2. Навіщо реєструвати, якщо не буду продавати
3. Документи для оформлення
4. Порядок реєстрації гаража у власність
5. Приватизація ділянки під гаражем
6. Дозвіл на будівництво гаража
Наше суспільство насилу освоює принципи капіталістичного життя, які в силу неотлаженності законодавчої бази країни, зіштовхують людей, які вирішують нагальні проблеми, з бюрократичною тяганиною.
Легкий приклад з життя - оформлення гаража у власність. Для автовласників, які мають гараж в кооперативах або в себе на ділянці, така процедура викликає подив. Ну, здавалося б, яке може бути ще оформлення гаражів у власність, якщо вони тепер чиїсь. Але не все так просто. Наша країна все ще переживає злегка перехідний період, коли все «спільне» знаходить своїх законних власників. Процедура обов'язкова, так як оформлення гаража у власність дозволяє підтвердити «легальне» право на цю нерухомість. Тільки в цьому випадку власник має всі права на споруду. Адже щоб продати, подарувати або заповісти «автобудиночок», потрібні правовстановлюючі документи на гараж.
Для оформлення необхідно побігати по різних інстанціях, вистояти в чергах чималих і зібрати цілу купу паперів. Відкладати цей важливий крок на потім не варто. Оформлення права власності на гараж дозволить узаконити його в «очах» держави і уникнути багатьох проблем.
Реєстрація гаража та приватизація гаража
Оформлення гаража у власність автовласники плутають згадані в заголовку терміни, думаючи, що реєстрація права власності на гараж - це процедура, аналогічна процесу приватизації квартири. «Приватизація» - це викуп муніципального майна, яке передається у власність заявника. Якщо ваш гараж кооперативний, і ви повністю внесли пай за нього, то вже є власником споруди. Державна реєстрація права власності на гараж служить для правильного проведення процедур його купівлі, продажу, обміну, дарування тощо.Навіщо реєстрація гаража у власність, якщо я не збираюся його продавати?
Які документи потрібні для оформлення гаража у власність?
Якщо ви усвідомили важливість оформлення у власність вашого гаража, то слід запастися терпінням. Бюрократична «машина» працює на повну потужність. Порядок оформлення гаража у власність, описаний на ознайомлювальних стендах державних інстанцій «зашифрований» малозрозумілими для простої людини термінами. Недарма більшість водіїв звертаються за допомогою посередників. Існує велика кількість юридичних фірм, що надають консультації на теми:
* Як правильно оформити гараж
Кожен випадок індивідуальний. Але найчастіше проблеми виникають через відсутність дозволу на будівництво гаража, що ускладнює весь процес легалізації споруди.
* Що потрібно для оформлення гаража у власність
Це особливо важливо, якщо власник готує документи для продажу гаража.
* Які документи необхідні для будівництва гаража
Щоб не загрузнути в проблемах в майбутньому і без проблем отримати право власності на гараж.
* Як оформити оренду гаража
Актуальне питання для багатьох водіїв, які хочуть дізнатися, як правильно оформити оренду гаража, щоб бути впевненим у своїх правах.
* Оформлення кооперативного гаража у власність
Юристи швидко підготують документи, необхідні для оформлення гаража і перевірять їх правильність заповнення.
Природно, що за ці послуги доведеться викласти певну суму. Якщо ви маєте вільний час, то можете заощадити і зайнятися оформленням права власності на гараж самостійно. Завдання непросте, але цілком здійсненне.
З чого почати оформлення гаража? Якщо ви - член кооперативу, то опишемо ваші дії, вказавши на важливі нюанси майбутньої процедури. Пам'ятайте, що будь-яка помарка в довідках поверне вас знову на «стежку поневірянь». Необхідні документи для оформлення гаража у власність при здачі ретельно перевіряються. Тому будьте гранично уважні!
Перелік документів для оформлення гаража:
* Зверніться до голови гаражного кооперативу з проханням видати вам довідку, що підтверджує ваше членство у ГК і виплату відповідного паю. Це перший крок, щоб почати процедуру оформлення власності на гараж.- На бланку повинні бути підписи всіх ваших сусідів (праворуч і ліворуч, ззаду і спереду) і дві печатки (одна - запевняє ці підписи, інша - стандартна, внизу документа).
- Не вписуйте відразу розмір площі гаража в довідці, поки не отримаєте технічний план з БТІ, де точно вказується ця величина. Невідповідність у цих двох документах - суттєва помилка, що веде до відведення документів.
Нюанси заповнення довідки
Найчастіші помилки, які призводять до повернення цього документа:
* Зробіть копію свідоцтва про виділення землі вашому гаражному кооперативу. Даний документ повинен бути у голови.
* Зробіть копію свого паспорта власника гаража. Ці документи на гараж повинні бути у вас на руках.
* Зверніться до БТІ із заявою про складання технічного плану гаража, надавши квитанцію про сплату за цю послугу. У призначений термін фахівець проведе заміри і видасть вам відповідну довідку.
Порядок реєстрації гаража у власність
Отримавши документи для оформлення права власності на гараж, додайте до нього ксерокопію свого паспорта, і вирушайте в Реєстраційну Палату.Увага!
У Реєстраційній Палаті є консультант, який перевіряє правильність ваших зібраних документів. Послуга небезкоштовна, але варто нею скористатися, щоб «поберегти» собі нерви. Порядок реєстрації гаража у власність може відрізнятися в залежності від регіону, час прийому заяв дуже обмежено, черги солідні. Незважаючи на багатогодинне очікування, вас відразу відправлять на «доопрацювання», наткнувшись на найменшу неточність у заповненні довідок. Консультант підкаже, які документи потрібні для реєстрації гаража і перевірить правильність їх заповнення.
Написавши з його допомогою заяву та сплативши мито, здаєте зібрані папери. Для отримання свідоцтва про державну реєстрацію права власності на гараж визначений термін - 1 місяць. За цей час вашу заява розглянуть і винесуть рішення з даного питання.
Приватизація земельної ділянки під гаражем
Зібравши документи для реєстрації гаража, і отримавши свідоцтво, залишається вирішити земельне питання. Адже ви є власником тільки споруди. Землі муніципальні, а орендаря після закінчення договору можуть запросто «попросити» звільнити територію. Тому - час діяти.Відповідно до Земельного Кодексу автовласники мають право приватизувати землю під гаражем, тобто викупити її з муніципальної власності. Ціна ділянки для кожного регіону своя, але не перевищує його кадастрової вартості.
Якщо мова йде про окремі споруди, то ось перелік документів, необхідних для приватизації землі під гаражем:
1. Заява до місцевого органу самоврядування.
2. Ксерокопія паспорта заявника.
3. Ксерокопія свідоцтва про державну реєстрацію власності на гараж.
4. Ксерокопія документа про право користуватися земельною ділянкою (договір про оренду).
Реєстрація гаража.
Комісія розгляне вашу заяву (термін - 1 місяць), і в разі успішного результату буде оформлений договір купівлі-продажу. Його слід обов'язково зареєструвати в органах юстиції!Якщо ви - член гаражного кооперативу, то мова йде про частку від загального земельного паю, орендованого цим об'єднанням. Ділянка викуповується цілком, а не приватизується окремо для кожного автовласника. Рішення про цей крок приймається на зборах всього колективу ГК. Подається колективна заявка до органів місцевого управління, але для неї необхідно, щоб права власності на гаражі всіх членів кооперативу були правильно оформлені.
Дозвіл на будівництво гаража.
Ще одна проблема, часто виливаються в неприємності - будівництво гаража без дозволу. Мова йде про капітальні споруди з фундаментом.Які документи потрібні для будівництва гаража?
Навіть якщо ви хочете звести його на своїй земельній ділянці, слід подбати про отримання дозволу в районній архітектурі. Звичайно, ніхто не буде вас бити по руках, якщо ви почнете роботи без цього документа. Але якщо дозвіл на будівництво гаража відсутній, то при продажу ділянки (обміні, вступ у права спадщини тощо) виникнуть проблеми. Самобуд все одно доведеться «легалізувати», заплативши при цьому штраф. А от якщо споруда грубо порушує норми СНіП, то спорудження зажадають знести або довести до «кондиції». Результат - безліч витрачених грошей і часу. Краще перед будівництвом подбати про його «правомірность».
Ось документи, необхідні для дозволу на будівництво гаража:
* Заява.
* Ксерокопія свідоцтва на право власності земельної ділянки.
* Технічний план ділянки з БТІ.
* Проект гаража.
* Проект підключення до інженерних мереж.
* Топографічна карта ділянки.
* Кадастровий план ділянки.
По завершенні будівництва гаража його слід ввести в експлуатацію.
Гараж перетворився на розкіш. Зверніть увагу, скільки шикарних іномарок «нудиться» на стоянках. Не маючи реєстрації гаража у власність, ви залишаєте привід для тіньових прокручувань з вашою нерухомістю.
Напевно всі чули про випадки зносу гаражів, господарі яких свого часу не подбали про захист прав кооперативу. Спорудження саме по собі цінне через дефіцит гаражів і постійне зростання кількості машин. Але земля під ним - ще більш ласий «шматочок». Тому оформлення у власність гаража - це перший крок на шляху до приватизації землі під ним. Завершивши ці дві процедури, автовласник надійно захистить своє майно і подбає про його «спокійне» майбутнє.