2. Популярні варіанти обробки
3. Обробка стелі в гаражі
Гараж - це не тільки комфортне і безпечне «житло» для машини, але і постійна «точка дислокації» її власника.
Внутрішнє оздоблення гаража.
Деякі автолюбителі проводять в ньому левову частку вільного часу. Вдало зроблена обробка гаража створить затишну робочу атмосферу, візуально розширить і освітлить приміщення.Багатий вибір облицювальних матеріалів дозволяє органічно облаштувати «начинку» гаражного боксу за смаком господаря.
Внутрішнє оздоблення гаража грає не тільки декоративну, але і захисну роль. Режим експлуатації споруди жорсткий, стіни часто схильні до дії вологи і перепаду температур. Та й велика вірогідність випадкових механічних пошкоджень. «Шубка» внутрішньої обробки стін гаража - ефективний захист коробки «автобудиночку» від цих руйнівних факторів.
Важливі нюанси для внутрішньої обробки гаража.
Чим обробити гараж краще? Насамперед слід врахувати, що «автобудиночок» облаштовують за суворими правилами безпеки для машини і водія. Тут зберігають горючі суміші та розчини, є ймовірність появи випадкової іскри. Оздоблення гаража всередині приміщення повинно виконуватися з матеріалів, які:* Не горять
* Не піддаються хімічному впливу
* Не вбирають бруд і «не консервують» запахи
* Легко миються і чистяться
* Стійкі до подряпин і ударів
Список не абиякий і обмежує вибір матеріалів для оздоблення стін в гаражі. Не останнє місце при остаточному вирішенні на користь того чи іншого варіанту відіграє економічний фактор. Оздоблювальні роботи в гаражі своїми руками - доступний спосіб облагородити внутрішнє приміщення. Оригінальних і креативних прикладів безліч. Але, на жаль, не всі вони відповідають описаним вище нормам.
Внутрішнє оздоблення гаража, фото якого часто зустрічається в друкованих виданнях, швидше нагадує закриту зону біохімічного об'єкта. Білосніжні стіни, підлога і стеля виглядають ефектно, але на практиці водій швидко «уб'є» цю красу. Білий колір вимогливий до чистоти. Оздоблення гаража всередині, фото якого так гарно виглядає в журналі, вже через пару місяців експлуатації втратить свою привабливість. А домогтися колишньої білизни буде, ой як непросто, а часом - і неможливо.
Колір завжди грає важливу роль у створенні гармонійного інтер'єру будь-якого приміщення. З його допомогою можна «пограти» з простором і візуально розширити ваші гаражі: їх обробка у світлих і теплих півтонах допоможе приховати повсякденні недоліки. У нас на сайті ви знайдете чимало фото, де для внутрішньої обробки гаража був використаний саме цей раціональний підхід.
Ще однією важливою умовою вдалого вибору є міцність покриття. Особливо це стосується невеликих «автобудиночків». Якщо переглянути фото оздоблень таких гаражів, то всередині використовують переважно підвісні шафи і полиці. Це економить простір, але висуває особливі вимоги до облицювання поверхні. Вона повинна витримати додаткове навантаження на її поверхню, адже іноді вага конструкцій досить значна.
Як облаштувати гараж?
Для внутрішнього оздоблення гаража слід «облагородити» підлогу, стіни і стеля приміщення. Покриттю для підлоги в гаражі на нашому сайті присвячено окремий розділ, де описані його можливі варіанти. Там ви знайдете фото всіх доступних оздоблень підлоги гаража з детальним описом технології робіт. У цьому пункті розглянемо облицювання стін і стелі «автобудиночку». Опишемо найпопулярніші варіанти обробки гаража своїми руками, які дозволять гідно «прикрасити» його внутрішній простір.
Як обробити гараж мокрою штукатуркою.
Оздоблення цегельного гаража традиційно виконується класичним методом: для згладжування нерівностей і захисту «коробки» споруди широко використовують цементно-піщані розчини, які утворюють на стіні міцне тверде покриття. Зверху додатково наноситься зміцнюючий шар фарби. Це самий простий і доступний метод обробки гаража своїми руками. Він підійде так само для стін з бетону, піноблоків, газоблоків (і подібних «легких» будматеріалів).Штукатурний шар непогано захищає поверхню від пошкоджень і не горить. Його легко відремонтувати. Для роботи краще використовувати штукатурку та фарбу, призначену для зовнішніх (фасадних) робіт, які «не бояться» перепаду температур та вологи.
Варіант обробки гаража рідкими сумішами з цементу і піску має свої недоліки. Це «брудний» і довгий поетапний процес, де для отримання міцної поверхні потрібно строго дотримуватися технології нанесення кожного шару покриття.
Оздоблення гаражів керамічною плиткою
Це один з найкращих прикладів обробки гаража. Поверхня, покрита керамічною плиткою, міцна і добре захищена від пошкоджень, води і вогню. Гаражі, обробка яких виконана цим будматеріалом, виглядають доглянуто і привабливо. Але стіни приміщення повинні бути досить міцні, щоб витримати додатковий облицювальний шар (бетон, цегла і т.п.). Їх попередньо вирівнюють або при незначній кривизні коригують цей недолік шаром клею.
Основні недоліки покриття з керамічної плитки - це довго і дорого. Але можлива самостійна оздоблення гаража (фото та відео ілюстрації в інтернеті докладно описують технологію робіт), так як послуги майстра коштують від 15 $ за 1 кв.м кладки будматеріалу.
Внутрішнє оздоблення гаража вагонкою
Якщо облаштовуємо гараж пластиковими панелями, то вже через кілька годин приміщення буде готове до експлуатації. Цей спосіб облицювання швидкий і доступний, а монтажні роботи пройдуть без пилу і бруду. Для обробки гаража вибирають фасадну ПВХ вагонку. Пластик водонепроникний, гігієнічний і пожежобезпечний. Кріпляться смуги за допомогою дерев'яної обрешітки, прикріпленою до поверхні стін. Наочне оздоблення металевого гаражу показало, що це оптимальний спосіб утеплити його залізну «коробку», помістивши між профілями і вагонкою ефективний утеплювач.
З недоліків слід виділити слабку міцність покриття (на удар) і зменшення внутрішнього простору (втрати мінімум 8 см). Для кріплення підвісних шаф слід відзначити місця проходу несучих брусків.
Обробка стелі в гаражі
Для обробки стелі в гаражі найчастіше використовують:
* Мокру і суху штукатурку (гіпсокартон)
* Вагонку ПВХ
Вибір залежить від наявності стельового перекриття. Якщо його немає, то утеплений «килим» даху зсередини захищається облицювальним покриттям. Вагонка дешевше ДВП і не вимагає оздоблювальних робіт, тому найчастіше «виграє» в очах автовласників. На відміну від внутрішньої обробки стін гаража, механічного пошкодження тут боятися не варто. А ось при «аварійної» ситуації з дахом стеля не зіпсується.