Гараж своїми руками

Форма входа

Гаражні новинки

Авточехлы "MW Brothers"

чехлы для автомобиля

Гаражні ворота
Гаражні ворота
Гаражні ворота монтаж своїми руками.



Китайские видеорегистраторы купить дешево.

Кладка стін гаража


 Після  облаштування фундаменту починається наступний етап будівельних робіт - зведення стін гаража. Ті початківці, які вважають його легким і простим, швидко набивають перші «шишки» і більш серйозно ставляться до цього «творчого» процесу. Ще б пак, адже для правильної кладки внутрішніх і зовнішніх стін, слід ознайомитися з усіма правилами проведення робіт, а лише потім приступати до практичних маніпуляцій. Навіть те, що більш досвідчений товариш продемонструє вам свою майстерність, не убереже непідготовленого новачка від безлічі помилок.

 Як і для інших будівельних етапів, правильна технологія робіт описана в БНіП: кладка стін з будь-якого матеріалу тут детально «розкладена по поличках». Нехтувати ним не варто, оскільки в ньому зібрані знання не одного покоління будівельників. Ознайомившись з документом, ви дізнаєтеся точний "рецепт" міцної і надійної «коробки» для вашого гаража, визначивши оптимальну товщину внутрішніх і зовнішніх стін, спосіб економної і простої кладки (щоб полегшити вам завдання, ми розповімо всі головні будівельні «секрети» з цієї теми ).

 У БНіП для кладки стін з цегли вказані ті параметри видаткових матеріалів і методи будівництва, які гарантують безпечну експлуатацію майбутньої споруди. Відхилення від норм обійдеться дорого: капітальний гараж не буде прийнятий в експлуатацію, а відповідно його не можна офіційно оформити і отримати у власність (про можливі наслідки читайте в розділі «Оформлення гаража»).

Матеріал для кладки стін і необхідні інструменти для виконання робіт.

 Найпопулярнішим матеріалом для будівництва «коробки» гаража є цегла. На «п'яти» йому впевнено наступає його найближчі «родичі» - піноблоки, газоблоки, керамзитоблоки та інші різновиди шлакоблоків. На останньому почесному місці - камінь, використання якого практично припинилося через трудомісткість виконання робіт.

Цегла - лідер серед будматеріалів і еталон для всіх останніх. Технологія цегляної кладки стін розроблена фахівцями до дрібниць, тому саме з цього матеріалу ми почнемо вводити вас в курс справи. Потім проведемо аналогію в особливостях роботи з іншими витратними матеріалами.

Ось кілька термінів, без знання яких неможливо освоїти основні способи цегляної кладки стін.

Всі грані цегли мають свою спеціальну назву:

    * ПОСТІЛЬ - його широка довга грань
    * Ложок - вузька довга грань цеглини
    * Тичок - його найменша бічна грань

Кладка стін з цегли виконується рядами, які бувають:

    * Ложкових - цегла укладають на ліжко так, що ложки розташовані уздовж стіни
    * Тичкових - цегла укладають на ліжко так, що ложки розташовані перпендикулярно стіні

 Цегла - універсальний будівельний матеріал, з якого можна побудувати будинок будь-якої складності. Стандартний розмір одинарного зразка - 250/125/65 мм, полуторного - 250/125/88 мм, подвійного - 250/125/138 мм.

 За своїми якісними характеристиками цегла буває керамічна і силікатна. Якщо перший виготовлений з глини з невеликими домішками, то другий - на 90% складається з піску і вапна з добавками.

 Вартість цегляної кладки стін з керамічних цеглин дорожче, але він відмінно витримує "випробування" вогнем і водою. Силікат будматеріал «ніжніший» в цьому плані, і не терпить такого агресивного «контакту».

 Для будівництва гаража краще використовувати керамічну цеглу (особливо актуально для вологих районів). Силікатну цеглу краще застосовувати в умовах сухого клімату. Щоб знизити витрати використовують його пустотілий тип, який пронизаний наскрізними отворами (круглими, прямокутними, овальними), що знижує його вагу. «Коробка» з такого будматеріалу обов'язково обштукатурюється. Стіна з саману з внутрішніми повітряними прошарками володіє більш високими теплоізоляційними властивостями, ніж зроблена з його повнотілого аналога. Але в деяких випадках потрібно застосовувати тільки цілісний зразок. Наприклад, при кладці цоколя або фундаменту.

За зовнішніми ознаками цегла буває:

    * Облицювальна
      З його допомогою виконується декоративна кладка стін з цегли, оскільки він має ідеальну «зовнішністю»: краї рівні, поверхні гладкі і без тріщин.
  
    * Будівельна
      Для такої цегли немає строгих правил «фейс-контролю»: допустимі незначні оскали і тріщини на поверхні.
      Останній підвид є найбільш ходовим товаром. За технологією цегляної кладки стін використовують навіть сильно биті цеглини, які «ховають» всередині «коробки» будівлі.

Не всі зразки цього будматеріалу однакові за своїми основними властивостями:

    * Морозостійкість
      Цегла класифікується на: F-50, F-35, F-25, F-15. Чим більше цифра, тим сильніше його стійкість до морозу. Вона вказує на те, скільки разів одну цеглину може без наслідків «пережити» цикли заморожування / відтавання.

    * Міцність
      Розрізняють цеглини класу: М-75, М-100, М-125, М-175 (слабкий і середній рівні міцності), М-300, М-250, М-200 (високі показники стійкості на вигин).

 Далі зупинимося на організаційному питанні виконання будівельних робіт: підбір інструментів.

 Кельма - стане вам добрим «товаришем» протягом всієї кладки стін з цегли або блоків. Народна назва інструменту «кельма». Це шпатель каплевидної (трикутної, пірамідної) форми з вигнутою ручкою, який служить для накладки і розподілу розчину. Розмір робочої поверхні коливається від 17 до 19 см. Зручніше працювати з кельмою, оснащеної дерев'яною або прогумованої ергономічною ручкою і шпателем з нержавіючої сталі.

БУДІВЕЛЬНИЙ совок - лопатка для порціонної подачі розчину будівельника.

КОМБІНОВАНИЙ МОЛОТОК - для розрубування і вирівнювання цегли. З одного боку у інструменту міні-кирка, з іншого ударна поверхня. Стандартна ширина ручки - 30 см.

Розшивка - лопатка, оснащена зігнутим вузьким шпателем (під трикутник, під полуовал), який служить для декоративного розшивки швів кладки стін з цегли або блоків.

ВИМІРЮВАЛЬНІ ІНСТРУМЕНТИ: рулетка (10-20 м), будівельний рівень, косинець, схил, порядовка, складаний метр, шнур. Вони необхідні для контролю правильності цегельної кладки стін (або з шлакоблоків).

Висновок!

    З усього сказаного робимо висновок: щоб спочатку зменшити вартість цегляної кладки гаражних стін, слід комбінувати різні види будматеріалу (пустотілі, бій, цілісний), підібрати його достатні характеристики. Наприклад, для будівництва цоколя використовують цільна керамічна цегла марки М-150 або М-200, F-35 або F-50, для стін - саман з трохи меншими показниками.

Основні догми для кладки стін з цегли: правила розрізки.

Цегла має відмінну несучу здатність, але використовувати цю корисність у повну силу ви зможете лише тоді, коли будете строго дотримуватися правил цегляної кладки стін, прописаних в БНіП (111-17-78). Вони однаково служать як для зовнішніх, так і для внутрішніх перегородок. Зовнішня «коробка» гаража за структурою складніша, оскільки товстіша і складається з кількох скріплених між собою рядів цегли. Способів їх перев'язки багато, але при виборі слід орієнтуватися тільки на ті, які задовольняють всім «правилам безпеки». Неправильна кладка зовнішніх стін зводить нанівець настільки корисні властивості цього будматеріалу. Вона швидко зруйнується, не витримавши покладених на неї навантажень, а причина в цьому - неправильне їх «гасіння».

Кладка внутрішніх стін значно легше через тонкощі перегородок (зазвичай будують у півцеглини), але і тут важливо дотримуватися «рівноваги» і не допустити виникнення точок напруги.

Як це зробити?

Цегляна кладка стін підпорядковується трьом правилам розрізки, що гарантує успіх всієї роботи:

1. Цеглу укладають горизонтальними рядами так, щоб їх верхня поверхня була розміщена строго перпендикулярно майбутнім навантаженням.

Цегляні стіни суцільної кладки перерозподіляють навантаження таким чином: передають «імпульси» між їх складовими елементами - цеглою. При цьому «контакт», який відбувається по всій дотичній поверхні, швидко проходить по рядах в землю.

Тепер припустимо, що в цегляній стіні суцільної кладки один із «кубиків» неправильно встановлений. У ньому виникне «напруження»: вплив в точках дотику з іншими елементами буде настільки великий, що швидко відбудеться надлом в «безконтактній» зоні навіть у надміцної цегли.

2. Бічна грань цегли повинна бути розміщена суворо перпендикулярно нижньому ряду кладки.
Це правило також зав'язано з коректним «відводом» виниклих навантажень: в БНіП цегляна кладка стін була вивчена на предмет косих боковин сусідніх цеглин. В результаті експерименту «коробка» споруди швидко «прикрашалася» тріщинами, які вели до її поступового руйнування. Косі боковини цегли працювали за принципом клина і порушували цілісність цегляної стіни суцільної або комбінованої кладки.

3. Вертикальні і горизонтальні шви сусідніх рядів не повинні збігатися: їх зміщюють на чверть і півцеглини відповідно.

Норма служить для запобігання розшарування кладки, так як без перев'язки швів розчин не зможе витримати серйозного вагового навантаження і зруйнується. Стіна перетвориться на «слойку».

Для зменшення вартості цегляної кладки для малоповерхового будівництва допускається «легкий» відступ від цього правила розрізки для деяких типів перев'язки швів, про які піде мова нижче.

Правила розрізки є фундаментом для технології цегляної кладки стін (і з блоків, каменю). Під них і були розроблені різні способи зведення «коробки» будівлі.

Як раціональніше виконати кладку стін гаража з цегли?

Наступне важливе питання для будівельника-початківця: як будемо будувати зовнішні стіни гаража?
Власне способів під скромний бюджет два:

    * Товщина стіни мінімальна (півтори цегли)
      Популярний метод, де використано мінімально допустимий показник товщини зовнішньої стіни, але до сучасних теплоізоляційних норм він явно не дотягує. Щоб уникнути гігантських розтрат від спорудження товстостінної «фортеці», використовується метод «слойки»: перегородка (товщина півтори цегли) доповнюється зовнішньої теплою «шубкою» (утеплювач товщиною 50 см + штукатурка).
    * Багатошарова стіна

      Така стіна складається з двох паралельних перегородок, які скріплюють між собою спеціальними клемами. У
зазор, що утворився між ними прокладають утеплювач, укритий вітрозахисною мембраною.
      Зовнішня кладка стін виконується в півцеглини і є облицювальним шаром. В ній обов'язково слід передбачити продухи для провітрювання утеплювача. Внутрішня перегородка - несуча (1 або 1,5 цегли).

Кожен з методів по-своєму привабливий. Для опалювального гаража важливо зберегти тепло, а стіна в півтори цеглини погано справляється з цим завданням. Зовнішнє утеплення частково виправляє недолік і позбавляє від великої перевитрати енергії при обігріві приміщення.

Другий спосіб технологічно складніший, зате забезпечує «коробку» гаража міцним облицювальним шаром. Через «різношерстку» конструкцію стіни тепло виявляється в надійній «пастці» та розтрати на опалення внутрішнього приміщення мінімальні.

Порада!

    У будь-якому випадку вибір способу за вами. Ми радимо використовувати багатошарову структуру, тому що отримуєте відразу кілька плюсів:

       1. Ефективний теплозахист приміщення.
       2. Міцна броня «коробки» гаража.
       3. Додаткова шумоізоляція гаража.

Якому типу кладки цегляних стін віддати перевагу?

Мова піде про техніку кладки зовнішніх стін, товщина яких вимагає оптимального підходу до витрати будматеріалу.

Перш, ніж перейти до способів перев'язки рядів, ще пара термінів, які використовуються в будівництві для роз'яснення даної технології:

Версти - це зовнішній ряд цеглин, який знаходиться всередині або зовні будівлі.
Забутовка - це внутрішній ряд цеглин, захована між верстами.

Якщо для першого важливо «добре виглядати», то прихованість забутки дозволяє використовувати сильно пошкоджені цеглини.

Отже, перейдемо до характеристики систем перев'язки цегляних рядів. Існує маса способів вирішити «ребус»: чим товще стіна, тим більше варіантів виконання робіт. Серед цього достатку виділяють дві найпопулярніші системи перев'язки швів:
  • Однорядна
  • Багаторядна
У першому випадку в кожному ряді стіни внутрішні і зовнішні шви перекриваються ¼ або ½ цегли. Це найміцніший спосіб зв'язки, який застосовується для багатоповерхового будівництва. Тичковий ряд накривається ложковим, потім знову йде тичковий ряд і ложковий (і т.д.).

Незважаючи на надійність у такого методу є істотні недоліки:

    * Велика витрата цегли.
      Ретельна перев'язка кожного ряду збільшує витрату будматеріалу. Це найдорожча система перев'язки швів.

    * Складність виконання системи кладки.
      Через трудомісткості процесу даний спосіб під силу лише досвідченому муляру. Для новачка перев'язка занадто складна: потрібна велика кількість рубленої цегли (по ¾ і ¼).

На цьому тлі виглядає привабливо многорядная система кладки стіни. Перший ряд - тичковий, потім слідує 5-6 ложкових рядів. Це і є той випадок, коли «злегка» порушується третє правило розрізки, і зменшується на 6-8% несуча здатність стіни. Але для одно-, двоповерхового гаража така втрата несуттєва. А ось вигоди в наявності:

    * Менша витрата будматеріалу
      У порівнянні з однорядною системою заощаджуватися до 30% цегли (дані для стіни товщиною в дві цеглини).

    * Роботи спрощуються за рахунок однакових рядів кладки
      Ложкові ряди цегли укладати значно легше, ніж точкові: чим менше поперечних швів, тим легше працювати муляру.

Щоб зробити декоративну кладку стін з цегли, ложкові і точкових ряди виконуються елементами різного кольору. Можна «намалювати» смужки або імітувати мозаїку.

Армування кладки зовнішніх стін гаража.

Для збільшення міцності кладки через кожні 4-5 рядів виконується поздовжнє армування стін: у шов укладають спеціальну металеву сітку. Деякі забудовники нехтують цим способом для одноповерхових будинків, обмежуючись посиленням кутів і прорізів. Рекомендуємо все ж не відступати від усталених норм і застосувати цей захід безпеки.

Що стосується внутрішніх перегородок, то для них використовується кладка стін в півцеглини. Їх тонкість зобов'язує передбачити посилення жорсткості конструкції. Тут армування кладки стін обов'язково через кожні 4-5 рядів. Використовують два прутка перетином 3-5 мм, які з'єднують з боковинами вбитими штирями. Вгорі зазор в 1,5-2 см зашпаровують без жорсткої зв'язки (клоччям, битою цеглою).

Нюанси виконання робіт по кладці стін з цегли.

Одним з важливих показників правильної кладки є рівномірна товщина швів (10-12 мм). Якщо збільшити цей зазор, то стіна втратить свою міцність, а надто щільне стикування теж зіграє погану службу: «сили» розчину буде недостатньо, щоб надійно скріпити сусідні цеглини.

Важливо!

    Способів нанесення розчину для скріплення цегли декілька і вибір залежить від ступеня їх наповненості. Для кладки «впустовку» застосовують спосіб вприск. Розчин укладають на горизонтальній поверхні нижнього ряду так, щоб він не досягав зовнішнього краю на 25-30 мм. Потім частина суміші «зачерпують» стикувальної поверхнею цегли, притиснувши його до сусіднього елементу. Товщина шару розчину - 20-25 мм.

    Якщо шви повністю заповнюються, то використовують спосіб вприжим (розчин наносять на горизонтальну поверхню і боковину сусідньої цегли). Забутка укладається комбінованим способом - полуприск (використовують два способи в залежності від типу ряду).

Наступний важливий нюанс - пластичність розчина. Найчастіше застосовують цементно-піщаний розчин, рецепт якого підбирають залежно від типу цегли. Якщо для будівництва використовують повнотілий керамічний зразок, то потрібна міцна «зв'язка»: співвідношення цементу (М-400) і піску в суміші - 1 до 3. При більш легких пустотілих цеглинах досить розчину з пропорцією 1 до 4.

Перевіряють придатність цементно-піщаної суміші конусоподібним грузилом вагою 300 г. Якщо воно занурюється в приготований розчин на 9-13 см, то він готовий до використання. Перед накладкою в робочий совок суміш слід ретельно перемішати, так як більш важкий пісок осідає на дно. Покращують пластичність додаючи до розчину спеціальні добавки-пластифікатори.

Якщо майбутня стіна буде обштукатурюватися, то укладають цеглу «впустовку»: шви по краях не заповнюють розчином на 5-8 мм. Якщо майбутня поверхня лицьова, то їх «набивають» повністю, а потім надають рельєф за допомогою розшивки.

Основні етапи робочого процесу для кладки стін:

    * Гідроізоляція цоколя руберойдом або його аналогом.
    * Спочатку формуємо кути (з суворою перев'язкою швів!), Уклавши в них кілька рядів цегли, контролюючи роботу з допомогою будівельного рівня.
    * Встановлюємо порядовки на кутах і на прямих ділянках (кожні 10 м), де розмічаємо висоту кожного ряду кладки.
    * Натягуємо шнур, який на 3-5 мм відступає від зовнішньої поверхні кладки. Він допоможе контролювати рівність стіни.
    * Кладка стін з цегли (як і з пінобетонних, газобетонних і керамзитобетонних блоків і шлакоблоків) починається з тичкового ряду зовнішньої версти. Для нього використовують лише цілісні цеглу.
    * Спочатку укладають зовнішню версту, потім внутрішню. Після укладають забутку.

Кладка стін з піноблоків.

Будматеріали з полегшеного бетону - останній «писк» моди серед будівників. Кладка стін з блоків швидша і простіша, завдяки великому розміру і доступній вазі робочих елементів. Яскравим представником цього покоління будматеріалів є пінобетон. Його отримують методом введення в бетонну суміш спеціальної піни, яку рівномірно розподіляють в ємності, формуючи великий «брусок». Після сушіння його розрізають на зразки необхідного калібру. У них правильна геометрична форма й рівні грані, тому кладка стін з пінобетонних блоків формує гладку поверхню, що не потребує серйозного вирівнювання штукатурними сумішами.

Головна перевага цього матеріалу - низький показник теплопровідності. За цією властивістю кладка стін з пінобетону товщиною в 360 мм еквівалентна цегельному аналогу в 1,38 м. По міцності будматеріал значно поступається «еталону», але не боїться води, тому що має замкнуту структуру осередків. Його легко розпиляти звичайною пилкою, що ще більше сприяє збільшенню швидкості кладки стін з пінобетонних блоків.

Габарити «кубиків» різні, найпопулярніший розмір - 600 × 300 × 200 мм. За обсягом він дорівнює 18,5 цеглин, а за вагою в 5 разів легше еталонного еквівалента.

Головний аргумент, що схиляє на будівництво гаража з піноблоків - зниження витрат на будівництво. Завдяки значним габаритам «кубиків», для кладки стін з пінобетону достатньо одного ряду будматеріалу. Це полегшує працю початківців, так як технологія схожа з роботами по облаштуванню внутрішніх цегляних перегородок, де використовується проста ланцюгова система перев'язки швів. Вартість кладки стін з піноблоків в середньому на 30% дешевше «класики», але якщо хочете звести "коробку" товще, ніж в один блок, то рентабельність падає до 20%.

Ще один визначальний фактор, який впливає на вартість робіт по кладці стін з піноблоків - вид розчину. Стандартний варіант - цементний розчин з додаванням вапна, який виготовляється за «цегельним» рецептом. Ширина швів при цьому ≈ 6 мм. Але якщо вибрати спеціальний клей, то їх можна зменшити до 3 мм. Незважаючи на активну рекламу такого способу кладки стін з піноблоків, вартість робіт зростає приблизно на 5-8%. Зате завдяки тісному «контакту» елементів поліпшуються якісні характеристики поверхні (теплоізоляція, відсутність містків холоду, гладкість), тому переважна більшість господарів воліють використовувати саме клей.

Для кладки стін з піноблоків виконуються всі правила розрізки і прийоми, що і для цегли, але є ще кілька нюансів, які слід врахувати:

    * Кладка першого ряду стіни з пінобетону так само виконується на захищену гідроізоляцією поверхню цоколя. Аналогічно з цеглою починати слід з кутів, а для зчеплення першого ряду використовувати тільки стандартний цементно-піщаний розчин.
    * Клей для піноблоків застосовують з другого ряду кладки стіни. Його наносять на всю ширину блоку зубчастим шпателем і щільно притискають до місця установки. Для точної і надійної фіксації пазів використовують гумовий молоток. Поверхню укладеного ряду вирівнюють шліфуванням і протирають від пилу.
    * Технологія кладки стін з пінобетонних блоків вимагає облаштування верхнього та нижнього армуючих поясів, які надають додаткову жорсткість конструкції і захищають її від зайвих «стресів». Спеціальні U-блоки з начинкою з бетону та арматури служать для зміцнення дверних і віконних прорізів.
    * Армувати слід кожен третій горизонтальний ряд кладки.

Увага!

    Стіну з пінобетону не можна перевантажувати, а для підвісу стілажів використовувати спеціальні анкера, що запобігають розпірці блоків.

Здоровий мікроклімат гаража: кладка стін з «дихаючого» газобетону.

Ще один вид будматеріалу з полегшеного бетону - газоблоки. Їх виготовляють за допомогою введення в бетонну суміш алюмінієвої пудри, яка провокує бурхливу хімічну реакцію: повітряні бульбашки «роспучуют» бетонний розчин, залишаючи в ньому безліч відкритих пор. Після застигання брусок додатково пропарюють в автоклаві.
За своїми якісними характеристиками матеріал схожий зі своїм родичем пінобетоном. Але на відміну від нього, кладка стін з газобетонних блоків «дихає», але матеріал «боїться» водного контакту, тому його слід ретельно оберігати від такого «нещастя».

Особливо це стосується етапу укладання. Для кладки стін з газосилікатних блоків використовують лише добре просушені зразки. Палети доставляють на ділянку у запакованому вигляді (кілька шарів поліетиленової плівки). Слід відкрити їх боковини і залишити захисний «дах».

Кладка стін з газосилікатних блоків виконується аналогічно як з цегли, тільки масивність і відмінні теплоізоляційні характеристики елементів дозволяють обійтися всього одним рядом. Тоді система перев'язки буде ланцюгова: верхній ряд накриває шви попереднього.

Вартість кладки стін з газобетонних блоків дорожче, ніж з пінобетону в середньому на 10%. Зовнішні поверхні «коробки» потребують ретельного захисту від вологи. Будівництво гаража потрібно завершити в сезон, так як голі стіни не можна залишати на зиму. Блоки втягнуть воду і потім промерзнуть, а до весни прийдуть в непридатність.

Для кладки стін з газобетону велику роль грає сувора рівність ряду. Легке зрушення одного «кубика» - і чекай «неприємностей»: в точці напруги з'являться тріщини.

Технологія кладки стін з газосилікатних блоків так само передбачає верхній і нижній армовані пояси, які додатково скріплюють «коробку» гаража. Для вікон і прорізів передбачений спеціальний U-образний елемент, в який встановлюють арматурний каркас і заливають бетоном.

Примітки!

    Кладка стін з газобетону переважно використовується для будівництва житлових будинків, де важливі її особливі «дихаючі» властивості. Для гаража оздоблення обійдеться дорого, тому раціональніше все ж використовувати піноблок, так як для цього технічного приміщення завжди передбачена достатня система вентиляції.

Кладка стін з шлакоблоків і керамзитобетонних блоків.

Прагнення здешевити процес зведення малоповерхових будівель не закінчується на двох вищеописаних будматеріалах. Технологія кладки стін з блоків передбачає використання ще декількох представників цієї групи: керамзитоблоки і шлакоблоки.

Шлакоблоки поступово віддають свої позиції через технологічні нюанси виробництва. Їх виготовляють з відходів вугільної промисловості: зола, залишки горіння вугілля, шлак. Таке «асорті» вводять в бетонну суміш, яку вібропрессують і просушують, формуючи блоки потрібного розміру.

Для кладки стін з шлакоблоку використовують всі вищеописані методи, що і для його близьких (піноблок, газоблок), далеких (цегла) «родичів». Завдання забудовника лише вибрати правильний сорт матеріалу, звернувши увагу на його головні характеристики: морозостійкість (15-50 циклів), міцність (50-150 кг / кв. См.), коефіцієнт теплопровідності (0,35-0,48). «На око» ці особливості не побачиш, тому ви повинні бути впевнені в виробнику.

Вартість кладки стін з блоків такого типу - найдоступніша серед аналогів даної продукції. Але багатьох зупиняє інформація про «нездорову» атмосферу в приміщенні через їх шкідливость. Весь «сир-бор» навколо будматеріалу виник через відходи в його складі.

Згідно з технологією виробництва і можливості використання керамзитоблоки для кладки стін слід дотримуватися технологічної «паузи»: шлаки та інші компоненти повинні «вилежатися» не менше року, щоб втратити свої радіоактивні властивості.

На тлі цієї неоднозначності найбільш привабливо виглядає кладка стін з керамзитобетонних блоків: немає шкідливих речовин, невисока вартість, а теплоізоляційні властивості вище всіх найближчих «родичів». Адже в його складі використовується керамзит - один з визнаних лідерів серед утеплювачів.

Технологія кладки стін з керамзитобетонних блоків передбачає використання спеціальних сіток (розміром з елемент), які запобігають протіканню розчину в пустотілих зразках з безліччю щілин, так як саме таку форму елемента використовують для малоповерхового будівництва.

Рада!

    Будь-який блок можна перевірити на міцність. Підніміться на другий поверх і скиньте його на землю. Кладка стін і шлакоблоку буде надійною, якщо зразок залишиться цілим після такого суворого випробування.

Старо і надійно: камінь для кладки стін.

Цей спосіб облаштування будівлі дістався нам від далеких предків, які зводили свої фортеці з самого міцного і доступного їм будматеріалу. Камінь для кладки стін без спеціальної обробки вимагає високої майстерності муляра. Найчастіше для цих цілей використовують бут: плоский камінь з черепашника або туфу.

Але неправильність форми елементів змушує підганяти їх під приблизні робочі стандарти: гострі кути відколюють, великі елементи ділять на дрібніші, прагнучи до надання їм форми паралелепіпеда. Щоб підготувати камені для кладки стін слід грунтовно попрацювати киркою.

Спосіб раціональний лише в тому випадку, коли ви живете в місцевості, де бутовий камінь у прямому сенсі валяється під ногами. В іншому випадку - «воно вам треба». Будматеріал для кам'яної кладки стін обійдеться вам недешево, ще доведеться заплатити за доставку і охороняти його від зазіхання сторонніх осіб. Темпи будівництва дуже повільні, послуги професіоналів дорогі. Куди простіше використовувати пресовані кам'яні блоки з штучними наповнювачами, з якими кладка стін пройде гладко і злагоджено. Наприклад, блоки з черепашника, такі популярні в курортних зонах Чорноморського узбережжя, де місцевість «багата» на цей камінь. Для кам'яної кладки стін з їх допомогою застосовують той самий механізм, що і для описаних вище будматеріалів.

«Природа кличе»: кладка стін із бруса.

Спрощений вигляд фундаменту, природний матеріал - ось ті переваги даного способу. Для кладки стін з профільованого бруса «новачок» може використовувати готовий збірний проект. На будмайданчик йому привезуть пронумеровані елементи з уже готовими пазами. Залишається лише зібрати дерев'яну конструкцію, використовуючи інструкцію виробника.

Але для будівництва гаража кладка стін з будь-якого виду бруса не вітається через вогненебезпечність і «крихкість» конструкції. Це скоріше вимоги дизайну, де вся заміська ділянка облаштована під «еко-будівництво».




Поиск

Календарь

«  Апрель 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архив записей

Друзья сайта

  • Натяжные потолки Днепропетровск
  • Золотые, красивые номера Киевстар
  • Купить видеорегистратор