Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Оформлення землі під гаражем


   1. Я і так господар гаража. Навіщо мені ця морока?
   2. Реєстрація - перший крок для оформлення землі під гаражем
   3. Як не потрапити в халепу і правильно оформити землю під гаражем?
   4. Які документи потрібно підготувати для оформлення землі?

Оформлення землі під гаражем.

Земельне питання - гостра проблема для постійно зростаючих міст. Перед місцевою владою стоїть завдання раціонально використовувати кожен клаптик землі, тому найчастіше громадянам виділяються ділянки на умові короткочасної оренди (1-2 роки).

Щоб бути повноцінним господарем своєї нерухомості, краще землю під спорудою приватизувати, викупивши її з муніципальної власності.

Грамотного власника будівлі особливо цікавить це питання. Оформлення землі під гаражем захищає від рейдерського захоплення, прикритого «благородною» і раціональною метою. Занадто привабливим виглядають в очах «загарбників» чималі земельні ділянки в межах міста, зайняті під гаражі.

Багато автовласників, дізнавшись про багатоетапність і послідовность оформлення земельної ділянки під гаражем, не бажають вплутуватися в це «болото». Особливо це стосується невеликих міст, де захоплення земельних ділянок під гаражем здається нереалістичним.

Скажімо однозначно - відкладати таке питання не можна. Чому? Ось вам ряд проблем, що випливають через недбалість автовласників.

На ділі - «господар», на практиці - «користувач»

Так, ви є фактичним господарем гаража, але не можете розпоряджатися своєю нерухомістю. Всі угоди: купівля-продаж, оренда, дарування, заповіт - неможливо офіційно укласти без належної реєстрації гаража. Невідомо, як складуться життєві обставини, але такі незручності «проявляються» в самий невідповідний момент.

Легалізація самобуду.

Що стосується самовільно встановлених гаражів, то їх «доля» цілком залежить від можливості орендувати або приватизувати землю під ними. Багато господарів сподіваються на давність споруди, але закон не передбачає в такому разі «амністії». Навпаки, до жовтня 2006 року всі об'єкти, побудовані без належного дозволу і відведення землі, підлягали знесенню. Поправка до законопроекту дозволила використовувати єдиний шанс легалізувати такий гараж - визнання права власності в суді. Зробити це можна лише за умови отримання правовстановлюючих документів на землю.

Земля дорожчає ...

Ще одним важливим аргументом на користь швидкого оформлення землі є її постійно зростаюча ціна. Якщо на початку процесу приватизації кадастрова вартість була, можна сказати, символічною, то тепер за викуп ділянки доведеться викласти чималі кошти.

Реєстрація - перший крок для оформлення землі під гаражем.

З 1998 року запроваджено реєстрацію права власності на нерухомість, завдяки якій ведеться суворий державний контроль над усіма будівлями. Кожному власнику видається сертифікат, що підтверджує «легальність» споруди. З цієї процедури і слід почати, якщо мова йде про приватизацію землі під уже побудованим гаражем.

Багато громадян плутають поняття «реєстрація» і «приватизація».

Наприклад, господар гаража отже є його власником, так як постійно користується ним. Але, зареєструвавши свій гараж, він отримує можливість розпоряджатися об'єктом нерухомості (продати, обміняти, заповісти або подарувати). Приватизація ж полягає у викупі державного майна.

Оформлення гаража у власність підтверджує законність спорудження, так як передбачає подачу такого пакета документів:

    * Дозвіл на будівництво
    * Технічний план гаража
    * Договір про виділення земельної ділянки під будівництво гаража
    * Заява та квитанцію про оплату мита

Якщо гараж кооперативний, то до списку додаються правовстановлюючі документи цього об'єднання (статут, довідка про виплату свого паю, розпорядження про виділення кооперативу землі тощо).

Як бачимо, слід документально підтвердити всю «біографію» вашого гаража, що на практиці не завжди легко. Спливають різні нюанси (брак документів через їх втрати, самобуд, проблеми реєстрації гаража в новобудові і т.п.). У такому випадку Цивільний Кодекс передбачає можливість судового визнання права власності на гараж.

Як не потрапити в халепу і правильно оформити землю під гаражем?

Залежно від конкретної ситуації, є кілька шляхів вирішення завдання. Розглянемо найпопулярніші з них.

«Дачна амністія» - стань господарем землі безкоштовно

Для тих, кому в радянські часи земля була виділена на умови вічного користування, отримали можливість безкоштовно приватизувати її (якщо на руках є відповідний акт про виділення землі до 30 жовтня 2001 року). Таке право їм дає закон про «дачну амністію», що дозволяє провести процедуру за спрощеною схемою.
Але не все так просто. Коли власник проводить розвідку, як оформити землю під гаражем, йому нав'язливо рекомендують вступити в кооператив. Але об'єднання не підпадає під дію «дачної амністії» і замість власної ділянки ви в кращому випадку станете співвласником земельного паю, що належить кооперативу. У гіршому варіанті - лише орендарем.

Знайома ситуація? Тоді готуйтеся до судового позову, адже тільки таким способом можна відстояти своє законне право і побороти бюрократичну «хитрість».

Проблема «дворових» гаражів.

Політика місцевої влади така, що хаотично розміщені гаражі в спальних районах поступово скасовуються. Найчастіше справа стосується переносних споруд, традиційно розміщених у дворах. Їх переважна кількість - самовільні споруди. Розраховувати на приватизацію землі не варто, якщо розташування гаража порушує права інших осіб або загрожує їхній безпеці.

Але вихід є. Якщо ви бажаєте отримати машиномісце поблизу багатоповерхового будинку, то слід організувати збори його власників. Коли більше 50% колективу буде не проти такого будівництва, то у вас з'явиться шанс. Звернувшись в кадастрову палату для межування паю, ви отримаєте відповідь, чи можна провести оформлення земельної ділянки. Рішення залежить від об'єктивних причин: вид гаража (капітальний або «легкий»), розташування комунікацій і т.п.

Кооперативні гаражні «баталії».

Від гаражного кооперативу процес оформлення землі вимагає організованих дій усього колективу. По-перше, всі мають отримати державний сертифікат, що підтверджує їх право власності на гараж. Потім на загальних зборах приймається рішення про приватизацію землі.

На цьому етапі найчастіше всередині колективу починається «бунт». Кооператив викуповує відразу всю земельну ділянку (неподільну!), а кожен член стає власником його певної частки. Через дорожнечу процесу і нерозуміння законодавства виникають гарячі суперечки всередині об'єднання.

Скажімо так: іншого шляху стати господарем землі для кооперативу немає. Або викуповується вся ділянка або всі миряться з договором оренди. Багато об'єднань йдуть на жорсткі заходи відносно незгодних, внісши в свій статут норму про виключення тих, хто не згоден з рішенням колективу, яке прийнято більшістю голосів.

Які документи потрібно підготувати для оформлення землі?

Точний список необхідних документів слід уточнити безпосередньо в місцевій адміністрації. Справа в тому, що він може дещо відрізнятися. Ось те, що потрібно обов'язково підготувати:

    * Заява (від себе або кооперативу) до місцевого органу самоврядування
    * Копія паспорта заявника (заявників)
    * Копія сертифіката про право власності на гараж (для кооперативу копії сертифікатів усіх членів об'єднання)
    * Правовстановлюючі документи на землю (договір оренди, виписка з ЕГРП)
    * Кадастровий паспорт ділянки (якщо право на землю отримано до 30 жовтня 2001 р., то межування можна не проводити)

Усі ксерокопії слід завірити в нотаріуса.
Термін розгляду заяви - 1 місяць.




Поиск

Календарь

«  Март 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор