Ворота ролетні.
Однією з причин появи нових типів гаражних конструкцій було бажання раціонально і ефективно розпорядитися наявною земельною ділянкою. Вільна земля зараз на «вагу» золота (особливо в межі густонаселеного міста), та й власник землі не хоче її витрачати даремно.Конструктори активно включилися в «гонку» за компактним і зручним проектом гаража, звернувши особливу увагу на такий обов'язковий його елемент, як в'їзні ворота. Стандартна розпашна модель дверей, яка найчастіше використовується в гаражах, вимагає наявності обов'язкового вільного простору для їх відкриття/закриття (близько 2 м по обидва боки воріт). Позбавлення від цієї «сліпий зони» - ідея, яка послужила поштовхом до винаходу підйомних гаражних воріт.
Одним з яскравих представників цих зручних «новинок» стали гаражні ворота рольставні, розміри яких відрізняються особливою мініатюрністю.
Що являють собою ролетні ворота?
Основні елементи такої конструкції воріт: рулонне полотно, короб та напрямні профілі.Рулон складається із сталевих або алюмінієвих ламелей (стулок), скріплених між собою шарнірами. Їх ширина - 70-140 мм. Додаткову міцність пустотілій ламелі надає поліуретановий наповнювач, який після затвердіння стає в два рази міцніше монтажної піни. Рухається полотно по напрямних (вгору / вниз або з боку в бік), розташованим вздовж дверного отвору, і ховається в спеціальний короб, де намотується на приймальний вал.
Сталеве полотно міцніше на вигин і відноситься до розряду антивандальних моделей. Алюміній «податливий», зате він довговічний (не іржавіє) і дозволяє максимально полегшити конструкцію. Але є «рулони» з цілісних алюмінієвих стулок підвищеної товщини, які міцніше зразків з поліуретановим наповнювачем.
Піднімається і утримується полотно за допомогою ручного приводу, а опускається вниз під дією сили тяжіння, «пом'якшеної» пружинним механізмом. Ущільнювач, вставлений в направляючі, заглушає «зайвий» звук.
Закриваються ролети для гаража за допомогою замка з двома висувними ригелями, який монтують на останньому профілі полотна.
Рольставні - ворота (гаражні) особливої конструкції, які не дивлячись на всю свою легкість і мініатюрність, володіють відмінними захисними характеристиками. Цей факт навіть відзначають страхові компанії, які знижують розмір обов'язкових внесків для гаражів, обладнаних такими дверима.
За зовнішнім виглядом гаражні рольставні (фото ви знайдете в фотогалереї гаражів) нагадують своїх молодших «побратимів», що використовуються для захисту вікон. Дійсно, їх конструкція аналогічна, просто стулки віконних моделей значно менше (35-55 мм). Успішний досвід використання віконних «рулонів» наштовхнув на думку сконструювати таку модель для ефективного захисту дверей.
«Самохідні» рольставні: гаражні ворота автоматичні для зручності та економії часу.
Ручний спосіб відкриття/закриття гаражних воріт «йде» в минуле, поступаючись місцем швидкій і практичній автоматиці. Водієві, щоб потрапити в гараж, не потрібно виходити з машини, а всього лише віддати відповідну команду пультом дистанційного керування.
Автоматичні ворота рольставні - одні з найшвидших видів. Цикл роботи швидкісних моделей (повне відкриття або закриття) для стандартного отвору 2×4 м - всього лише 2,7 с.
Рушійною силою автоматичних «рулонів» є електропривід. Спеціальний пристрій в середині короба блокує полотно, тим самим замикаючи двері «на ключ». У разі відключення електропостачання або поломки механізму ворота знімаються з блоку (зсередини або зовні) спеціальним ключем.
Автоматичні рольставні можна «навчити» реагувати на перешкоди. Для цього на край полотна і по периметру дверного отвору монтують датчики, які фіксують предмет, який заважає закриттю воріт. Це стосується не тільки нерухомих, а й рухомих предметів. Така особливість корисна для сім'ї, де є маленькі діти і домашні тварини. Датчики, що реагують на рух, засічуть бешкетника і зупинять спуск полотна, не дозволяючи його защемити.
Електричний привід для рулонних воріт обійдеться в середньому від 350 $. Додаткові аксесуари для їх безпечної роботи - 30-40% від вартості самих воріт.
Переваги та недоліки гаражних ролетних воріт.
