Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Оформлення купівлі продажу гаражу


  1. Спроби виправдатися: нелегальне оформлення купівлі продажу гаража.
  2. Купив нелегально гараж? Будь готовий до втрати своїх грошей.
  3. Головний документ при оформленні купівлі продажу гаража.
  4. «Мудра» купівля проблемних гаражів.
  5. «Клопоти» з землею.
  6. Алгоритм правильної покупки та продажу гаража.

Оформлення купівлі - продажу гаража.

Гараж - дефіцитний і «рідкий» товар, особливо в найбільших мегаполісах нашої країни. Оформлення гаражаЯка сама фатальна помилка автовласників, які мріють придбати жадану будівлю для машини за низькою ціною? Здогадатися не важко: вони «закривають» очі на часткову або повну відсутність правовстановлюючих документів на гараж.

Але чи варта гра «свічок»? Давайте разом обговоримо всі можливі аргументи, якими повинен (і не повинен!) керуватися потенційний покупець.

Нелегальне оформлення купівлі продажу гаража.

Головні аргументи автовласника на захист нелегальної купівлі нерухомості - дешевизна і швидкість угоди: продавець бере гроші, а покупець отримує ключі від гаража. Процес обходиться без біганини і збору «папірців», відвідин «доброзичливих» чиновників і вибивання у них потрібних довідок.

Ще один плюс - таким способом здобувають ту нерухомість, яку неможливо отримати законно. Йдеться про «дворові» гаражи в спальних районах міста, право на які мають лише інваліди опорно-рухового апарату. Таку несправедливість виправляють «в темну», оскільки офіційно купити/продати пільговий гараж можна тільки людині, з аналогічними проблемами зі здоров'ям.

На цьому, мабуть, дрібні плюси сумнівної угоди закінчуються і пора перейти до її великих мінусів. Чим же загрожує неправильне оформлення покупки гаража?

Купив нелегально гараж? Будь готовий до втрати своїх грошей.
Головний і вирішальний аргумент «проти»: неправильне оформлення угоди купівлі продажу гаража - пряма дорога до втрати своїх грошей (до речі, чималих!). Якщо продавець не може надати всіх необхідних документів на гараж, то це вже має викликати підозру у обережного покупця.

Всі інші неприємні нюанси вилізуть вже в процесі експлуатації неправомірно отриманої нерухомості.
По-перше: ви лише користуєтеся гаражем, але не можете їм розпоряджатися. Його не можна буде офіційно заповідати, продати, здати в оренду. Це ваша річ, але в очах держави у неї інший господар.

По-друге: якщо куплений гараж - самовільна споруда, то ви можете втратити його в будь-який момент. Розпорядження про знесення самобуду рано чи пізно прийде. Чекати можна кілька днів, місяців, років. Чи готові ви сидіти на «пороховій» бочці? Витрачені кошти можуть не виправдати ваші сподівання.

По-третє: ризик нарватися на непередбачені обставини. Відомо чимало випадків, коли факт «спрощеної» покупки швидко забувається після смерті свідків дійства. Ні продавця/покупця - немає угоди. У суді правду не знайдеш, тому що держава на стороні законного власника. А вже спадкоємці не полінуються зібрати потрібні документи, щоб отримати дефіцитну споруду.

По-четверте: а як дізнатися, що продавець дійсно є господарем гаража? Цілком можливий такий варіант сценарію, що через деякий час з'явиться законний власник і відбере у вас придбану нерухомість.
Як бачимо, перелік фактів «проти» значний і має назавжди відбити охоту в автовласника на «чорну» покупку гаража. Для оформлення угоди купівлі продажу гаража потрібен чималий пакет документів, але зібравши його і офіційно перереєструвавши свою нерухомість, ви повністю захиститеся від вищеперелічених неприємностей у майбутньому.

Головний документ при оформленні купівлі продажу гаража.

Для того щоб угода пройшла успішно, запам'ятайте просту істину:

Єдиний документ, що підтверджує придбані права на об'єкт нерухомості і дозволяє розпоряджатися ним - державний сертифікат власності на ваше ім'я.

Процедура реєстрації всіх об'єктів нерухомості введена з 1998 року і служить для наведення порядку на цьому ринку, «багатому» махінаціями. Відомо чимало гучних випадків втрати майна через квартирні афери. Користуючись юридичною безграмотністю населення, шахраї провертали свої справи, а «дірки» в законодавчій базі країни їм тільки допомагали в цьому.

Згідно з новим положенням, держава перевіряє правовстановлюючі документи на гараж, і в разі їх повної відповідності встановленим нормам, вносить об'єкт нерухомості до Єдиного Державного Реєстру. Власнику видається сертифікат власності, що підтверджує його права і дозволяє офіційно розпоряджатися будівлею.

Що стосується захисту покупця, то для нього передбачена відкритість складених списків. Людина, що бажає придбати нерухомість, може подати запит в Реєстраційну Палату і, сплативши послугу, перевірити, чи дійсно продавець є господарем об'єкта, що цікавить його .

Частенько угоду не доводять до кінця, її фігуранти обмежуються підписанням договору купівлі продажу. Автовласників «розслабляє» той факт, що гараж підпадає під дію спрощеної схеми оформлення і не вимагає настільки великої документації, як більш великі об'єкти нерухомості. Договір між покупцем і продавцем не потрібно завіряти у нотаріуса. Це було зроблено спеціально, щоб зняти «грошове» навантаження з власників маленьких господарських об'єктів.

Але не плутайтеся в послідовності оформлення купівлі продажу гаража: договір - це всього лише один з його обов'язкових етапів, але аж ніяк не завершальний. Він потрібен для переоформлення сертифіката власності на ім'я покупця.

Правильна купівля проблемних гаражів.

На сьогоднішній день офіційно зареєстровано трохи більше 70% всіх гаражів. Решта господарів або не обтяжують себе турботами подати в Реєстраційну Палату необхідні документи (детальніше про них у розділі «Як оформити гараж у власність»), або пасують перед необхідністю судового розгляду для підтвердження своїх прав (докладніше в розділі «Визнання права власності на гараж») .

Таким чином, державна реєстрація «відсіває» проблемну нерухомість, чітко вказуючи власникам на «недоліки», що перешкоджають її правильному оформленню.

Припустимо, що вам сподобався незареєстрований гараж. Як оформити купівлю/продаж гаража, якщо у господаря немає сертифіката власності?

Вихід тільки один: взяти на себе клопоти по збору потрібних документів і змусити власника зареєструвати його. Потім спокійно оформити угоду і законно придбати гараж.

«Клопоти» з землею.
Оптимальний варіант - купити гараж і землю одночасно. Але це - рідкісна удача. Зазвичай ділянка знаходиться в муніципальній власності і здається власнику в оренду. Її тривалість залежить від лояльності місцевої влади і найчастіше доводиться задовольнятися короткостроковій орендою (від 1-3 роки).

Вигідною операцією є гараж, у якого виділена ділянка в довічне користування. Тоді відповідно до закону таку землю можна приватизувати.

Гаражні кооперативи, які мають довгострокову оренду землі, так само можуть викупити свій пай, але для цього потрібно, щоб кожен власник гаража пройшов процедуру державної реєстрації права власності.

НА ЗАМІТКУ!

При покупці гаража уважно вивчіть договір оренди землі і дізнайтеся в місцевому органі управління про майбутні плани на цю ділянку.

Алгоритм правильної покупки та продажу гаража.

Підіб'ємо підсумки всього сказаного і перерахуємо основні етапи оформлення купівлі/продажу гаража для обох учасників угоди.

ПРОДАВЕЦЬ:

  * Надає покупцю повний пакет документів для продажу гаража: всі оригінали.
  * Якщо гараж відноситься до загального майна подружжя, то пред'являє дозвіл від іншої сторони.
  * Довідка з БТІ про інвентаризаційної вартості гаража.
  * Укладає договір купівлі/продажу.
  * Отримує оплату і видає розписку.
  * Акт про передачу гаража новому власнику (за бажанням).

ПОКУПЕЦЬ:

  * Подає запит в Реєстраційну Палату, щоб перевірити чи перед ним справжній власник гаража.
  * Отримує весь перелік правовстановлюючих документів на гараж.
  * Укладає договір купівлі/продажу.
  * Платить призначену продавцем вартість і отримує відповідну розписку.
  * Подає документи для перереєстрації права власності.

ПОРАДА!

У даному випадку продавець більш уразливий, оскільки віддає гроші, не маючи на руках сертифіката власності на своє ім'я. Один з «безпечних» варіантів угоди для нього: в договорі прописується поетапна оплата: половина відразу й інша половина після завершення перереєстрації гаража.




Поиск

Календарь

«  Ноябрь 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор