Гаражні ворота секційні.
Гараж за останні десятиліття зазнав кардинальних змін у своїй конструкції. З простої «коробки», що захищає машину від атмосферних опадів і чужих рук, він перетворився на комфортабельну і простору «квартиру», оснащену всілякими «авто-зручностями».Важливу роль в цьому «перетворенні» зіграли гаражні ворота. Замість громіздкої розпашної моделі, розробники запропонували автовласникам оригінальні компактні ворота: відкатні, секційні, ролетні, підйомно-поворотні. Їх конструкція дозволяє вирішити проблему браку вільного місця і гармонійно вписати гараж в будь-яку споруду.
Лідером продажів серед «новинок» є підйомно секційні ворота, що поєднують у собі головні переваги своїх «родичів».
Конструкція секційних воріт.
Конструктори при розробці секційних дверей поставили перед собою мету: домогтися максимальної маневреності полотна без обмеження його взломостойкості і теплоізоляційних властивостей. Адже всі ці «побічні» ефекти є в наявності у інших підйомних моделей:* Рольставні - компактні і маневрені двері, але позбавлені «тепла» з-за великої кількості щілин в полотні.
* Підйомно-поворотні ворота - могутні і «теплі» двері, але вимагають додаткового простору (тамбура) всередині гаража
Зсувні секційні ворота вирішують відразу дві ці проблеми: вони плавно «відповзають» під стелю без «захоплення» зайвої площі і забезпечують відмінну теплоізоляцію приміщення.
Така «гармонія» стала можливою, завдяки особливій конструкції полотна, яке складається із з'єднаних між собою петлями сендвіч-панелей. Воно переміщується вгору/вниз за допомогою торсіонної системи (троси, вали, барабани) і врівноважується пружинним механізмом. Фіксують з обох сторін полотно направляючі, розташовані уздовж рами і стелі. Щоб зменшити опір, до боків панелей прикріплені спеціальні ролики для секційних воріт, що дозволяють їм легко ковзати по вертикальних профілях і плавно «заїжджати» на горизонтальні осі.
Кульки зроблені зі зносостійкої пластмаси (поліаміду) і забезпечують м'який і безшумний хід дверей. Полотно під час руху багаторазово переломлюється: кожна стулка розгортається і укладається горизонтально стелі.
Врівноважуючі пружини знижують вагове навантаження дверей, тому їх легко підняти за допомогою ручки, розташованої в нижній частині полотна. Ручний замок розміщують на будь-якій зручній водієві висоті. Найчастіше двері такого типу оснащують циліндровим механізмом і висувним ригелем.
Пристрій секційних воріт надійно захищений від обриву тросів храповими муфтами. Вони не дозволяють впасти полотну, блокуючи його рух. Таке застереження не випадково, так як вага дверей досить значна (100 - 300 кг).
Ще одне приємне для водія рішення - автоматика для секційних воріт. Електропривід позбавить від необхідності залишати машину для в'їзду в гараж. Ворота самі відкриються за командою господаря за допомогою електроприводу. Для дверного отвору стандартного розміру (2×4 м) встановлюють лінійну модель невеликої потужності (0,2-0,5 кВт). Закриття автоматичних воріт відбувається за допомогою механізму трансмісії, який, блокуючи двигун приводу, надійно фіксує полотно.
Додаткові, але дуже важливі зручності - вбудовані датчики, розміщені по периметру дверного отвору. Вони реагують на рухомий і нерухомий предмет і зупиняють рух дверей, оберігаючи їх від пошкодження.
У разі відключення електрики ворота автоматичні секційні можна відкрити вручну за допомогою спеціального ключа, який розблокує механізм. Він відключає привід і дозволяє керувати ними в ручному режимі. Навіть якщо ви відразу встановили автоматику, для дверей обов'язково потрібно передбачити ручний замок, який може стати в нагоді в подібних аварійних ситуаціях.
Сучасна автоматика від відомих виробників відрізняється високим ступенем надійності і розрахована приблизно на 25000 циклів відкриття/закриття воріт.
Особливості сендвіч панелі для секційних воріт
Вони складаються з двох листів оцинкованої сталі, між якими розташований ефективний утеплювач (наприклад: поліестер або поліуретанова піна). Виготовляють їх у заводських умовах, де так само наносять «робочі» і декоративні покриття. Щоб захистити секційні ворота для гаража від «містків» холоду, стулки між собою не стикаються. Між ними встановлюють еластичні пробки, що сприяють щільному приляганню панелей.Допустимий розмір щілини між ними - 2-4 мм, але більшість виробників вважають за краще «щільний контакт», забезпечивши краї стулок спеціальними пазами, які запобігають випадковому затисканню пальців.
Нижня «порогова» панель забезпечена еластичним ущільнювачем, який «не боїться» перепаду температур і не дозволяє взимку воротам примерзати до підлоги гаража.
Незважаючи на складну структуру, секційні двері не позбавлені такої звичної зручності, як вхідні двері. Їх можна передбачити в конструкції. Але у кожного виробника є свої обмеження розмірів полотна для їх облаштування (найчастіше - воно не повинно бути ширше 60 см).
Можливі два варіанти дверей: зі стандартним і високим порогом. Вбудовані в неї датчики заблокують рух полотна, якщо двері не щільно закриті. Єдиний показник, який зміниться й істотно впливає на такі вдосконалені ворота підйомно секційні - ціна. Модель з хвірткою обійдеться на 35-40% дорожче стандартної моделі без дверей.
Важлива інформація, яку слід знати, плануючи встановлювати секційні гаражні ворота - розміри сендвіч-панелей, з яких формується полотно. Більшість виробників дотримується такого стандарту: 385 мм, 500 мм та 610 мм.
Їх товщина:
* 35-45 мм (залежно від виробника) - утеплений варіант. За теплоізоляційними властивостями такі сендвіч-панелі еквівалентні цегляній кладці товщиною в півтори цегли.
* 20 мм - «холодне» полотно. Це «економ-варіант», який передбачений для неопалюваних гаражів.
Краще, якщо ваш дверний отвір підходить під заводські розміри панелей, тому що в іншому випадку нестандартні ворота підйомні секційні, ціна яких буде на порядок вище, доведеться робити під замовлення. Та й знайти виконавця дуже важко, так як за таку кропітку роботу мало хто береться.
Секційні гаражні ворота: ціна.
Важливий аспект, який турбує автовласника, який вирішив придбати автоматичні секційні ворота - ціна такого виробу. Велику роль у її формуванні зіграла популярність моделі і конкуренція між фірмами-виробниками. Якщо проаналізувати їх пропозиції, то на стандартні гаражні секційні ворота ціна коливається в районі 1200 $. А ось верхня цінова межа може досягати і 10 тис. у.о.Такий розкид цін пов'язаний з величезною кількістю способів декоративного оздоблення моделей. Елітні секційні ворота, вартість яких настільки велика, прикрашають ручним куванням, вставками з цінних порід дерева, кольорового скла або акрилу, авторським дизайном.
Постійно зростаючий попит на цей товар змушує виробників вигадувати все новіе оригінальне оформлення моделей. Остання новинка - продаж секційних воріт панорамного виду. Полотно складається з теплозберігаючих склопакетів, обрамлених сіткою з пвх-профиля. Скляні вставки можуть бути, як повністю прозорими, так і кольорові, з рельєфом, мозаїкою і підсвічуванням.
Більш доступні широкому колу клієнтів вироби пофарбовані будь-яким відтінком кольору, що дозволяє підігнати їх дизайн під будь-який вид споруди. При бажанні на поверхню полотна можна нанести картинку або прикрасити його хитромудрим рельєфом. Вельми популярне покриття під «дерево», де зовнішній вигляд дверей важко відрізнити від оригіналу. Ціна на кольорові вироби на 25-35% дорожче стандартного зразка.
При всьому достатку пропозицій автовласників цікавить питання: «як купити секційні ворота дешево?» Чи є можливості заощадити без втрати якості?
«Секційні ворота збери сам - швидко і без проблем!» Це девіз виробників, які йдуть на зустріч покупцям, які бажають самостійно попрацювати над вирішенням цього завдання. Вони пропонують готові комплекти для зборки своїми руками: «конструктор» заощадить до 25% коштів від покупки готової аналогічної моделі.
Секційні ворота «Збери сам» ні чим не поступаються за якістю, клієнт сам може підібрати потрібні йому технічні характеристики елементів. Дизайн моделей універсальний і пропонується декілька можливих розмірів воріт під будь-який гараж.
Для самостійної зборки до комплекту додається схема монтажу секційних воріт. Вона позначає місцезнаходження кожного елементу конструкції, вказує послідовність їх установки. Це наочний посібник дозволяє коректно зібрати двері і правильно розмістити робочі механізми щодо дверного отвору.
До схеми додається детальна інструкція по монтажу секційних воріт, де послідовно описано кожен крок роботи. Навіть якщо ви вже стикалися з установкою таких дверей, все одно обов'язково ознайомтесь з нею. Кожен виробник має свої «родзинки» в конструкції, які відображаються на подальших експлуатаційних характеристиках моделі. Вчасно прочитана інструкція з встановлення секційних воріт дозволить уникнути цих «підводних» каменів.
Рекламні гасла, типу «Секційні ворота зроби сам з підручних засобів» - лише приманка для довірливих клієнтів. Виготовити витратні деталі самостійно набагато дорожче, ніж купити готові запчастини для роботи. Найчастіше таким способом намагаються продати дешеві китайські комплектуючі, які виходять з ладу на перших тижнях експлуатації секційних воріт.
УВАГА!
При виборі «конструктора» важливо визначитися з потужністю двигуна автоматичного приводу. Ворота секційні, розміри і вага яких більше стандарту, відповідно вимагають сильнішої «руки». Теж стосується частоти експлуатації.
Де купити? Кращі виробники секційних воріт.
До недавнього часу виготовлення секційних воріт було налагоджено лише за кордоном. 50-річний досвід дозволив зайняти лідируючі позиції на ринку німецьким виробникам. Найбільш «яскраві» і надійні з них: Hörmann, Normstahl. Ці фірми можна назвати законодавцями моди і стилю в «світі» гаражних і промислових воріт. Вони міцно зайняли свою нішу на світовому ринку, і їх продукція вважається вищим еталоном якості. Поряд з цими гігантами є ряд дрібних німецьких виробників, що активно просувають свій товар на території нашої країни. Наприклад, компанії Zaiger, Liftmaster.Що стосується американського ринку, то там переважають «рідні» компанії, які "охороняють" територію від європейських «загарбників». На нашому просторі їх продукція представлена фірмами Wayne Dalton, AMARR. Але вона не може гідно конкурувати з європейською та вітчизняною продукцією через свою дорожнечу.
Італійські виробники NICE, CAME, FAAC вибрали свій «шлях» в індустрії дверей і спеціалізуються на виробництва дверної автоматики. Ці комплектуючі для секційних воріт користуються чималою популярністю, завдяки надійності і довговічності механізмів.
Лідером серед російских виробників по праву можна назвати компанію DoorHan, яка не тільки підкорила ринок, але і гідно представила Росію на європейській майданчику. Підхопили «естафету» білоруські («Алютех») і литовські («RYTERNA») компанії, які випускають вдалі моделі секційних дверей середнього і економ класу.
Слабкі спроби прорватися на наш ринок роблять китайські компанії, але обережний покупець навряд чи спокуситися на «привабливу» ціну, яка формується за рахунок низької якості продукції.
Саморобні секційні ворота: всі «за» і «проти»
Бажання максимально зменшити розтрати і отримати задоволення від «творчого процесу» штовхають автовласників, що відрізняються технічної «кмітливістю», до розробки саморобних моделей секційних дверей.Але не все так просто. Складність конструкції зводить нанівець зусилля самоучок або настільки збільшує витрати, що вигідніше використовувати заводські запчастини для секційних воріт, ніж виготовляти їх самостійно. До цього висновку ми прийшли, вивчивши креслення пропонованих в інтернеті популярних саморобок та підрахувавши витрати часу на їх здійснення.
Секційні гаражні ворота своїми руками відрізняються ненадійністю конструкції, а термін їх експлуатації передбачити складно. Особливо це стосується елементів безпеки, які передбачені в заводських моделях. Адже аварійне падіння полотна може привести до пошкодження машини або людських жертв.
Раціональний спосіб заощадити - використовувати оригінальні креслення воріт секційних і по них зібрати свою конструкцію з дешевших заводських деталей. Але і тут слід врахувати факт їх «сумісності» і «універсальності». Часто використовують б/у механізми від надійних виробників, які ще не вичерпали свій ресурс.
Якщо немає бажання возитися і шукати видатковий матеріал на «блошиних» ринках - придбайте вищезгадані заводські комплекти для самостійної зборки. Установка секційних воріт своїми руками дасть вам ту «розумну» економію, за умови вашого бажання і акуратності в роботі. Ці моделі досить «вибагливі» і вимагають гранично точного розміщення всіх деталей конструкції. Але докладна схема зборки секційних воріт, що додається виробником, значно спрощує роботу. Головне, вміти правильно її читати і перенести на свій дверний проріз.
З усього сказаного можна зробити висновок щодо саморобок: маленький і спірний аргумент «за», переважують численні і великі факти «проти».
Секрети установки секційних гаражних воріт.
У цьому пункті ми хочемо коротко зупинитися на найбільш важливих моментах монтажу воріт. Особливо це корисно для тих, хто все-таки зважився зайнятися ним самостійно.Установка секційних воріт вимагає вільного простору навколо дверного отвору:
* До стелі - 30 см
* З боків - 45 см
Наведені розміри максимальні. Допускається деяке їх відхилення в меншу сторону, але у встановлених виробником рамках.
Монтаж секційних гаражних воріт слід почати з підготовки отвору. Його очищають від нетривкого облицювального шару. Якщо гараж зроблений з легких блоків, то стіну слід зміцнити металевим каркасом.
Для робіт буде потрібно: перфоратор і дриль (з функцією шуруповерта), набір монтажного інструменту, побідитових свердел і вимірювальних приладів (рівень, рулетка). Якщо в комплекті немає кріпильних матеріалів, то слід так само запастися ними.
УВАГА!
Перелік і розмір необхідних дюбелів, анкерів і саморезов обов'язково вказаний в інструкції. Не відкланяйтеся від їх заданих розмірів і не економте на якості!
Схема установки секційних воріт переноситься на ваш дверний проріз. Для цього на стінах відзначають місця кріплення несучих елементів конструкції: вертикальних і горизонтальних профілів, що фіксують рух панелей.
Як встановлювати секційні ворота так, щоб вони служили довго і надійно?
Основне правило коректного монтажу - «щільна» фіксація всіх деталей і точно виставлена вертикаль дверного отвору. Запам'ятайте, ці двері «не потерплять» найменшого перекосу!
Під час установки несучих елементів забороняється використовувати монтажну піну або дерев'яні кілочки для вирівнювання конструкції. Якщо потрібне регулювання секційних воріт, то для цих цілей необхідно передбачити «різнокаліберні» металеві підкладки.
Всі несучі деталі кріпляться в послідовності, зазначеній в інструкції. Потім збирається полотно, починаючи від його нижньої панелі. Коли всі секції прикріплені, то слід подбати про щільне приляганні верхньої стулки до нащільники. Цього домагаються за допомогою регулювання верхніх кронштейнів.
Наступними кріплять механізми управління воротами та додаткові аксесуари (ручка, замки, засув і т.п.), після чого приступають до монтажу зрівноважувальних пружин. Їх слід встановити так, щоб підйомні троси були завжди натягнуті.
Завершується монтаж воріт кріпленням обмежувача ходу полотна і електроприводу (якщо він передбачається). Двері кілька разів відкривають/закривають, щоб перевірити легкість ходу полотна.
Всі зазначені вище дії (докладніше кожен крок описаний в поданій до дверей інструкції) слід виконувати з акуратністю і граничною точністю. Не полінуйтеся перевірити правильність встановлення всіх несучих елементів конструкції будівельним рівнем.
На всю роботу піде кілька годин, за умови підряду з 1-2 помічників.
Що робити, коли потрібен ремонт секційних воріт?
Відразу заспокоїмо читача, що за умови коректного монтажу ремонт підйомно секційних воріт скоро не знадобиться. Його потреба виникне при випадковому пошкодженні воріт автотранспортом (найчастіша причина!) Або ж при зносі запчастин.Фурнітура для секційних воріт легкодоступна в продажу, і при її заміні не повинно виникнути складнощів. Надійний виробник додатково пропонує своїм клієнтам сервісні послуги. Для цього до кожних воріт додається інформаційна наклейка, яку кріплять на внутрішній стороні полотна. Вона допомагає не забути назву моделі дверей і їх номер за каталогом, що полегшує пошук потрібних запчастин. Але не виключений варіант, що «дріб'язковий» ремонт вам запропонують зробити самому.
Що стосується більш серйозних поломок (обрив троса, вихід з ладу електроприводу і т.п.), то тут без майстра не обійтися. До нього слід звернутися і тоді, коли ви помітили відхилення в нормальній роботі воріт: зайвий скрип, утруднений хід полотна і т.п. Профілактичні заходи і вчасно зроблена «поправка» - попередять більш складні і «дорогі» проблеми.
Звідки найчастіше чекати неприємностей?
Поломки секційних воріт:
* Знос роликів
* Пошкодження секцій полотна
* Знос зрівноважувальних пружин
* Поломка рухомих частин механізму
* Вихід з ладу приводу