ПЕРЕВАГИ* Рольставні вписуються в будь-який гараж.
Для установки рулонних дверей потрібно мінімум місця, що дозволяє обійтися без кардинальної переробки дверного отвору. Завдяки компактності конструкції, вони вписуються в будь-який гараж (якщо його стеля не вище 4 м).
* Рольставні - стійкий «страж» порядку.
Зламати «рулони» - дуже важко, тому злодії воліють не зв'язуватися з цим видом дверей. До них легко підключити будь-який вид сигналізації, що робить їх фактично неприступним «бастіоном» для грабіжників. Навіть охоронні фірми зазначають, що: рольставні, автоматичні ворота-шлагбауми - це «класичний» набір спецобладнання для контрольованих точок доступу.
* Довга і «безхмарна» служба «рулонів».
Рольставні не вимагають додаткового догляду та постійних профілактичних ремонтів. Поломки механізму трапляються вкрай рідко, і то при некоректної експлуатації автовласника.
* Рольставні - це красиво і елегантно
Широкий вибір колірної гами, строгий і бездоганний зовнішній вигляд - все це робить рулонні ворота популярним дизайнерським рішенням для приватного домобудівництва. Їх можна гармонійно вписати під будь-який архітектурний стиль.
НЕДОЛІКИ
* Ролети - «холодні» ворота.
Рольставні не підходять для опалювальних гаражів. Навіть «утеплений» варіант воріт (стулка з поліуретановим наповнювачем) не зможе належним чином зберегти тепло з-за великої кількості щілин в полотні. Рулонні двері використовують усередині опалювальних приміщень (критих і підземних паркінгах) або для неопалюваних гаражів.
* Зимові «проблеми» рольставні.
Взимку стулки рольставні можуть обледеніти, що перешкоджає їх коректному відкриванню. Для цього слід постукати по полотну, тим самим звільнивши його від кромки льоду, і лише потім підняти ворота.
Ще одна актуальна зимова проблема - промерзання замку. Двері неможливо відкрити через заїдання ригелів. Рекомендується використовувати захисний спрей, що запобігає такій неприємності.
* Висока ціна рольставні
Чимала вартість рулонних воріт «гальмує» їх масову популяризацію серед автолюбителів. Але для вбудованих гаражів ця модель залишається однією з найбільш затребуваних.
Гаражні ворота рольставні: ціни та варіанти оформлення.
Важлива інформація, яка цікавить кожного автовласника, який бажає встановити рольставні ворота - ціна і способи їх обробки. Розраховують вартість рулонних дверей, орієнтуючись на площу дверного отвору.На ціну моделі (за 1 кв.м) впливають такі фактори:
1. Матеріал, з якого зроблені стулки (сталь або алюміній)
2. Вид ламелей (повнотіла або с наповнювачем, ширина стулки)
3. Декоративне оформлення воріт
Сталеві рольставні білого кольору (стандарт) обійдуться в середньому від 120 $ за 1 кв.м. Алюмінієві моделі дорожче сталевих зразків:
* На 35-40% (з поліуретановим наповнювачем)
* На 100-120% (цілісні і підвищеної товщини)
Що стосується декоративного покриття, то тут вибір широкий: будь-який відтінок кольору, малюнок. Наноситься фарба на стулки двома способами:
* Приклеюють полімерну плівку потрібного кольору
* «Гаряче» фарбування полімерною композицією
Другий варіант особливо «натуральний», оскільки ламелі, оформлені під цінну породу дерева, навіть важко відрізнити від оригіналу. На ворота рольставні забарвлені таким способом ціна вища на 30-40% від стандартної білої моделі. Трохи менше обійдеться кольорове пвх-покриття.
Як бачимо, задоволення не з дешевих, але корисні властивості «рулонів» з лишком компенсують витрачені кошти на покупку.
Особливості монтажу рольставні.
Найчастіше автовласники встановлюють моделі з рухом полотна «вгору/вниз». Короб, куди ховається рулон, монтують над зовнішньою стороною дверного отвору відкритим способом або вшивають в стіну. Необхідний простір над рівнем стелі 20-25 см. Для кріплення бічних профілів, за якими ковзає рулон, достатньо 15 см припуску з обох боків дверного отвору.Для запобігання обмерзання стулок над воротами облаштовують козирок, а в підлозі рекомендується замурувати обігріваючий електро кабель.