ринок пропонує величезний вибір ламп на будь-який смак. Але, не все так просто: правильний розрахунок освітлення гаража - це тонка наука, де для проекту проводяться суворі математичні розрахунки, що враховують такі параметри:

    * Загальна площа приміщення
    * Його кольорове оформлення і тип обробки
    * Кількість робочих зон
    * Точність виконання робіт
    * Тип використовуваних ламп

 Чому так все складно? Справа в тому, що недостатнє або надмірне освітлення приміщення гаража однаково згубні для зору людини. Тому в зведеннях правил БНіП («Природне і штучне освітлення») передбачений окремий розділ, присвячений підбору оптимальної кількості і технічних параметрів освітлювальних приладів для різного типу приміщень.

 Але для початку, давайте ознайомимося, які краще використовувати лампи освітлення для гаража.
Вибираємо оптимальні лампи освітлення для гаража: огляд ринку

Лампа розжарювання

 Це всім звичні лампочки, які в народі часто називають «лампи Ілліча». Принцип її роботи простий: в середині скляної колби поміщена вольфрамова нитка накалювання, яка нагрівається і випромінює світло під час проходження через неї електричного струму.

 ККД ламп накалювання мізерно малий, оскільки левова частка енергії перетворюється на тепло, і лише мала частка у світло. З точки зору сучасної класифікації людських «помічників», їх правильніше назвати обігрівальними приладами, ніж лампами освітлення. Випромінюване світло далеке від ідеалу, тому що в ньому присутні жовто-червоні «нотки».

Технічні характеристики лампи накалювання

Ресурс роботи - до 1000 годин
Світлова віддача - 7-17 лм / Вт

Використовувати лампи накалювання для освітлення гаража не варто з двох причин:

   1. З міркувань безпеки: під час перегоряння лампи велика ймовірність появи іскор, що небезпечно для гаража
   2. Через «пожирання» великої кількості електроенергії

 Сама держава намагається навчити громадян азам економії, обмеживши використання ламп накалювання: з 01.01.2011 року не можна застосовувати зразки потужністю понад 100 Вт

Люмінесцентні лампи

 Це сучасні лампи, робота яких грунтується на явищі люмінесценції. Скляна трубка з електродами заповнена інертним газом з домішкою парів ртуті. Зсередини на поверхню скла наанесено люмінофор, який світиться під впливом УФ-випромінювання, що виникає під час дугового розряду.

Для освітлення гаража використовують люмінесцентні лампи низького тиску лінійного і компактного типу.

Технічні характеристики люмінесцентної лампи

Ресурс роботи - до 6000 годин
Світлова віддача - від 45 лм / Вт і вище

З усього розмаїття видів даних ламп для гаража слід використовувати моделі зі ступенем захисту від вологи і пилу ІР 65 типу ЛД (денне світло).

УВАГА!

    Врахуйте, що є дві умови, за яких люмінесцентні лампи починають «вередувати»:
    1. Якщо в приміщенні температура падає нижче +5
° С
    2. Якщо в мережі часті перепади напруги


 У першому випадку їх просто буде важко «запустити», а в другому - світло буде тьмяним.

Галогенні лампи

 Відмінною рисою даного виду ламп є те, що колба з кварцового скла заповнена парами брому або йоду. Принцип роботи у них такий же, як і у ламп накалювання, але завдяки галогеновому газу вольфрамова нитка розігрівається до максимальних температур і дає більше світла. Молекули вольфраму не відкладаються на склі, а з'єднуються з бромом і йодом, а потім розпадаються і знову опускаються на спіраль. Такий кругообіг значно подовжує термін експлуатації галогенових ламп.

Технічні характеристики галогенової лампи


Ресурс роботи - 2000-4000 годин
Світлова віддача - від 17 лм / Вт

 Для освітлення гаража використовують лінійні і капсульні галогенові лампи. Особливо затребувані зразки, розраховані під низьку напругу (12 В), які відмінно підходять для освітлення «проблемних» гаражних зон (оглядова яма, льох).

ВАЖЛИВО!

    Слід врахувати ряд особливостей при використанні галогенових ламп. Ні в якому разі не можна доторкатися руками до їх колби, так як це призведе до зниження ресурсу галогенки.


 Для даного типу ламп згубні скачки напруги. Оскільки на нашій території це не рідкісне явище, то для їх коректного підключення слід передбачити стабілізатор. Так як лампа розігрівається до рекордних температур, то її слід обов'язково поміщати в захисний плафон.

СВІТЛОДІОДНІ ЛАМПИ

 Огляд був би не повним, якщо не згадати останнє досягнення техніки - світлодіодні лампи. За своїми характеристиками вони явні лідери списку, оскільки не містять у своєму складі будь-яких небезпечних речовин, в 2 рази економічніше люмінесцентних «рекордсменів» і не вимагають для підключення ні стабілізаторів, ні зменшувачів напруги. Світло в приміщенні «живе» і «тепле». Але вся справа в ціні, оскільки даний товар відноситься до розряду елітних. Хоча ресурс лампи в 50000 годин явно натякає на окупність такої покупки.

ВИСНОВОК!

    Для постійно опалювального гаража оптимальним вибором є економічні люмінесцентні лампи. Якщо приміщення холодне, то краще використовувати галогенки.

Комфортне світло для гаража: закони правильного освітлення

 Місцезнаходження світильників і розеток визначають ще до початку всіх оздоблювальних робіт у приміщенні. Переважна кількість сучасних гаражів оснащені прихованою проводкою, тому будь-яка зміна «електро-сценарію» призведе до псування облицювального шару стін.

Ось кілька аксіом, які дозволять безпомилково визначити потрібні світлові «точки» у вашому гаражі:

    * Оптимальним варіантом для гаража-майстерні є багаторівневе освітлення: великий світильник у стелі і додаткові бічні лампи у робочих зон
    * Багаторівневе освітлення ділиться на такі умовні «щаблі» (для приміщення вище 3 м):
      1. І рівень - стеля
      2. ІІ рівень на висоті 1,8 м
      3. ІІІ «робочий» рівень на висоті 0,75 м
      4. IV «статевий» рівень на висоті 0,4 м
    * Розташування лампи на стелі має враховувати місце стоянки машини. Вірний спосіб визначити правильну точку кріплення: від капота автомобіля не повинна падати тінь в сторону.
    * Для робочих зон краще використовувати світильники на рухливих кронштейнах, за допомогою яких легко відкоригувати напрямок світла
    * Передбачити в приміщенні достатню кількість розеток
    * Світильник повинен кріпитися нижче рівня очей, щоб не засліплювати своїм світлом майстра
    * Щоб уникнути спотворення предметів відблисками і мерехтінням, рекомендується для освітлення використовувати розсіяне світло, отримане за допомогою плафона або відбивача, встановленого над лампою.

 Як же визначити кількість і потужність лампочок для гаража? Для цього виконується розрахунок освітлення вашого гаража, головні принципи якого ми опишемо далі.

Розрахунок освітлення гаража: визначаємо потужність і кількість необхідних ламп

Основна формула, за якою фахівці розраховують освітленість будь-якого приміщення:

Р = р * S / n

S - площа гаража,
n - кількість світильників,
p - питома потужність освітлення на 1 кв.м.

На практиці використовують більш простий спосіб, за яким визначають необхідну потужність всіх ламп освітлення:
На 1 кв.м. площі необхідно 15-20 Вт

Врахуйте!

    Дана формула коректна для звичайних ламп накалювання. Якщо ж ви будете встановлювати ЛЛ або галогенки, то слід відкоригувати значення під їх потужність освітлення.

Для кращого розуміння розглянемо приклад такого розрахунку.

Маємо стандартний гараж 4 × 6 м. Визначаємо загальну площу приміщення:

S = 4 * 6 = 24 кв.м.

Підраховуємо мінімальну потужність всіх освітлювальних ламп в гаражі (взявши за норму 15 Вт на 1 кв.м.):

24 м * 15 Вт = 360 Вт

Але для остаточного результату слід врахувати ще кілька факторів:

    * Якщо в гаражі висота стелі вище 3-ох метрів, то цю величину слід збільшити в 1,5 рази
    * Чим темніше оздоблення приміщення, тим більше «добавка» до остаточної суми Вт

Отже, припустимо, що наш гараж висотою 2,5 м і поправок вносити не потрібно. Як же розуміти отриманий результат в 360 Вт

Ось розшифровка:

360 Вт = 6 ламп накалювання потужністю 60 Вт

Для люмінесцентних ламп даний результат 360 Вт слід ділити на 5. Тобто потужність люмінесцентних лам для достатнього рівня освітлення - 72 Вт.

Для галогенових ламп - ділить 360 Вт на 1,5, відповідно 240 Вт

Порада!

    На просторах інтернету є досить велика кількість «алгоритмів-лічилок», які ведуть розрахунок освітленості заданого за параметрами приміщення гаража або квартири. Деякі з них спрощені і працюють за вказаним  вище принципом. Інші, більш поглиблені і враховують коефіцієнт відбиття (залежить від обробки і кольору стін і стелі) і коефіцієнт запасу (зниження освітленості в залежності від виду приміщення).

    У них навпаки вже вказана норма освітленості для гаража (Р = 200 лк), а визначається кількість світильників конкретно заданого типу.





Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор