Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Плитний фундамент


 Якщо на ділянці, відведеній під будівництво гаража, грунт однорідний, то, вважай, вам пощастило. Вибрати раціональний спосіб  облаштування фундаменту буде не так вже й складно. Але що робити, якщо земля попалася з «норовом»? Грунт різношаровий і при копанні ями можна переконатися в численних його перепадах: то легко пораєся з м'яким і піддатливим «тістом», то зав'язнеш в болоті або пихкаєш над скам'янілої брилою. Причому закономірностей в такій мінливості немає, і сюрпризи вилазять один за іншим. До того ж грунтові води розташовані дуже високо. Як же «укоренити» в таких умовах гараж?

Плитний фундамент - ось панацея проти земельних «негараздів». Саме цей тип «основи» обирають для зведення гаража на складному грунті.

 Будівництво плитного фундаменту можна порівняти з облаштуванням рятувального плоту. Дійсно, він гойдається на «хвилі», піднімаючись і опускаючись під час сезонних рухів грунту. Через такі властивості плитний фундамент називають плавучим. Основа рівномірно розподіляє стискаючі сили по всій поверхні, тим самим зменшивши тиск в кожній його точці. Протягом декількох років грунт під будовою всядеться і утрамбується, що знизить його «плавучість».

 Будівництво плитного фундаменту - дорогий метод, але для «складної» ділянки є раціональною знахідкою, оскільки інші способи припускають ще більші витрати.

Яка конструкція плитного фундаменту?

 Він являє собою суцільну (або гратчасту) залізобетонну плиту різної товщини, пронизану арматурою. Плитний монолітний фундамент заливають на всю площу основи будівлі, а його наземна частина служить підлогою для внутрішнього приміщення. Це найоптимальніший варіант «підошви», оскільки додаткове облаштування підвалу (цоколя) веде до солідних витрат. Щоб передбачити комору, доведеться сформувати подвійну основу гаража: суцільний плитковий фундамент, а поверх - бетонні «стрічки». Але якщо дуже потрібен підвал, то іншого способу його облаштування для ділянок зі «складним» грунтом немає.

 Особливо корисно плавуче «плато» для місцевостей, що відрізняються суворим кліматом, де велика глибина промерзання грунту. Тут не дотримуються «зобов'язалівки» і не риють бездонні котловани у пошуках «теплого» шару землі, а вважають за краще будувати незаглиблений плитний фундамент (40-50 см). Монолітна плита, утеплена з усіх сторін, дозволяє звести міцний і довговічний гараж (або іншу будівлю) і ефективно захищає його від промерзання.

Основні етапи робіт по зведенню плитного фундаменту

 Керівництво з проектування плитних фундаментів наказує дотримуватися строгих розрахунків при підборі потрібних параметрів плити. Це дозволить уникнути зайвих витрат або «шкідливої» економії на якості.

Опишемо послідовність будівництва фундаменту такого виду для тих, хто планує зайнятися його облаштуванням самостійно:

    * Формують дренажну «подушку» (щебінь + пісок). Підстилкові шари добре вирівнюють і утрамбовують.
    * Виконується гідроізоляція плитного фундаменту: дренажну «подушку» покривають шаром вінілової плівки або руберойду. Рекомендується сформувати двошаровий настил «водяного» захисту.
    * Поверх гідроізоляції виконується утеплення плитного фундаменту: всю поверхню накривають пінопластом ПСБ-35. Листи фіксують клейкою стрічкою, щоб запобігти їх випадковому зсуву. Аналогічно захищають боковини майбутнього фундаменту.
    * Наступний етап - армування плитного фундаменту. Поверх утеплювача укладають армуючу сітку, що складається із залізних прутів, пов'язаних дротом.
    * Вся поверхня заливається шаром бетону. За допомогою вібропресу або ручної «сапи» з суміші видаляються бульбашки повітря.

 Така схема плитного фундаменту використовується для місцевості з суворим кліматом, де утеплювач підвищує рівень промерзання грунту навколо будівлі. Додатково з боків облаштовують утеплене вимощення.

 Якщо клімат ближче до середнього, то технологія плитного фундаменту дозволяє прибрати теплоізолятор, підкладений під плиту, залишивши захищеними лише її боковини. Що стосується збільшення стійкості «підошви» на сипучих грунтах, то рекомендується доповнити конструкцію підсилюючими ребрами. Стандартний проект плитного фундаменту для житлового будинку передбачає зубці кожні 2 метри, починаючи від країв плити.

 Для легких споруд, до яких належить гараж, можна застосувати «економ-варіант», сформувавши гратчасту «основу» з осередками 1,5 м × 1,5 м. Плитний фундамент, розрахунок якого передбачає такі «соти», зовні нагадує стрічковий. Але насправді - це тільки ілюзія. У стрічкової «підошві» опори розташовані тільки під несучими елементами конструкції, а гратчаста плита вимагає рівномірних квадратиків під всією спорудою.
 Товщина плитного фундаменту залежить від ваги споруди, для міні-будівництва зазвичай досить 20-50 см.

Розрахунок плитного фундамент.

 Ті, хто планує будувати плитний фундамент своїми руками, іноді впадають у крайнощі. Бажання заощадити зайву копійку втягує будівельників початківців в ризиковані афери, де потерпілий заздалегідь відомий. Скажіть, хіба можна на око будувати фундамент гаража? Адже мова йде про капітальну споруду, де, здавалося б, дрібні недоліки здатні завдати йому тотальної шкоди в майбутньому.

 Як зробити плитний фундамент і уникнути фатальних помилок? У першу чергу слід провести геологічну розвідку ділянки. Вона чітко визначить ступінь «складності» землі на ньому, позначить рівень грунтових вод. Потім ці важливі дані потрапляють до рук фахівця, який займається розробкою вашого проекту гаража. Саме архітектор повинен розрахувати густоту і калібр арматурної сітки, глибину необхідного котловану і товщину плити.
 Інший більш економний варіант - знайти готовий проект під ваші умови. Дізнатися у сусідів, як вони будували плитний фундамент, вартість даного етапу будівельних робіт. Але, у жодному разі не намагайтеся внести свої «поправки», щоб здешевити його конструкцію.

 Зрозуміло, що головний недолік, який дискредитує плитний фундамент - ціна. Це вимушені і мінімальні витрати, оскільки будь-який інший вид «підошви» просто не витримає жорстоку реальність вашої ділянки.

Кілька порад.


 Вам буде набагато легше будувати плитний фундамент, якщо ви злагоджено організуєте весь будівельний процес. Наприклад, найпростіша істина: роботи з бетонування фундаменту не повинні гальмуватися через перешкоди до доступу котловану.

Ще врахуйте такі нюанси:

    * Гідроізоляція поверх дренажної подушки служить водяним гальмом вже на етапі заливки фундаменту. Вона не дозволяє грунту увібрати вологу з бетону. Ті, хто вважав цей шар зайвим або волів захистити тільки фінішну стяжку, у результаті отримують ослаблену плиту.
    * Для робіт використовуйте бетон марки М-15 і морозостійкості F-75. Це мінімальні показники характеристик суміші.
    * Якщо за один робочий день вам не вдалося залити весь фундамент, то накрийте його поліетиленом і продовжите роботи з перервою не більше 12-ти годин. Якщо відпочинок складе більше доби, то слід перечекати 5-7 днів, щоб уникнути появи кришива («слабинок» плити).
    * Поліпропілен додатково накривають вініловою стрічкою тому, що він руйнується під впливом сонячних променів
.



Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор