Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Пальовий фундамент


<Пальовий фундамент своїми руками.

Автовласники, у яких під будівництво гаража відведена ділянка з нестійким грунтом, змушені змиритися з додатковими витратами на роботи нульового циклу. Рухомий і «різношерстий» грунт не залишає шансів заощадити, оскільки для будівництва капітальної споруди слід дістатися до її твердого і міцного пласта. А він може бути дуже глибоко!

Оптимальним варіантом облаштування «підошви» гаража в таких непростих умовах є стовпчастий фундамент палі: ціна прийнятна, він не вимагає проведення глобальних розкопок на ділянці, а дозволяє швидко і, головне, просто побудувати глибоку і надійну «основу» під гараж.

Наземна частина стовпчастого пальового фундаменту нічим не відрізняється від стандартних «тумб», так часто застосовуваних для опори легких збірних споруд. Але ось під землею у нього довгі «ноги», що йдуть на глибину 5 - 20 м. Така конструкція «основи» забезпечує надійний плацдарм для «коробки» будівлі. Адже устрій пальового фундаменту нейтралізує дію «норовистого» грунту і захищає споруду під час сезонних грунтових «струсів».

Будова пальових фундаментів і їх конструктивні особливості.

Основним елементом «підошви» такого типу є палі, конструктивні особливості яких вельми різноманітні:

    * По геометричній формі палі: круглі, прямокутні, пірамідні
    * За внутрішньою «начинкою» палі: пустотілі, цільні
    * За матеріалом, з якого виготовлені палі: металеві, дерев'яні, залізобетонні, бетонні

Різні види пальових фундаментів відрізняються між собою механізмом дії на грунт: весь секрет полягає в принципі роботи опорних «ніг».

Розрізняють:

    * Пальовий фундамент на підпірних палях.
      Для цього виду пальового фундаменту «стовпчики» досягають твердого шару грунту і упираються в нього. Будівля міцно стоїть на «ногах» і практично позбавлена усадки.

    * Пальовий фундамент на висячих палях.
      Для установки пальового фундаменту на ділянці, де досягти твердого шару грунту вельми проблематично, використовують метод заклинювання «стовпів». Палі щільно забивають в нестійкий шар грунту, змушуючи їх як би «висіти» в ньому. Такий «щільний» контакт сприяє передачі навантажень в землю, які гасяться за рахунок сил тертя.

Ще одна відмінність, що характеризує різні типи пальових фундаментів - метод установки робочих паль. За цією ознакою розрізняють:

    * Пальовий фундамент на буронабивних палях.
      Цей тип пальового фундаменту вимагає попередньої вирізки отворів під палі. Ями проробляють ручним або автоматичним буром, а потім закладають готові палі або формують їх із залізобетону.

    * Пальовий фундамент на забивних палях.
      Для такого фундаменту палі забивають в грунт за допомогою спеціальних установок. Під ударом загострений «стовп» прорізає пласти землі і опускається до заданої відмітки.

    * Пальовий фундамент на гвинтових палях.
      Установка пальового фундаменту такого типу виконується вручну або автоматично. Паля зовні нагадує шуруп величезних розмірів, який просто вкручують в грунт.

Наступна відмінність полягає в наземній частині конструкції, так як зробити фундамент палі стійкішим допомагає ростверк. Це перемичка, яка жорстко сполучає між собою наземні стовпці, утворюючи «підставку» під «коробку» будівлі. Точки з'єднання паль з ростверком називаються вузлами пальового фундаменту.

Пальові «підошви» відрізняються між собою методом облаштування «перемички».

Розрізняють:

    * Пальовий фундамент з монолітним ростверком.
      Ростверк заливають з армованого бетону безпосередньо на будмайданчику, використовуючи знімну опалубку.

    * Пальовий ростверковий фундамент зі збірною «перемичкою».
      Для формування ростверку використовують готові залізобетонні або дерев'яні перемички, які скріплюють між собою на вершині паль.

Вельми поширена технологія гібридної «підошви». Наприклад, пальово стрічковий фундамент - це комбінація з підземних паль, що упираються в малозаглиблену стрічкову «основу». Це дозволяє стабілізувати її на нестійкому водонасиченому грунті і запобігти сильній усадці. Аналогічно поєднують плиткову «основу» з
палями, що йдуть углиб ребрами.

Для влаштування будь-яких глибоких пальових фундаментів, так чи інакше, потрібно залучення допоміжної техніки. А це тягне за собою додаткові витрати. Але все ж технологія пальового фундаменту на сьогоднішній день залишається оптимальним рішенням для ділянок з важкими геологічними умовами.
Для того щоб ближче розглянути фундамент палі - фото і відео допомоги на нашому сайті.

Які переваги пальового фундаменту для малоповерхового будівництва?

При всій дорожнечі робіт нульового циклу вимальовуються відчутні переваги пальового фундаменту, що компенсують цей недолік:

    * Швидкість спорудження.
      Пальовий фундамент для малоповерхового будівництва, де використовуються готові заводські «стовпи», є самим швидкісним методом робіт нульового циклу. Навіть проста збірна стовбчаста «основа» не може зрівнятися з ним за швидкістю монтажу. Наприклад, пальово гвинтовий фундамент, відгуки про який від фахівців досить втішні, монтується протягом 1-3 діб. Для невеликого гаража цілком реально закінчити установку за один робочий день.

    * Земельні роботи зведені до мінімуму.
      При облаштуванні будь-якої іншої «основи», будівельники змушені добряче «окопатися» в землі. Головна перевага пальового фундаменту - при його установці робочі фактично позбавляються від земельних робіт. Паля сама пробиває собі шлях у грунті або за допомогою бура під неї вирізують відповідний отвір.

    * Роботи виконуються у будь-яку пору року.

      Абсолютна незалежність від погодних умов зробила таку «основу» популярною для місцевостей з суворим кліматом. Устрій пальових фундаментів у вічній грунтах - найпопулярніший і найдоступніший метод опори будинків на далекій півночі.

Треба зазначити, що розрахунок пальових фундаментів для складних грунтів порівняно з «класикою» доводить їх економічну вигоду. Так, це дорогий метод, але всі інші більш дешеві варіанти втрачають свою привабливість на нестійкому грунті.

Для економії розтрат при малоповерховому будівництві є можливість відмовитися від залучення спецтехніки та облаштувати пальових фундамент своїми руками. Природно, не всі способи її будівництва доступні для початківця. Наприклад, фундамент палі, технологія якого передбачає забивання паль, встановлюють тільки автоматично, тому найчастіше застосовуються для будівництва багатоповерхових будинків. Але є кілька способів цілком під силу для самобуду. Ось на них ми і зупинимося детальніше, зробивши акцент на таких проблемах:

    * Розрахунок і проектування пальових фундаментів: основні параметри, які впливають на його якісні характеристики.
    * Основні документи, на які слід опиратися при будівництві пальового фундаменту.
    * Пальові фундаменти для малоповерхового будівництва: оптимальні способи облаштування.
    * Приклад розрахунку пальового фундаменту для гаража.
    * Будівництво пальового фундаменту під гараж: нюанси виконання робіт.

Все, що потрібно для проектування пальового фундаменту.

Всі норми і правила для будівництва та проектування зібрані в БНіП: пальові фундаменти так само «підпорядковуються» цій будівельній «конституції».

Тут чітко вказано головне «табу» для такої «підошви»: розрахунок можливий тільки за результатами пошукових робіт на ділянці, виконаних фахівцем.

Допомога з проектування пальових фундаментів не даремно вказує на обов'язковість геологічної розвідки, адже більшість даних для обчислювальних формул підбирається відповідно до типу грунту та його якісним характеристикам. До того ж розрахунки по деформації і усадки пальового фундаменту вимагають граничної точності вихідних даних.
Вишукувальні роботи дають нам:

    * Якісну характеристику видів грунту на ділянці.
    * Рівень розташування грунтових вод і його сезонні коливання.
    * Глибину промерзання грунту для даного регіону.

Проектування і устрій пальових фундаментів - завдання для профільних фахівців. Достаток математичних розрахунків і формул здатні погубити бажання займатися цим питанням у найзавзятішого початківця. Краще і спокійніше, якщо проект пальового фундаменту вам зробить під замовлення архітектор. Занадто велика ймовірність «ляпу», який фатально вплине на будівлю в майбутньому.

Навіть у тому випадку, коли ви зможете врахувати всі можливі навантаження, а саме:

    * Вага майбутнього гаража з усією «начинкою» (в тому числі вага машини),
    * Сезонні та вітрові навантаження,
    * Динамічне навантаження,

Та слід врахувати ще такі важливі дані, як:

   1. Розрахунок просадки пальового фундаменту
      Для паль-стійок просадка пальового фундаменту невелика (1-3 см), але в інших варіантів облаштування цей параметр потрібно визначити заздалегідь. Це дозволить при проектуванні «коробки» споруди пом'якшити ці негативні наслідки.

   2. Розрахунок пальових фундаментів по деформаціям.
      Виконується з урахуванням довжини стін і її жорсткості на вигин, навантаження на фундамент (на 1 м) і висоти паль над поверхнею землі. Додатково для розрахунку пальових фундаментів слід знати щільність грунту і його модуль деформації (визначається за таблицями за його типом).

Це ще раз доводить, що без вишукувальних робіт неможливо виконати правильне проектування та влаштування пальового фундаменту. Що стосується самостійного розрахунку, то це практично неможливо через достатку нюансів, відомих лише досвідченому фахівцеві.

Навіть якщо ви подужаєте прочитати посібник з проектування пальового фундаменту, це не наділить вас магічним умінням швидко і правильно вирішити цю непросту задачку. Архітектори за час навчання не раз помилялися у своїх розрахунках і вчилися уникати помарок довгих 5-6 років.

Краще відведіть собі роль активного співучасника під час розробки креслення «основи», а для цього слід розібратися в алгоритмі розрахунків, які виконує фахівець, готуючи ваш проект пальового фундаменту.

Як краще зробити фундамент палі для саморобного гаража.

Після тісного співробітництва з архітектором, у вас на руках є документація, що детально описує гаражний фундамент палі: креслення і приблизний кошторис на роботи нульового циклу. Так як вірний спосіб заощадити - мінімізувати втручання спецтехніки і виконати установку паль вручну, то розглянемо декілька популярних «в народі» типів саморобних пальових «підошв».

Облаштування пальово-ростверкого фундаменту.

Для самостійного будівництва «підошви» гаража застосовують пальовий фундамент з ростверком, який виливають з монолітного залізобетону безпосередньо на будмайданчику. Це більш трудомісткий і довгий спосіб, але виправдовує себе з економічної точки зору. Кошторис на фундамент палі такого типу скромнішим в середньому на 40-50%, ніж з готовими «запчастинами». Заводські палі і збірний «пояс» з блоків залізобетону (або металевих таврових балок) - серйозна стаття витрат, до того ж без допомоги робочої бригади і вантажопідйомної техніки не обійтися.

Оптимальний спосіб самостійного облаштування пальовий «основи»: сформувати палі з моноліту (з арматурним каркасом), а після набору їх міцності аналогічно побудувати ростверк. Отвори під «стовпці» вирізають за допомогою ручного бура, але слід врахувати, що максимальний його діаметр - 30 см. Якщо буде потрібно більш масивні палі, то доведеться скористатися автоматичним обладнанням.

Головні претензії до цього виду фундаменту - вимушені щілину між «коробкою» гаража і землею. Пальові фундаменти з монолітним ростверком не можна опускати нижче 30 см від нульового рівня, замаскувати отвір можна за допомогою фальш цоколя з пластику.

Пальово-стрічковоий фундамент.

Стрічковий фундамент гаряче любим будівельниками, так як ця технологія робіт нульового циклу досконально вивчена народом і обкатана на практиці. В умовах, коли його облаштування проблематично через надмірне водонасичення грунту, використовують удосконалений гібрид «2 в 1»:

    * Під землею встановлюють палі, згідно з проектом пальового фундаменту
    * Поверх облаштовують незаглиблену стрічкову «основу», в яку врізаються палі.

У такому формуванні «основи» проглядається явний розрахунок замовника «вбити двох зайців»: пальово стрічковий фундамент дозволяє заощадити «під землею» і одночасно облаштувати стандартний цоколь будівлі. Не всі забудовники в захваті від гуляння вітру під «коробкою» гаража. Адже стандартний фундамент палі з ростверком для невеликої споруди передбачає його підйом на 30-60 см.

Облаштування звичної стрічкової основи спрощує хід робіт, так як сформувати надійну «перемичку» для початківця будівельника досить важко.

Розрахунок пальово стрічкового фундаменту виконується з урахуванням насичених вологою грунтів. Це плаваюча "підошва» з «якорями», які стабілізують її під час сезонних струсів.
/span>

Пальово-нарізний фундамент.

Це найшвидший спосіб облаштування «підошви» гаража. Для пальово гвинтового фундаменту не потрібно ніяких підготовчих робіт: «шурупи» можна відразу ж закручувати в грунт. Якщо довжина паль не перевищує 1 м, то їх монтаж виконується вручну (за допомогою штанги або спеціального ключа).

За відгуками будівельників у пальово гвинтового фундаменту склалася бездоганна репутація, завдяки таким надійним виробникам витратного матеріалу, як фірма «Krinner». Німці вдосконалили форму паль і розробили широкий асортимент «гвинтів» під різні типові проекти будинків.

Гвинтова «підошва» підходить для всіх видів грунту (крім скельного), її монтаж легко виконати навіть в суворих погодних умовах. Тому для влаштування пальових фундаментів у вічній грунтах використовують саме цю технологію. Вони встановлюються у важкодоступних місцях і без відчутної шкоди навколишньому середовищу.

Є кілька обов'язкових правил монтажу паль. Наприклад, для розрахунку пальового фундаменту потрібно точно знати рівень промерзання грунту, тому що гвинти повинні опуститися нижче за цю позначку.

Розглянемо практичний випадок будівництва дерев'яного гаража з бруса 150х150 мм з параметрами «коробки» 4х6 м і висотою стін - 3,5 м.

Грунт нормальний, тому паля повинна бути опущена на глибину 1,20 м (рівень промерзання грунту - 1 м).
Загальна сума всіх навантажень (вага «коробки», снігова, вітрова динамічна навантаження) - 19,5 тонн. Нормальний крок між палями - 1,5-2,5 м.

Тобто, оптимальне число «стовпців» під гараж - 9-12 шт. Розділивши їх відповідне кількість на загальне навантаження, дізнаємося потрібні параметри палі.

Як самостійно побудувати стрічковий фундамент палі?

Зупинимося докладніше саме на цьому гібридному вигляді основи, оскільки його найлегше втілити в життя (у інтернеті чимало аматорських фото, що відображають роботи з облаштування цього комбінованого пальового фундаменту).

Застосовують метод «2 в 1» для ділянок з нестійким водонасиченим грунтом. Так само він дозволяє добре зміцнитися на похилій поверхні робочого будмайданчика.

Основні етапи будівельних робіт включають:

    * Риття траншей під незаглиблений стрічковий фундамент.
      Знімають 5-10 см м'якої землі і проводять розмітку ділянки. Риють траншеї і укладають в неї дренажну «подушку» (пісок + щебінь - 15-20 см).

    * Вирізка буром отворів під палі.
      По центру майбутніх бетонних стрічок буром вирізують отвори під палі. Товщина стовпця повинна бути приблизно 1/3 ширини стрічкового фундаменту. Стандартний крок для установки паль - 2 метри.

    * Заливка паль.
      Найпростіший спосіб: загорнути в трубочку руберойд, скріпивши його волосінню. «Труба» повинна виступати із землі приблизно на 1/3 висоти цоколя.

Гідроізоляція пальвих фундаментів  - запорука їх довговічності. Особливо слід бути обережними при заливці палі. У верхній частині використовувати подвійний шар гідроізоляції. Це захищає залитий бетон від швидкої втрати вологи, що неминуче, якщо позбавити його від захисної «оболонки».

Зробивши з гідроізоляції пальового фундаменту трубу, поміщаємо в її порожнину арматурний каркас: 2-3 вертикальних прута перетином 10-12 мм, закріплені вертикальним дротом товщиною 6 мм (кожні 50 см).

      УВАГА!

      Арматурні прути повинні виступати з труби приблизно на 15-20 см (або ½ висоти цокольної частини стрічкового фундаменту).

      Бетон заливають по 25 см і ретельно вібропресують, заповнюючи трубу до верху.

    * Установка опалубки і арматури для стрічкового фундаменту.
      Монтують стандартну дерев'яну опалубку і в середину вставляють арматурний каркас. Особливу увагу приділяють пальового фундаменту: прути, що стирчать з труби прикручують до вертикальної та горизонтальної арматури стрічкової основи.

    * Заливка стрічкового фундаменту.
      Далі дії стандартні для формування такого типу «підошви». Докладніше можна прочитати в розділі «Стрічковий фундамент своїми руками».

Головне, що турбує початківця, що хоче залити стрічковий фундамент палі - вартість робіт нульового циклу. В середньому на його облаштування буде витрачено 25-30% всього бюджету будівництва. Для зменшення загальної вартості пальового фундаменту важливу роль відіграє ціна бетону. Для цього не слід вкладати зайві гроші в його компоненти, точно розрахувавши оптимальну марку розчину.




Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор