Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Як утеплити підлогу в гаражі


Утеплення підлоги.

Теплоізоляційні матеріали для підлоги призначені для зменшення тепловтрат, збільшення його звукоізоляційних властивостей і підтримки температури в приміщенні на належному рівні. Кожен вид матеріалу, з якого побудований гараж чи будинок і його поверхні, потребує того, щоб утеплення підлоги своїми руками проводилося різними видами ізоляторів.

Одні матеріали для утеплення підлоги володіють хорошими звукоізоляційними якостями, інші стійкі до великих навантажень, зберігаючи при цьому колишню форму і структуру, треті мають прекрасні показники вогнетривкості. Але всі теплоізолятори зобов'язані мати як можна більш низький коефіцієнт теплопровідності. Компанії-виробники постійно перебувають у пошуку нових матеріалів для теплоізоляції, винаходячи все нові схеми утеплення підлоги. Зараз вже існуючі типи теплоізоляторів мають ті чи інші плюси і мінуси відносно один одного, давайте про це і поговоримо.

Чим можна утеплити підлогу.

За основними застосовуваних компонентів матеріали, якими можна провести утеплення підлоги, діляться на:

    * Мінеральні, до яких відносяться мінеральна вата, керамзит, розчини на основі цементу з добавками, що модифікують.
    * Деревостружкові - це ДСП, фанера, чиста тирса або матеріали на її основі, наприклад - ековата.
    * Полімерні або пластикові. Це плитні утеплювачі - пінопласт і його похідні. Відбивні матеріали на основі полімерів, фольговані алюмінієм. Рідкі полімери, що володіють спіненої структурою - наприклад, піноізол, чи рулонні - пінофол. А також різноманітні рідкі полімерні теплоізолятори - так звані теплоізолюючі фарби.
    * Силікатні - всім знайома скловата.

Важливо!

    Для кожного з цих видів матеріалів необхідна своя технологія утеплення підлоги. Ні в якому разі не варто нехтувати нею, тому перед тим як почати робити утеплення підлоги своїми руками, обов'язково порадьтеся з професіоналами.

Як утеплити бетонну підлогу.

Перш за все, варто розповісти, як треба робити утеплення підлоги по грунту, так як це найбільш складний і від того відповідальний випадок.

Увага!

    Матеріали, застосовувані для того, щоб зробити утеплення бетонної підлоги, повинні мати високу ступінь міцності на стиск і невелику - деформацію при стисканні.

Іншими важливі характеристики ізоляційного матеріалу, необхідні для того, щоб товщина утеплення підлоги вийшла мінімальною, є низький ступінь теплопровідності і особливість зберігати свої якості протягом всієї експлуатації при інтенсивній дії механічних навантажень і вологи.

Всіма цими якостями володіють плитні матеріали на основі пінопласту і його похідних. Тому на грунті, (тобто, коли підлоги знаходяться безпосередньо на підставі споруди) найбільш раціональним буде зробити утеплення підлоги пінопластом. Особливо рекомендується робити цим матеріалом утеплення підлоги в гаражі, адже там він експлуатується при самих екстремальних умовах: постійному впливі вологи і високих механічних навантаженнях, а взимку - низьких температур.

Коротко утеплення підлоги пінополістиролом - сучасним різновидом будівельного пінопласту можна описати так. Для початку на грунт розсипається і розрівнюється шар гравійної подушки, приблизно 30-40 см. Вона ретельно трамбується. Потім йде 10 см піску, який також добре пресується. Далі - робимо чорнову підлогу з армованого бетону. Після того, як бетон висохне (на це піде в залежності від пори року від тижня до двох), прокладаємо шар гідроізоляції - поліетиленову плівку. Ну, а вже після цього, власне - утеплення підлоги полістиролом.

Увага!

    Для теплоізоляції підлог по грунту необхідно використовувати пінопласт не менше 10 см завтовшки.

Технологія утеплення підлоги пінопластом проста і не потребує будь-яких навичок у будівельній сфері - з нею справиться будь-який новачок.

Після прокладки утеплювача, розстеляємо ще один шар гідроізоляції, а потім - фінішна бетонна стяжка не менше 5 см в товщину.

Вкрай ефективною є отражаюча теплоізоляція, тому по бетону можна також зробити утеплення підлоги пінофолом. Відбиваючим елементом в пінофолі виступає алюмінієва фольга - металізована поверхня відбиває до 95% променевого тепла. А основний елемент утеплення в ньому - спінений поліетилен. Коли пінофол використовується для того, щоб виконати утеплення підлоги підвалу, фольга не тільки сприяє рівномірному розподілу тепла, але і грає роль гідроізоляції. Тільки враховуйте, що коли робите утеплення підлоги гаража або його підвалу, алюмінієва фольга зверху повинна бути обов'язково захищена будь-якою полімерною плівкою від руйнівного її контакту з агресивним середовищем рідкого бетону.

Останнім часом способи утеплення підлоги були доповнені дуже простим і ефективним методом. Якщо підлога вже давно зроблена і вона бетонна - її можна утеплити, просто покривши спеціальним складом - теплоізолюючою фарбою. Попередньо бетонну підлогу треба ретельно очистити від бруду, пилу, якщо вона нерівна - зарівняти цементним розчином.

Перед стяжкою, якщо підлога має тріщини і внутрішні порожнечі, можна зробити попередне утеплення підлоги піноізолом. Цей теплоізолюючий матеріал володіє рідкою консистенцією і часто використовується для ін'єкційного утеплення поверхонь - за допомогою спеціального будівельного шприця їм заповнюються дефекти стін і підлоги, де попередньо просвердлюются отвори. Після того, як стяжка висохне, на неї послідовно наносяться декілька шарів рідкого теплоізолюючого матеріалу.

Важливо!

    Пам'ятайте, що кожен шар рідкого теплоізолятора обов'язково повинен сохнути не менше 24 годин.

Зараз наша промисловість випускає досить багато рідких теплоізоляторів.

Як утеплити дерев'яну підлогу.

Утеплення дощатої підлоги можна виконати декількома методами. Найпоширеніший з них - утеплення підлоги по лагам.

Дерев'яні лаги обладнуються на відстані в 60 см один від одного. Теплоізолюючий матеріал кладуть на щити або дошки, змонтовані по брусках або ж підшиті знизу. Утеплювач обов'язково треба захистити гідроізоляцією. Шар гідроізолюючого матеріалу укладають з обох сторін утеплювача. Для гідроізоляції в цьому випадку найкраще підходять або спеціальні полімерні плівки або звичайна поліетиленова, але не менше 200мкм завтовшки.

Теплоізоляційний матеріал при утепленні по лагам, розташований в проміжках між ними, тому він не піддається механічним навантаженням. Ця обставина робить можливим проводити утеплення дерев'яної підлоги пінопластом, мінеральною ватою, скловатою. Хороший спосіб - заповнити простір між лагами піноізолом, в цьому випадку додаткова гідроізоляція не знадобиться, так як даний матеріал володіє дуже малою гігроскопічністю або просто майже не вбирає воду. Можна також зробити утеплення за допомогою сипучих матеріалів, наприклад тирсою. Але найбільш ефективно при застосуванні сипучої теплоізоляції утеплення дерев'яної підлоги керамзитом. Він не горючий і має гарну вологостійкість.

Зараз утеплення підлоги тирсою в чистому вигляді майже не робиться - вона не відповідає пожежній безпеці. Але виробники випускають безліч утеплювачів на їх основі. Це можуть бути сипучі утеплювачі - тирсові окатиші, які представляють собою гранульований утеплювач, що складається з тирси, клею та комбінованого модифікатора антипірену-антисептика. Є досить багато плитних утеплювачів на основі тирси. Останнім часом стає дуже популярним такий утеплювач на основі тирси, як ековата.

Ековата - це дуже легкий утеплювач, має рихлу структуру, деревоволокнистих утеплювальних матеріалів, модифікований присадками антисептика і антипірену. Всі його компоненти не є летючими речовинами і не представляють загрози для здоров'я людини. При нанесенні на поверхню підлоги, цей целюлозний утеплювач утворює щільний пористий шар, який має прекрасні теплоізоляційні і звукоізоляційні якості. Матеріал не гігроскопічний, але при цьому він «дихає», що сприятливо позначається на мікрокліматі в приміщенні. Після того як утеплювач висохне, його можна закрити дошками. Двадцятисантиметровий шар ековати рівносильний шару керамзиту, завтовшки більше ніж в 80 см.

Утеплення підлоги ЕКОВАТОЮ можна робити вручну або методом напилення. Для напилення матеріалу необхідна спеціальна видувна установка, тому вам доведеться наймати спеціальну бригаду. Адже не будете ж ви купувати агрегат, щоб використовувати його один раз. Тому залишається утеплення підлоги ручним способом, але варто попередити, що він на 30 -40% збільшує загальну витрату матеріалу.

Товщина ізоляційного шару рекомендується не менше 15см, якщо температури у вашому регіоні взимку не перевищують - 20 градусів. Якщо вони бувають і нижче, тоді на кожні 5 градусів додаємо 3-4 см утеплювача.

Не варто забувати і про такий матеріалі на основі тирси, як ДСП. Їм можна зробити утеплення чорнової підлоги, минаючи всі інші стадії. Але необхідно попередити, що в такому разі основу слід відразу добре вирівняти. Потім можна розстелити поліетиленову плівку, яка буде грати роль гідроізоляції. А поверх неї вже зробити утеплення підлоги ДСП. При цьому дані деревно-стружкові плити будуть грати подвійну роль - вони будуть і утеплювачем і фінішним покриттям одночасно. Кріпити до основи їх можна анкерами, що розширюються, дюбелями і т.д.

Важливо!

    Так як ДСП не є достатньо вологостійким матеріалом, його не слід використовувати як фінішне покриття в гаражах, якщо клімат у вашій місцевості з великою кількістю дощів, а взимку сніжить. Також не варто монтувати ДСП на лаги, так як ці плити не витримують ваги автомобіля, якщо не укладені на дуже міцну основу.

Якщо ваш гараж стоїть у місці, де близько залягають грунтові води і у вас є в ньому підвал, то утеплити погріб - це велика проблема. Її можна вирішити, зробивши комбіновану теплоізоляцію. Наприклад, можна використовувати утеплення підлоги теплоізоляційними матеріалами на основі пінопласту, який має прекрасну стійкість до дії вологи. Робимо все так, як і зазвичай при утепленні бетонної підлоги. Потім поверх фінішної бетонної стяжки можна додатково зробити утеплення підлоги фанерою або ДСП. Так як підлога в підвалі не відчуває великих механічних навантажень, до бетону їх можна приклеїти розплавленим бітумом або будівельним клеєм - «рідкими цвяхами». Таке подвійне утеплення допоможе уникнути появи вогкості і значно підніме температуру в підвалі гаража.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор