Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Оформлення спадщини на гараж


   1. Хто має право на спадщину?
   2. Документи, необхідні для оформлення спадщини на гараж

Оформлення спадщини на гараж.

Ті, хто стикався з процедурою оформлення спадщини, підтвердить, що це справа не проста. Юридична неопізнанность наших співвітчизників, небажання ще за життя подбати про належний порядок в документах, бюрократична тяганина - ось ті фактори, які змушують спадкоємців довго «бігати» між нотаріусом та державними інстанціями. А вже якщо між ними виникає суперечка, то з'ясування перетворюються на справжню сімейну «війну».

Оформлення спадщини на гаражЩоб уникнути всіх цих неприємностей, кожна людина ще за життя повинна визначитися з подальшою долею свого нажитого майна. Що стосується потенційних спадкоємців, то для них ми опишемо головні нюанси процедури.

Отже, відповідно до Цивільного Кодексу, спадщина - це все належне померлому майно (рухоме і нерухоме), його майнові права і обов'язки. Гараж - це об'єкт нерухомості, який так само відноситься до цього переліку. Але оформлення спадщини на гараж має один серйозний нюанс. Він повинен бути зареєстрований в Реєстраційній Палаті. Отримання державного сертифікату на право власності на гараж дає право ним розпоряджатися (продавати, дарувати, заповідати!). Якщо він не оформлений належним чином, то отримати таку спадщину традиційним способом не вийде. Вам належить доводити свої права в судовому порядку.

Хто має право на спадщину?

Є певна послідовність всіх потенційних спадкоємців, які претендують на майно померлої людини (спадкодавця). Вона відображає почерговість законних прав на спадщину:

   1. Першими претендентами є діти, дружини і батьки спадкодавця. У разі якщо хтось із цих спадкоємців не дожив до моменту відкриття спадщини, то їх частка переходить дітям (за правом представлення).
   2. Друга черга за братами, сестрами (рідними та зведеними) і бабусями, дідусями з обох сторін (по батькові й матері). Їхні діти успадковують частку за правом представлення.
   3. Третя черга відводиться за тіткою, дядьком померлого. Двоюрідні брати, сестри спадкують свою частину за правом представлення.

Усі наступні претенденти отримують своє право на частку тоді, коли немає родичів 1-3 черги. Спадкоємця визначають по близькості спорідненості (III - V сімейне покоління).

Процедура оформлення спадщини на гараж простіша, ніж, житлових об'єктів (квартира, приватний будинок). Для оголошення свого права на частку майна у спадкоємця є 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. З поважних причин термін може бути продовжений (наприклад: хвороба, тривале відрядження тощо).

Незважаючи на, здавалося б, значний часовий відрізок, краще справу не затягувати, оскільки бюрократичні перепони і отримання потрібних документів вимагає досить багато часу.

Якщо ви - маєте право на спадщину, то вам в першу чергу документально належить довести такі події:

    * Факт смерті родича (спадкодавця)
    * Ваше право (за законом чи по спорідненості) на гараж

Лише після цього нотаріус відкриє спадкову справу і (після подачі, перевірки потрібних документів) видасть свідоцтво про право на спадщину, що дозволяє переоформити споруду.

Опишемо детальніше кожен з цих кроків і «підводні камені», що перешкоджають швидкому отриманню необхідних довідок.

Крок № 1: Свідоцтво про смерть родича і зняття його з обліку.

Документ, що підтверджує факт смерті громадянина («свідоцтво про смерть»), видається РАГСом за місцем останньої реєстрації померлого. Дата видачі свідоцтва є точкою відліку терміну, відведеного на відкриття справи про спадщину. Для отримання документа в ЗАГС слід подати медичне свідоцтво про смерть, видане приватним лікарем або медустановою. Проблем на цьому етапі не виникає, тому що медична довідка стандартної форми і лікарі рідко помиляються при її написанні. Термін отримання свідоцтва про смерть - 1-2 дні.

Набагато важче «спілкуватися» з паспортним столом. Сюди слід звернутися з приводу зняття померлого родича з реєстраційного обліку. Для подачі заяви слід пред'явити:

  * Свій паспорт
  * Свідоцтво смерті родича

Навіть якщо ви найняли адвоката, який займається вашою спадщиною, цю процедуру краще виконати самому щоб уникнути труднощів. Будьте готові до того, що від вас можуть зажадати запит від нотаріуса. У такому разі доведеться спочатку відвідати нотаріуса і, пред'явивши свідоцтво про смерть родича, отримати необхідний для паспортного столу документ.

Процедура зняття з обліку займе мінімум один тиждень. Потім потрібно замовити довідку про те, що спадкодавець останнім часом проживав за даною адресою і виписку з будинкової книги.

Крок № 2: Візит до нотаріуса.

Оформлення спадщини на гараж вимагає відкриття спадкової справи нотаріусом за місцем останньої прописки померлого родича. Для того щоб перша бесіда з юристом пройшла «продуктивно», при собі слід мати:

    * Свій паспорт
    * Заповіт (якщо є) з обов'язковою позначкою про його правдивість від юриста, який складав і який затверджує його. Своєю печаткою він підтверджує той факт, що з моменту підписання документа не було змін, скасування або його нової редакції.
    * Свідоцтво про смерть родича, видане РАГСом
    * Довідка від паспортного столу про останнє місце проживання померлого
    * Виписка з будинкової книги. Іноді нотаріуси вимагають цей документ у розгорнутому вигляді, де слід докласти баланс особового рахунку померлого від бухгалтерії ЖЕКу. Якщо родич мав борги по комунальних платежах, то вам доведеться їх погасити, інакше довідку вам просто не випишуть.
    * Інші документи, що підтверджують ваше право на спадщину (свідоцтво про народження, шлюб, розлучення). Якщо ви змінювали прізвище, то слід в РАГСі взяти довідку про цей факт.
    * Якщо у вас є пільги, то обов'язково візьміть із собою документи, що підтверджують їх. Це дозволить в подальшому зменшити держмито, яка стягується при отриманні спадщини.

Озброївшись цим переліком документів, ви повністю готові до першого відвідування нотаріуса. Зазвичай він заздалегідь призначає час, так як робота займає досить тривалий відрізок часу.

Якщо всі необхідні довідки та документи в порядку, час подачі заявки не прострочено (6 місяців від дати, зафіксованої у свідоцтві про смерть спадкодавця), місце відкриття спадщини правильне, і ви підтвердили право на нього, нотаріус відкриє спадкову справу.

Це означає, що вам залишається зібрати правовстановлюючі документи на гараж, щоб належним чином переоформити його на своє ім'я.

Документи, необхідні для оформлення спадщини на гараж

Останнім кроком для переоформлення гаража на своє ім'я є збір документів, що підтверджують право власності спадкодавця на цей об'єкт нерухомості. Нотаріус готує відповідні запити в БТІ та Реєстраційну Палату.

Ось необхідний перелік:

    * Сертифікат на право власності на гараж
    * Документ, що підтверджує факт володіння нерухомістю: договір купівлі-продажу, дарування і т.п.
    * Якщо гараж кооперативний, то слід пред'явити членську книжку ГК та довідку про виплату відповідного паю та відсутність заборгованості (зареєстровану в БТІ).
    * Кадастровий паспорт на гараж. Якщо технічний план будови складено більше 5 років тому, то слід заново викликати фахівця для оформлення нової документації.
    * Оцінка інвентаризаційної вартості гаража. Для розрахунків береться кадастрова вартість об'єкта на день смерті спадкодавця.
    * Виписка з Реєстраційної Палати про право власності (відсутності обмежень на операції з нерухомістю: гараж не закладено, не арештовано і т.п.)
    * Довідка з Податкової інспекції, яка підтверджує відсутність заборгованості з податків (у випадку, якщо гараж спадкодавцеві подарували).

З усього списку найбільш проблемні пункти - новий технічний план та його оцінка вартості. Якщо на перший - йде багато часу (від 1 місяця), то від результату другого - залежить величина держмита, яку необхідно заплатити спадкоємцю.

Після подачі всіх документів нотаріуса і перевірки їх правильності (особливо це стосується вказівки однакових лінійних розмірів і площі приміщення у всіх довідках і виписках!), Вам видається свідоцтво про право на спадщину.

Пред'явивши його в Реєстраційній палаті та написавши заяву про реєстрацію своїх прав на гараж, ви через 1 місяць перерегіструєте споруду на своє ім'я та отримайте відповідний сертифікат про право власності.

З цього моменту ви є законним господарем гаража.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор