Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Визнання права власності на гараж


  1. Що якщо не визнати право власності на гараж?
  2. Йдемо до суду, якщо ...
  3. Як самостійно написати заяву до суду на визнання права власності на гараж?

Визнання права власності на гараж.

Кожний, хто стикався з проблемною ситуацією в сфері нерухомості, може підтвердити просту істину: «головна зброя власника-офіційний документ». Для власника «автобудиночка» - це право власності на гараж, яке підтверджує сертифікат, виданий Реєстраційною палатою. Держава суворо регламентує операції з нерухомістю, поступово привчаючи своїх громадян цивілізовано распоряджатися наявними активами.

Список документів для подачі в Реєстраційну Палату значний. Але, якщо немає можливості надати його в повному обсязі, залишається одне - визнання права власності на гараж в судовому порядку. Рішення вищої інстанції замінить відсутні документи і дозволить правильно оформити свію споруду.

«Не хочете звертатися всуд ... Що якщо не визнати право власності на гараж?»

Для захисту прав власника та вирішення спірних питань передбачено визнання права власності на гараж. В судовому порядку визначають законного господаря будівлі. Під час розгляду справи позивач надає докази (документи, свідчення свідків тощо), на підставі яких він хоче підтвердити своє право на нерухомість.

Про те, як написати заяву до суду на визнання права власності на гараж, поговоримо нижче. Зараз зупинимося детальніше на тих «незручності», які чекають господаря «автобудиночка», у разі відмови від правильного оформлення цієї споруди.

І. Земельне питання
Це найболючіша тема, оскільки земельні паї в радянські часи часто виділялися на умови вічного користування. Для полегшення процедури оформлення гаражів і дач, побудованих на таких умовах, був виданий закон про «дачну амністію». Він дозволяє за спрощеною схемою легалізувати свою будівлю і приватизувати землю під нею. Підтвердити це право найчастіше доводиться в судовому порядку, тому що влада не зацікавлена в розбазарюванні землі.

Власникам окремих гаражів для оформлення будівель «рекомендувалося» об'єднатися в ДКЗІ підписати договір оренди землі на 1-2 роки. Це позбавляло їх пільг, прописаних в «дачному» законі. Щоб визнати право власності на гараж, багатьом довелося йти до суду і таким чином побороти «бюрократичну машину».

Якщо власник гаража відмовляється від боротьби, то він ризикує втратити свою земельну ділянку. А це означає, що в недалекому майбутньому можна залишитися без гаража.

ІІ.Хозяін, але «без прав»
З 1998 року вся нерухомість підлягає державній реєстрації. Якщо у господаря немає всіх необхідних документів для оформлення, то визнання права власності на гараж в суді - останній шанс вирішити дану проблему.

Що чекає на тих, хто відмовляється від «легалізації»? Господар не зможе повноцінно розпоряджатися своєю нерухомістю: ні продати, ні подарувати, ні заповідати, ні здати в оренду. Всі угоди з неоформленим гаражем будуть визнані недійсними.

ІІІ. Ризик опинитися біля «розбитого корита»
Наші громадяни не звикли звертатися до суду. Туди йдуть лише в крайніх випадках, коли справа настільки занедбана, що розплутувати «клубок» доводиться довго. Спірні питання не завжди вирішуються на користь позивачів, оскільки на визнання права власності часто претендують ті, хто незаконно купив чи побудував гараж. Не всі господарі вчасно дбають про легалізацію своєї споруди, що призводить до неприємностей в майбутньому.
Наведені аргументи вагомі, і варто задуматися про наслідки своєї «байдужості» до законів.

У судовій практиці вже позначилися типові випадки, які змушують громадян звернутися у вищу інстанцію для того, щоб визнати своє право власності на гараж.

Йдемо до суду, якщо ...

Гараж відноситься до розряду самовільних будівель.
Дефіцит «машиномісць» часто призводить до самозахоплення земель, що оточують гаражні кооперативи. Добудовані самобуди навіть включалися в ці об'єднання. Їм присвоювалися номера, а господарям видавалися «гаражні» паспорта. Але на перевірку виявлялося, що прав на земельну ділянку для будівництва немає. Оформити такий гараж без суду неможливо.

Термін «самовільна споруда» використовується у випадках, коли:

    * Споруда зведена на земельній ділянці, що не виділялася для цих цілей
    * Під час будівлі порушувалися будівельні норми або були відхилення від початкового проекту
    * Не було дозволу на будівництво

Якщо раніше такі гаражі мали зносити, то тепер є можливість легалізувати споруди, які не порушують права інших осіб і не погрожують життю оточуючих.

Простіше сказати, якщо є можливість орендувати або викупити землю під «автобудиночок», то визнання права власності на гараж за допомогою суду - єдина можливість його легалізувати.

Гараж в новобудові.

Багато громадян беруть участь у пайовому будівництві, яке обходиться набагато дешевше, ніж придбання готового об'єкта нерухомості. Якщо споруда вашого гаража велася на основі інвестиційного договору, то забудовник бере зобов'язання провести процедуру оформлення вашої власності самостійно.

Але якщо у підрядника є «проблеми» з адміністрацією міста або держкомісія не приймає об'єкт в експлуатацію, то чекати результату доводиться довго (іноді кілька років). Щоб прискорити цей процес, краще звернутися до суду. Вища інстанція врахує всі ваші аргументи і прийме правомірне рішення. Якщо забудовник за умовами договору стягував плату за оформлення права власності на гараж, то можна одночасно вимагати свої гроші назад. Теж стосується розтрат на адвоката, судові витрати і моральний збиток.

Гараж в спадщину.
Типова ситуація: «споруда побудована в радянські часи ще батьками, які померли, не встигнувши її зареєструвати».
Спадкоємцям належить довести своє право володіння, провівши всю процедуру самостоятійно. Тут можливі два варіанти дії. Слід добре зважити, як правильно написати заяву в суд: чи варто подавати на визнання права власності на гараж або ж акцентувати увагу на право спадщини. У цьому випадку краще звернутися за допомогою до юриста.

Втрата правовстановлюючих документів на «автобудиночок»
Досить поширена ситуація, коли на руках у власника гаража є лише виписки та копії документів, а самі оригінали не збереглися. В Реєстраційній Палаті необхідно подати ксерокопії паперів, завірені нотаріусом, а для цього потрібно пред'явити оригінали, які пропали. Що робити? Звертатися до суду. Його рішення заповнить «пролом» в недостатньому пакеті документів для оформлення власності гаража.

Захоплення вашого майна або опротестування укладеного договору (купівлі-продажу, оренди тощо)
Ситуації, коли на гараж претендують декілька власників, вирішуються лише в судовому порядку. Вони виникають через неправильно оформлених договорів купівлі-продажу або оренди. Суд вислухає аргументи сторін і винесе рішення на користь кого потрібно визнати право власності на «спірний» гараж.

Як самостійно написати заяву до суду на визнання права власності на гараж?

Ті, хто змушений шукати правду в суді, стикаються з певними труднощами. Це достаток малозрозумілих юридичних термінів і заплутаність законів. Як написати заяву до суду на визнання права власності на гараж? Це питання найчастіше задають на спеціалізованих форумах юристів.

Існує готова форма позовної заяви, яку легко знайти в інтернеті. Його структура така:

   1. «Шапка», де вказані дані і реквізити подавця, судової інстанції
   2. На початку заяви описуються обставини і аргументи у справі
   3. Далі слід перерахувати по пунктах ваші вимоги
   4. Окремим списком вказують документи, що підтверджують правомірність вашого позову
   5. Підпис і дата

Основне правило при складанні заяви до суду: менше - «води», більше - по суті справи. Чітко й аргументовано викладайте ваші вимоги. Постарайтеся зібрати максимальну кількість документів, що підтверджують ваші слова, так як переносяться судові розгляди в зв'язку з необхідністю донести ту чи іншу довідку.

Термін розгляду справи по визнанню права власності на нерухомість: 2 місяці.

Незважаючи на, здавалося б, просту форму позовної заяви, багато автовласників не знають, як правильно написати заяву до суду на визнання їх права власності на гараж. Заявлені вимоги позивача повинні відповідати наявної законодавчої бази, а лише юрист може правильно підказати ту норму закону, на яку слід опиратися саме у вашому випадку.

ЗАПАМ'ЯТАЄТЕ!
Неправильне визначення своїх позовних претензій веде до відмови у розгляді справи.

Наступним важливим моментом є правильне визначення відповідача за позовом. Найчастіше це не конкретна особа, а забудовник (що взяв на себе зобов'язання оформити власність) або місцеві органи управління. Помилка у визначенні може призвести до відмови або затягуванні справи, так як доведеться «докопуватися» до істинного «винуватця» виниклих у вас претензій.

ВАЖЛИВО!
Слід знати, в якій судовий орган звернутися. Для цього буде корисна така підказка:
Арбітражний суд - для підприємств і підприємців.
Районний суд - для фізичних осіб
Мировий суддя - для фізичних осіб

ПОРАДА!
Якщо має бути серйозна «боротьба» за свої права, то скористайтеся послугами досвідченого юриста. Самостійно позов можна скласти тільки "по аналогії", маючи в арсеналі зразок успішного завершення схожого судового розгляду.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор