Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Висушити льох


Як висушити підвал гаража.

При облаштуванні гаража не завжди вдається передбачити все. Підступність природи, прорахунки при виборі місця будівництва гаража, погана гідроізоляція.

Щоб там не було, плачевного результату, коли вода в підвалі з'являється регулярно.

Найбільше завдає збитків і від того найбільш неприємне - весняне підтоплення. Але і звичайні дощі укупі з близько залягають грунтовими водами можуть перетворити використання підвального приміщення на справжнє випробування. Щось треба терміново робити, але що? Отже, почнемо по порядку вводити вас в курс справи. Існує кілька способів, як прибрати воду з підвалу.

Увага!

    Всі описані нижче технології застосовуються, виходячи з конкретного випадку підтоплення. Для початку розберіться з причиною проникнення води в льох і тільки тоді вибирайте відповідний спосіб ліквідації неприємностей.

Перший метод
. Необхідно відкопати фундамент на всю глибину його залягання. Найнадійніший спосіб гідроізоляції - це відведення вод від фундаменту будівлі. Система дренажу навколо гаража і викид відведеної води за межі вашої ділянки або в зливову каналізацію, якщо він окремо стоїть.

Другий метод. Якщо ви не бажаєте чіпати фундамент і влаштовувати на вашому дворі будівельний майданчик, то можна облаштувати дренажну систему всередині гаражного приміщення. Для цього вирубуються технологічні жолоба по всьому периметру льоху, вся волога стікає в один колодязь, який знаходиться тут же - в підвалі. Пол матиме захист у вигляді спеціального дренажного полотна з прошарком повітря, а для відкачування води з підвалу, в колодязь встановлюється спеціальний дренажний насос у водонепроникному корпусі. Підсумок усіх робіт - сухий підвал.

Попередження: технологія складна і вимагає того, щоб усі роботи робили фахівці.

Третій метод. Ваше «підземелля» пройшло стадію гідроізоляції, але через кілька років чомусь почало сиріти та «дало текти». Вам допоможе ін'єкційна технологія гідроізоляції. По всьому периметру примикання підлоги і стін свердлити отвори через кожні 20 см. У них вставляються спеціальні Пакера, необхідні для закачування смоли або гелю. Закачка гідроізолюючих речовин здійснюється насосами під високим тиском. Гідроактівні компоненти смоли або гелю при взаємодії з вологою розширюються в тридцять разів і заповнюють собою всі тріщини, порожнечі і шви.

Четвертий метод. Якщо вам дошкуляє конденсат у підвалі, то крім всіх інших дій, вам необхідно покриття поверхонь підвалу рідкою двох або трьох компонентної гумою. Це можна зробити як вручну, так і використовувати розпилювальний насос - тоді гідроізоляційна мембрана буде більш рівномірною. Дана технологія вимагає того щоб поверхня була сухою.

Ну, а тепер розглянемо всі методи, необхідні для знищення води в підвалі гаража окремо і детальніше.

Боремося з водою в підвалі радикально або зовнішній пристінний дренаж.

Воду, звичайно не можна перемогти, але її можна перенаправити. Як уже писалося вище - зовнішній дренаж - найефективніший спосіб боротьби з підтопленням фундаменту і підвалу. Самий простий вигляд такого дренажу ми зараз і опишемо.

Суть даного методу зводиться до ідеї перенаправлення підгрунтових вод у материкові піски.

Важливо!

    Найбільш правильним рішенням буде облаштувати систему дренажу, одночасно з будівництвом гаража - так ви уникнете неприємностей надалі. Але якщо ви не здогадалися цього зробити відразу, що ж - краще пізно, ніж ніколи.


По всьому периметру гаража викопайте траншею, що досягає рівня підлоги підвалу, потім заглиблюємося ще на 40 см, ширина траншеї також повинна бути 40см. З проміжком в 2 метри в траншеї необхідно виконати свердловини до залягання материкового піску. Враховуючи заглиблення підвалу, глибина цих свердловин може скласти кілька метрів. Далі в свердловини монтуються пластикові дренажні труби, попередньо загорнуті в геотекстиль. Отвори свердловин необхідно закрити дрібними зварними гратами з оцинковки, яка буде попереджати осипання грунту і щебеню в дренажні труби. На дні виритих траншей розстеліть геотекстиль, потім в траншеї насипте щебінь або гравій, який загорніть зверху краями геотекстилю. Даний матеріал потрібен, щоб запобігти замулювання дренажної траншеї.

 В результаті робіт у вас вийде горизонтальна труба для дренажу з діаметром близько 40 см. Верхній обріз її повинен трохи виступати за нижній край стіни підвалу. Далі вашу дренажну систему можна засипати грунтом. Робіть це в кілька прийомів, кожен раз, добре утрамбовувавши грунт - це необхідно для того, щоб він
потім не просів.
 В кінцевому результаті всіх робіт дані дренажні свердловини дозволять відводити воду від вашого гаража практично в будь-яких кількостях і будуть також перешкоджати її накопиченню в околицях фундаменту і підвалу. Важливо відзначити, що материкові піски, через свої величезні обсяги і високий ступінь водопроникності, можуть увібрати в себе, без перебільшення, будь яку кількість води.

Трохи важливої ​​інформації. Не слід занадто сильно заглиблюватися вашими дренажними свердловинами в материкові піски. Вони являють собою водоносні шари, ви і ваші сусіди звідти берете питну воду. І в жодному разі не сполучайте каналізаційну систему та її стічні води з вашою дренажною системою. У такому випадку ви ризикуєте отруїти воду в колодязях та артезіанських свердловинах в радіусі багатьох і багатьох кілометрів від вашого будинку.

На закінчення треба сказати, що даний метод годиться тільки для окремо розташованих гаражів. Для вбудованих в будинок індивідуальних автостоянок та їх підвалів, як ви самі розумієте, облаштування зовнішнього дренажу виллється в його монтаж по периметру всього будинку. Це дуже дорого і клопітно, тому для такого випадку передбачена технологія дренажу внутрішнього.

Як зробити льох сухим з ​​допомогою внутрішнього дренажу.

Цей метод дуже добре показує себе, коли гараж являє собою напівпідвальне приміщення під будинком або коли підвал під гаражем досить великий. Опишемо спрощений варіант дренажу всередині підвалу.

Внутрішній дренаж - це система взаємопов'язаних труб, розташованих по внутрішньому контуру споруди, захищає від вологи . У цю систему надходить волога, що стікає по грунту. Дрена (дренажна труба) обладнана мережею отворів, діаметр яких може бути від 1,5 до 5 мм. Вони розташовуються по всій довжині та навколо дрени на певних проміжках один від одного.

Зараз на ринку представлено багато полімерних дренажних труб - гофрованих, перфорованих і навіть з ребрами жорсткості. Виробляються труби для дренажу діаметром від 5 см до 20 см, але найбільш популярні і ефективні дрени діаметром в 110 мм.

Тому, перед тим як зробити льох сухим, вам належить оцінити масштаб обводнення підвалу і вибрати для початку найбільш підходящі для цього дрени. Дренаж можна монтувати як до, так і після облаштування підлог приміщення. Великий мінус дренажних робіт по вже готовим полах - їх доводиться просто напросто ламати. Технологічно монтаж внутрішньої дренажної системи виглядає так:

Якщо підлоги в підвалі вже є, то розкриваємо їх. Якщо ні - вириваємо по периметру підвалу траншею, глибиною в 40 - 50 см. утрамбовуємо її дно і насипаємо шар гравію або щебеню, товщина якого повинна бути 15-20 см. Потім укладаємо дрени. Ухил дрени мінімально повинен становити 3 мм на один метр. Для того щоб вода легше проходила в дренажні труби, їх засипають щебенем, фракція зерен якого повинна бути 5-20 мм. Потім дрену разом з цим щебенем оберніть геотекстилем. Зверху засипте піском траншею до рівня грунту.

Зібрана трубами вода стікає в збірний колодязь. Його викопайте в нижчій точці підвалу. Його стінки можна забетонувати, а можна придбати вже готовий колодязь. Такі промислові збірні колодязі з ПВХ випускаються діаметром 31,5 см і висотою від 1,25 до 3 м. Такі дренажні колодязі легкі і міцні. До того ж, вони зменшують обсяг вироблених робіт. Далі встановлюємо в колодязь спеціальний дренажний насос. Вода в дренажному колодязі накопичується до певного рівня.
 По мірі наповнення колодязя насосний поплавок піднімається все вище вгору. Як тільки досягається критичний рівень, контакти пускового блоку замикаються, і електромотор насоса включається. Відкачування води з підвалу виконуєтся вбудованою помпою. Коли рівень води впаде, поплавець опускається вниз і мотор припиняє працювати. Залежно від виробника і рівня якісності, дренажні насоси можуть коштувати від 80 до 300 доларів.

Природно, воду треба відкачувати в певне місце. Для цієї мети до насоса необхідно підключити або знімний шланг, або змонтувати стаціонарну систему труб, по якій волога буде направлятися в зливову каналізацію, а по ній - за межі дільниці.

Як висушити підвал за допомогою ін'єкцій.

Однією з новітніх і найбільш перспективних технологій в області гідроізоляційного захисту усіх видів будівельних конструкцій є ін'єкційний спосіб ізоляції споруд від проникнення і впливу води. Ця технологія також припиняє або набагато зменшує процес капілярного підсосу. Слід вас попередити, що метод досить дорогий і бажано, щоб роботи виконували професіонали, оскільки потрібні особливі навички і обладнання. Але, натомість ви отримаєте гарантований результат. Метод хороший не тільки для бетонних гаражів, підвалів, та й усіх інших споруд, а й для об'єктів, зведених з таких пористих матеріалів, як цегла і шлакоблоки з легких бетонів.

Суть ін'єкційного методу гідроізолювання укладена у створенні подвійного комплексу: зовнішньої вологозахисної полімерної мембрани і наступних за нею протифільтраційних завіс. Величезним плюсом методу є те, що немає необхідності розкривати фундамент споруди зовні, а всередині виробляти масштабні будівельні роботи по зняттю облицювання.

В якості гідроізоляційного речовини для захисту фундаментів, підвалів та інших підземних конструкцій застосовуються полімерні смоли у вигляді піни і акрилатні гелі.

Введення ізолятора проводиться за допомогою розтискних пакерів. Вони монтуються в просвердлені отвори, діаметр яких може становити від 1,2 до 4 см. Дані отвори свердляться по поверхні споруди в необхідному порядку з інтервалом від 20 до 80 см. Діаметр, крок, довжина і порядок розташування пакерів залежать від щільності грунту, характеру матеріалу споруди і товщини стін. Ізолятори вводяться в Пакера під тиском спеціальним насосом.

Головні переваги полімерних гідроізоляторів: екологічна безпека, гарантія довговічності матеріалу, низький рівень в'язкості, і, як наслідок цього - речовина може проникати навіть у найменші тріщини, порожнини і шви стін і фундаментів.

Обладнання сухого підвалу за допомогою рідкої гуми.

Рідка гума хімічно являє собою еластомірну водну емульсію, основа якої - модифіковані похідні нафти і добавки особливих полімерів.

Цей матеріал розпорошується холодним способом і миттєво утворює на поверхні, що покривається цільну, що не має швів полімерну мембрану, яка має унікально високу адгезію до будь-якого виду матеріалів - бетону, каменю, цегли, шлакоблоків, дерева, металу, пластику, а також їх комбінацій.

Отримане покриття абсолютно паро -, газо-і водонепроникне, стійке до дії ультрафіолету. Тому, даний метод, разом з правильно зробленої теплоізоляцією і вентиляцією, назавжди позбавить вас не тільки від зовнішнього проникнення води, а й від конденсату в підвалі.

Рідка гума здатна зберігати свої властивості при перепаді температур від -60 ° С до +90 ° С. Вона може витримувати дію агресивних середовищ протягом 50 років. Іншими словами кажучи, її можна використовувати і як зовнішню гідроізоляцію, наприклад - для фундаменту. Маса матеріалу в 4 рази менше аналогічних полімерних рулонних гідроізолятором, служить він в 5 -10 разів довше, та й коштує менше.

Рідка гума - матеріал, який можна наносити на всі поверхні, як у вертикальному, так і горизонтальному напрямку. Робити це можна і вручну - пензлем або валиком. Але в цьому випадку витрата матеріалу істотно збільшується і якість роботи падає. Поверхні, повинні бути чистими і сухими (як вам висушити підвал, ми розповімо в останньому блоці). Даний гідроізоляційний матеріал наноситься за один прийом шаром, товщина якого становить від 1 до 3 мм. Через півгодини операцію необхідно повторити. Завдяки своїм відмінним антикорозійним властивостям, рідка гума може застосовуватися і як захист від утворення іржі всіх металевих поверхонь у вашому домі.

Як прибрати воду з вашого підвалу і зробити його сухим

Перед тим, як розпочати роботи з гідроізоляції поверхонь підвалу, його треба як слід просушити.
Перш за все, для початку, необхідно повністю очистити льох гаража від усіх ваших продуктових запасів на зиму, зняти і винести дерев'яні полиці, стелажі, піддони і короба, ретельно почистити підлогу і прибрати все, навіть найдрібніше сміття. Після того, як ви проведете прибирання, можна приступати до самого просушування. Спочатку треба дати підвалу посохнути дня два природним шляхом. Потім настає черга просушування прискорено. Це особливо актуально восени і взимку.

Прискорити висихання льоху можна за допомогою саморобної невеликої жаровні, яку можна зробити зі старого металевого відра. Розпаліть в ньому вогонь і поставте на середину підвалу. Час від часу підкидає у відро дрова. Гаряче повітря від багаття швидко змінює застояне в погребі вологе і за рахунок цього добре прогріває і висушує стіни. Додатково, дим дуже ефективно знищує дрібну живність, наприклад, комах, а також спори і саму цвіль.

Коли стіни повністю висохнуть, можна приступати до тепло- і гідроізоляції вашого підвалу.

Важливо!

    Після того як роботи будуть проведені, перед поверненням не забудьте ретельно очистити ваші полиці, стелажі і т.д. Їх слід добре вимити і просочити антисептиком. Можна це зробити мідним купоросом, це найдешевший, але ефективний розчин, що захищає від розмноження цвілевих грибків.




Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор